«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
4. Сәулет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шаншар Жансая Жақсыкелдіқызы |
|
Күні: |
05.12.2025 жыл |
|
Сыныбы: 3 «В » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
4-сабақ. Ғажайып субұрқақ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.4.4.1 - кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу, каллиграфиялық дағдыларын дамыту; 3.5.1.1 - мұғалімнің көмегімен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздердің мағынасын ажырату, ауызша және жазбаша тілде қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазады, каллиграфиялық дағдыларын дамытады; мұғалімнің көмегімен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздердің мағынасын ажыратады, ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Адал азамат |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 минут |
Психологиялық ахуал: "Менің көңілді су бұрқағым" Оқушыларды амандасуға, бір-біріне қарапайым қазақша тілек айтуға шақырамын. Үй жұмысын тексеремін-4 тапсырма.Сөйлемдерді толықтырып жазып келтіртемін
|
Бір-біріне күлімсіреп, "Күнің сәтті өтсін!", "Сәттілік тілеймін!" деп тілек айтады. 4-тапсырма.Сөй-лемдерді толық-тырып жазып келеді. |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Дескриптор: Сөйлемдегі қосымшалар-ды қатесіз жалғайды-1 балл,сөйлемді дұрыс құрастырады- 1 балл |
Слайдтар |
|
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты сурет көрсетемін.Суреттерде не бейнеленгенін сипаттап берулерін сұраймын. |
Суретте не бейнеленгенін сипаттайды. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамытады. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
Слайдтар |
|
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 минут
|
"Сөздік жұмысы" Шағын сөздік-анықтамалықты таратамын. Сөздерді оқытамын және аудартқызамын. |
Жаңа сөздермен танысу, оқу және дәптерге жазу. (3.3.5.1 дағдысы) |
Дескриптор: Жаңа сөздерді аударады- сөздікке жазады-1 балл |
Слайдтар |
|
||
|
Берілген сөйлемдерді оқы. Су бұрқаққа қатысты сөйлемдердің нөмірін (санын) көрсет . Сөйлемдерді көшіріп жаз. Бас әріптің (заглавная буква) және кіші әріптердің (маленькая буква) биіктігін сақта. > Алматыда көп су бұрқақ бар.Қазақстанда су бұрқақтардың түрлері көп.Мен су бұрқақтарды жақсы көремін. |
1. Балалар доп ойнады. 2. Су бұрқақтан су атқылап тұр. 3. Аспанда күн жарқырап тұр. 4. Бұл әдемі орын. Сөйлемдерді көшіріп жазады |
Дискриптор Сөйлемдердің ішінен су бұрқақ сөзі қатысқан сөйлемнің санын айтады-1 балл Дискриптор Сөйлемдерді көшіріп жазады -2 балл , Каллиграфиялық дағды сақтайды -1 балл |
|
|
|||
|
Берілген сөздерді пайдаланып, "Су бұрқақ" тақырыбына қатысты екі сөйлем құрап жаздырамын.Сөздерді дұрыс байланыстыртамын. Сөздер: саябақта (в парке), биік (высокий), әдемі (красивый), су бұрқақ (фонтан), атқылайды (бьет) |
|
Жарайсың! Дискриптор Сөздерді пайдаланып сөйлем құрастырады-2 балл,сөйлемді дұрыс құрастырады 1-балл |
Сазды әуен |
|
|||
|
Сергіту сәті. оқушыларды сергіту үшін орындарынан тұрғызып, жаттығу жасатамын. |
|
|
|
||||
|
Сабақ-тың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 минут
|
«Жағымды сөздер» тәсілі бойынша сабақтың қалай өткендігін анықтаймын. Ол үшін балаларға мынадай сұрақ қоямын: — Балалар, сабақ барысында қандай жағымды сөздер естідіңдер? Жауаптың нәтижесі бойынша сабақ қорытындыланады. |
формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қоямын Сабақ барысында сыныптастары тарапынан айтылған жағымды сөздерді еске түсіреді, айтады. |
|
|
|
||
|
|
Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 4-тапсырманы орындау беремін. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіремін |
||||||
Тексерген:____________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т2 3-сынып
«Жамбыл атындағы орта мектеп»КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
