«Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мәлік А.Б. |
|
|
Күні: |
08.09.23 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табалдырықты баспа! |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. 5.2.6.1 тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, мұғалімнің көмегімен нақты ақпаратты анықтай алады. Тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды мұғалімнің көмегімен сипаттай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, мұғалімнің көмегімен нақты ақпаратты анықтай алады. Тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттай алады. Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, нақты ақпаратты анықтай алады. Тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды өз бетімен сипаттай алады.
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тілдік міндеттер |
Жаман ырым, тыйым сөздер, басу/баспау |
|
|
Алдыңғы оқу |
Атам төрде отырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы (5 минут) |
- Сәлеметсіңдер ме, балалар! Көңіл-күйлерің қалай? Бүгінгі сабаққа дайынбыз ба? Балаларды түгендеп, сабаққа назарын аударту. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырады. Сөздікпен жұмыс. Мұғалім сөздерді дауыстап оқиды. Мағынасын түсіндіреді. Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады. Жаман ырым – плохая примета Тыйым сөздер – запретные слова Басу/баспау – наступать/ не наступать Дескриптор:
Мәтіналды жұмыс. Суреттерді сөздермен алмастыр.
Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Есте сақта!
|
Оқушылар бүгінгі көңіл-күйлерімен бөлісіп, жаңа сабаққа дайындалады. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген суреттерді сөздермен алмастырып жазады. Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Балалар ережемен танысады. |
Мұғалімнің ауызша кері байланысы.
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Смайлик арқылы бағалау Мұғалімнің ауызша кері байланысы.
|
|
|
Негізгі бөлім (30 минут) |
|
|
|
|
|
Мәтінсоңы жұмыс. Мәтіндегі сөздерге сұрақ қояды. Сұраулы сөйлемге айналдырады.
Дескриптор:
|
Оқушылар мәтіндегі сөздерге сұрақ қояды. Сұраулы сөйлемге айналдырады.
|
Смайлик арқылы бағалау |
|
|
|
Қорытынды бөлім (5 минут) |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
|
|
Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін міндетті түрде тексеруі керек. Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтау сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек. Сабақ барысында оқушы үшін, жұмысын жандандыру мақсатында кері байланыс жүргізудің маңызы зор. |
|
|
Бағалау критерийлері
|
|
|
|
|
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? |
|
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
|
Оқыту ортасы қандай болды? |
|
|
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі дүние не? Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? Осы сабақтың барысында менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін мәліметтер немесе сыныптағы жекелеген оқушылар туралы қандай ақпаратты алдым? |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табалдырықты баспа
Табалдырықты баспа
«Тараз қаласы әкімдігінің білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім: |
Отбасындағы дәстүрлер мен мерекелер |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мәлік А.Б. |
|
|
Күні: |
08.09.23 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табалдырықты баспа! |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау. 5.2.6.1 тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, мұғалімнің көмегімен нақты ақпаратты анықтай алады. Тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды мұғалімнің көмегімен сипаттай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, мұғалімнің көмегімен нақты ақпаратты анықтай алады. Тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттай алады. Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, нақты ақпаратты анықтай алады. Тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды өз бетімен сипаттай алады.
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Тілдік міндеттер |
Жаман ырым, тыйым сөздер, басу/баспау |
|
|
Алдыңғы оқу |
Атам төрде отырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы (5 минут) |
- Сәлеметсіңдер ме, балалар! Көңіл-күйлерің қалай? Бүгінгі сабаққа дайынбыз ба? Балаларды түгендеп, сабаққа назарын аударту. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырады. Сөздікпен жұмыс. Мұғалім сөздерді дауыстап оқиды. Мағынасын түсіндіреді. Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады. Жаман ырым – плохая примета Тыйым сөздер – запретные слова Басу/баспау – наступать/ не наступать Дескриптор:
Мәтіналды жұмыс. Суреттерді сөздермен алмастыр.
Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор:
Есте сақта!
|
Оқушылар бүгінгі көңіл-күйлерімен бөлісіп, жаңа сабаққа дайындалады. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген суреттерді сөздермен алмастырып жазады. Оқушылар мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді. Балалар ережемен танысады. |
Мұғалімнің ауызша кері байланысы.
Мұғалімнің ауызша кері байланысы
Смайлик арқылы бағалау Мұғалімнің ауызша кері байланысы.
|
|
|
Негізгі бөлім (30 минут) |
|
|
|
|
|
Мәтінсоңы жұмыс. Мәтіндегі сөздерге сұрақ қояды. Сұраулы сөйлемге айналдырады.
Дескриптор:
|
Оқушылар мәтіндегі сөздерге сұрақ қояды. Сұраулы сөйлемге айналдырады.
|
Смайлик арқылы бағалау |
|
|
|
Қорытынды бөлім (5 минут) |
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды.
|
|
|
|
|
Оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергенін тексеру Мұғалімдер оқушылардың тақырыпты қаншалықты меңгергендерін міндетті түрде тексеруі керек. Сабақтың өн бойында қалыптастырушы бағалау элементтері көрініс табуы тиіс. Мұғалімнің оқушыларды бағалауы (мадақтау сөздерін қолдануы), оқушылардың өздерін және бір -бірін бағалаулары болуы керек. Сабақ барысында оқушы үшін, жұмысын жандандыру мақсатында кері байланыс жүргізудің маңызы зор. |
|
|
Бағалау критерийлері
|
|
|
|
|
|
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қол жетімді болды ма? |
|
|
Бүгін оқушылар нені үйренді? |
|
|
Оқыту ортасы қандай болды? |
|
|
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? |
|
|
Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен екі дүние не? Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? Осы сабақтың барысында менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін мәліметтер немесе сыныптағы жекелеген оқушылар туралы қандай ақпаратты алдым? |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















