Материалдар / Сызықтық функциялардың графиктерінің өзара орналасуы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сызықтық функциялардың графиктерінің өзара орналасуы

Материал туралы қысқаша түсінік
Сызықтық функциялардың графиктерінің өзара орналасуы Ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Мамыр 2024
181
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Мектеп: №128 ЖББМ


Күні: 24.11

Мұғалімнің аты-жөні: Әбдіхаирова А.С.


Сынып: 7

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:


Сабақтың тақырыбы

Сызықтық функциялардың графиктерінің өзара орналасуы


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.4.1.9 графигі берілген функцияның графигіне параллель немесе қиятын сызықтық функцияның формуласын табу;


Сабақтың мақсаты:

1. Графигі берілген функцияның графигіне параллель сызықтық функция формуласын табу

2. Графигі берілген функцияның графигіне перпендикуляр сызықтық функция формуласын табу

3. Графигі берілген функцияның графигіне қиятын сызықтық функция формуласын табу

4.Сызықтық функция графигінің координаталар осьтеріне қарай орналасуын табу


Сабақ барысы


Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Басы

10 минут

Ұйымдастыру сәті

Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу, психологиялық ахуал тудыру

«ДОДОКАЭДР» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау

Үй тапсырмасын тексеру (Интерактивті тақтаға шығарылады)

«Суреттер» таңдау арқылы топқа бөлу.

Оқушыларға «білім қоржындары» таратылады, артында цифларға байланысты жасырылған сөйлемді құрастырып, оқу мақсатын анықтайды

Оқу мақсатын анықтауға берілген тапсырманы орындайды.

Ақша карточкалары арқылы бағалау

Интерактивті тақта, карточкалар


Негізгі бөлім

32 минут

«Математикалық домино» әдісі

Shape1

5



«БУРГЕР» әдісі. (жұптық жұмыс) DESMOS қосымшасымен тексеру

«СПИННЕР» әдісі (Оқулықпен жұмыс)


Дескриптор:

-аргументтің мәнін орнына қойып, функцияның мәнін есептей алады

-функцияның мәнін орнына қойып, аргументтің мәнін таба алады






































1.

2.


Дескриптор:

-берілген функцияға паралель функцияны таба алады

-берілген функцияға перпендикуляр функцияны таба алады


Дескриптор:

-берілген функцияға паралель функцияны таба алады

-берілген функцияға перпендикуляр функцияны таба алады

-функиялардың графигін бір координаталық жазықтыққа сала алады

- сызықтық функция графигінің координаталар осьтеріне қарай орналасқанын таба алады










Ақша карточкалары арқылы бағалау
















Оқулық, жұмыс дәптері

Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы

ДК экраны




Қорытындылау «EDUCAPLAY» платформасында

викторина



Дескриптор:

-параллельдік, перпендикулярлық, қиюшы шарттарын біледі

-k(бұрыштық коеффициент), b(бос мүше) таңбаларына байланысты қай координаталық бұрыштан үшбұрыш қиып өтетінін таба алады




Соңы

3 минут

Үйге тапсырма: №3.82,3.83,3.84

Рефлексия «БІЛІМ ПОЧТАСЫ»










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!