Күні:11.10.2017
Пәні: Көркем жазу
Мұғалімі: Исаева Айгерім
Сабақтың тақырыбы: Т т әрпін жазу
Сабақтың мақсаты: Әріпті таныту, сөз буындарын ажырата білуге, сауатты жазуға, каллиграфиялық талаптарға сай жазуға, көркем орындауға дағдыландыру. Сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу қабілетін дамыту.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі
Жаңа сабақ:
Сабақты жұмбақтың шешуін табумен бастау.
Өзі айлакер, өзі
қу,
Жүрген жері айқай да
шу.
(Т)
Т дыбысы қандай дыбыс?
Т дыбысынан басталатын сөздерді ата.
Сыныбымызда кімнің есімі Т дыбысынан басталған?
Көзімізбен көріп, қолымызбен жазсақ бұл не болады? (Әріп)
Т әрпінің таңбалану элементтерімен таныстыру.
Тақтаға бас және кіші элементтерінің жазылуын түсіндіру.
Қолды ауада жаттықтыру.
Сергіту сәті.
Дәптермен жұмыс
Өлең шумақтарына сәйкес суретті бояту.
Мен алмамын, алмамын
Таңдай жұлар бар дәмім
Қолды жазуға дайындауға арналған жаттығу жұмысын орындайды.
Үлкен Т әріп жазылу емлесі.
Т бас әріпі төрт элементтен
тұрады үш аяқша бір қалпақтан тұрады. Үлкен жолдың ортасына
қаламыңды қойып,көлбеу қарай төмен сызық жүргізіп астыңғы сызыққа
жеткенде доға жасаймыз.Бастапқы нүктеден оңға қарай жылжып екінші
көлбеу сызықты түсіреміз.Екінші элементтен оңға жылжып тағы көлбеу
сызық саламыз.Бірінші элементен оңнан солға қарай доға жасап,оған
қалпақ кигіземіз.
Кіші т дыбысының емлесі.
Т ның кіші әріпі әүш
элементтен тұрады.түзу сызық екі ілгекшелерден тұрады. Жазу жолының
үстінгі бөлігіне қаламыңды қой.Төмен қарай түзу сызамыз. Сызықтан
сәл төмен түсіп, оңға қарай үсітіңгі сызыққа тигізе отырып доға
жасай төмен астыңғы сызыққа тигізе түзу сызамыз. Енді доғаның
иілген жеріне қаламыңды қойып тағыда доға сызып астыңғы бөлігіне
жете бергенде оңға қарай астыңғы сызыққа тигізе бере ілгек
саламыз.
Сабақты
қорыту: Т дыбысы қандай
дыбыс.
Буын жалғасын тап.
Т дыбысынан басталатын қала аттарын ата.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Т т әріпі және дыбысы
Т т әріпі және дыбысы
Күні:11.10.2017
Пәні: Көркем жазу
Мұғалімі: Исаева Айгерім
Сабақтың тақырыбы: Т т әрпін жазу
Сабақтың мақсаты: Әріпті таныту, сөз буындарын ажырата білуге, сауатты жазуға, каллиграфиялық талаптарға сай жазуға, көркем орындауға дағдыландыру. Сөздік қорын, байланыстырып сөйлеу қабілетін дамыту.
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі
Жаңа сабақ:
Сабақты жұмбақтың шешуін табумен бастау.
Өзі айлакер, өзі
қу,
Жүрген жері айқай да
шу.
(Т)
Т дыбысы қандай дыбыс?
Т дыбысынан басталатын сөздерді ата.
Сыныбымызда кімнің есімі Т дыбысынан басталған?
Көзімізбен көріп, қолымызбен жазсақ бұл не болады? (Әріп)
Т әрпінің таңбалану элементтерімен таныстыру.
Тақтаға бас және кіші элементтерінің жазылуын түсіндіру.
Қолды ауада жаттықтыру.
Сергіту сәті.
Дәптермен жұмыс
Өлең шумақтарына сәйкес суретті бояту.
Мен алмамын, алмамын
Таңдай жұлар бар дәмім
Қолды жазуға дайындауға арналған жаттығу жұмысын орындайды.
Үлкен Т әріп жазылу емлесі.
Т бас әріпі төрт элементтен
тұрады үш аяқша бір қалпақтан тұрады. Үлкен жолдың ортасына
қаламыңды қойып,көлбеу қарай төмен сызық жүргізіп астыңғы сызыққа
жеткенде доға жасаймыз.Бастапқы нүктеден оңға қарай жылжып екінші
көлбеу сызықты түсіреміз.Екінші элементтен оңға жылжып тағы көлбеу
сызық саламыз.Бірінші элементен оңнан солға қарай доға жасап,оған
қалпақ кигіземіз.
Кіші т дыбысының емлесі.
Т ның кіші әріпі әүш
элементтен тұрады.түзу сызық екі ілгекшелерден тұрады. Жазу жолының
үстінгі бөлігіне қаламыңды қой.Төмен қарай түзу сызамыз. Сызықтан
сәл төмен түсіп, оңға қарай үсітіңгі сызыққа тигізе отырып доға
жасай төмен астыңғы сызыққа тигізе түзу сызамыз. Енді доғаның
иілген жеріне қаламыңды қойып тағыда доға сызып астыңғы бөлігіне
жете бергенде оңға қарай астыңғы сызыққа тигізе бере ілгек
саламыз.
Сабақты
қорыту: Т дыбысы қандай
дыбыс.
Буын жалғасын тап.
Т дыбысынан басталатын қала аттарын ата.
шағым қалдыра аласыз