4. Сәулет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шаншар Жансая Жақсыкелдіқызы |
|
Күні: |
05.12.2025 жыл |
|
Сыныбы: 3 «В » |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
4-сабақ. Ғажайып субұрқақ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.4.4.1 - кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазу, каллиграфиялық дағдыларын дамыту; 3.5.1.1 - мұғалімнің көмегімен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздердің мағынасын ажырату, ауызша және жазбаша тілде қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
кең жолды дәптерге бас әріптер мен кіші әріптердің биіктігін, енін, көлбеулігін және олардың байланысын сақтап жазады, каллиграфиялық дағдыларын дамытады; мұғалімнің көмегімен заттың атын/сынын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздер мен көмекші сөздердің мағынасын ажыратады, ауызша және жазбаша тілде қолданады. |
|
Құндылықтарға баулу: |
Адал азамат |
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 минут |
Психологиялық ахуал: "Менің көңілді су бұрқағым" Оқушыларды амандасуға, бір-біріне қарапайым қазақша тілек айтуға шақырамын. Үй жұмысын тексеремін-4 тапсырма.Сөйлемдерді толықтырып жазып келтіртемін
|
Бір-біріне күлімсіреп, "Күнің сәтті өтсін!", "Сәттілік тілеймін!" деп тілек айтады. 4-тапсырма.Сөй-лемдерді толық-тырып жазып келеді. |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Дескриптор: Сөйлемдегі қосымшалар-ды қатесіз жалғайды-1 балл,сөйлемді дұрыс құрастырады- 1 балл |
Слайдтар |
|
||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында тақырыпқа қатысты сурет көрсетемін.Суреттерде не бейнеленгенін сипаттап берулерін сұраймын. |
Суретте не бейнеленгенін сипаттайды. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамытады. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. |
Слайдтар |
|
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 минут
|
"Сөздік жұмысы" Шағын сөздік-анықтамалықты таратамын. Сөздерді оқытамын және аудартқызамын. |
Жаңа сөздермен танысу, оқу және дәптерге жазу. (3.3.5.1 дағдысы) |
Дескриптор: Жаңа сөздерді аударады- сөздікке жазады-1 балл |
Слайдтар |
|
||
|
Берілген сөйлемдерді оқы. Су бұрқаққа қатысты сөйлемдердің нөмірін (санын) көрсет . Сөйлемдерді көшіріп жаз. Бас әріптің (заглавная буква) және кіші әріптердің (маленькая буква) биіктігін сақта. > Алматыда көп су бұрқақ бар.Қазақстанда су бұрқақтардың түрлері көп.Мен су бұрқақтарды жақсы көремін. |
1. Балалар доп ойнады. 2. Су бұрқақтан су атқылап тұр. 3. Аспанда күн жарқырап тұр. 4. Бұл әдемі орын. Сөйлемдерді көшіріп жазады |
Дискриптор Сөйлемдердің ішінен су бұрқақ сөзі қатысқан сөйлемнің санын айтады-1 балл Дискриптор Сөйлемдерді көшіріп жазады -2 балл , Каллиграфиялық дағды сақтайды -1 балл |
|
|
|||
|
Берілген сөздерді пайдаланып, "Су бұрқақ" тақырыбына қатысты екі сөйлем құрап жаздырамын.Сөздерді дұрыс байланыстыртамын. Сөздер: саябақта (в парке), биік (высокий), әдемі (красивый), су бұрқақ (фонтан), атқылайды (бьет) |
|
Жарайсың! Дискриптор Сөздерді пайдаланып сөйлем құрастырады-2 балл,сөйлемді дұрыс құрастырады 1-балл |
Сазды әуен |
|
|||
|
Сергіту сәті. оқушыларды сергіту үшін орындарынан тұрғызып, жаттығу жасатамын. |
|
|
|
||||
|
Сабақ-тың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 минут
|
«Жағымды сөздер» тәсілі бойынша сабақтың қалай өткендігін анықтаймын. Ол үшін балаларға мынадай сұрақ қоямын: — Балалар, сабақ барысында қандай жағымды сөздер естідіңдер? Жауаптың нәтижесі бойынша сабақ қорытындыланады. |
формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қоямын Сабақ барысында сыныптастары тарапынан айтылған жағымды сөздерді еске түсіреді, айтады. |
|
|
|
||
|
|
Үйге тапсырма. Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 4-тапсырманы орындау беремін. Тапсырманың шарты, қалай орындалу қажеттігі түсіндіремін |
||||||
Тексерген:____________________
шағым қалдыра аласыз


