Материалдар / Табандылық
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Табандылық

Материал туралы қысқаша түсінік
Балаларға тақырып арқылы жігерлілікке баулу, қиындыққа төзімділікті үйрету
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Шілде 2020
282
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ПРОСВЕЩЕНИЕ – ВЫПУСК 4(6), 2017 
Жиын. Бос жиын
Молдабекова Гульнур Тилеукуловна
«Н. К. Киікбаев атындағы мектеп-гимназиясы» КММ
бастауыш сынып мұғалімі
Осы сабақта қол жеткізілетін
оқу мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)

1. 4. 1. 3 Заттаржиындарын жұп құру арқылы салыстыру: тең
жиындарды бос жиындарды анықтау.
1. 4. 1. 1 Екі жиынның қосылуын және жиын бөлігін жоюды көрнекі
түрде бейнелеу.

Сабақтың мақсаттары

Оқушыларды жиын ұғымымен таныстыру. Жиын­ ды белгілері
бойынша жіктеуге, оларды жұп құрау арқылы салыстыра білуге
жаттықтыру.

Жетістік критерийлері
Құндылықтарды дарыту
Алдыңғы білімде:

Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
5 минут

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Жиын ұғымы заттардың жиынтығы,олардыңортақ атауы бар
екені оқушыларға өткен сабақтардан таныс. Бұл сабақта осы
алған білімдер жүйеленеді.

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Психологиялық ахуал туғызу:
 Басымызбен не істейміз? Ойланамыз
 Құлағымызбен не істейміз? Мұқият тыңдаймыз
 Көзімізбен не істейміз? Жақсы көреміз
 Сабақтағы көңіл күйіміз қандай? Тамаша
 Сабақты бастаймыз ба? Иә,иә,иә
Балаларды ұйымдастырып, топтарға бөлемін:
Ол үшін заттардың суреттерін пайдаланамын. (ойыншықтар,
көліктер, жемістер, жануарлар)
Топ басшыларын сайлау.
Әр топ неге бірігіп топ болғанын айтады.
-Өйткені әр топтағы заттардың өздеріне ортақ белгілері,
атаулары бар екенін айтады. (ережені еске түсіру)
- жарайсыңдар!
- Жиналған әр топтағы жиындар қандай заттардан
тұратынын айту.
(ереже элемент дегеніміз не?)
Жиынды құрайтын заттар элементтер деп аталады)
Мысалы:

Сабақтың ортасы
8 минут

 

98 

Ресурстар

Шаттық шебері

Түрлі суреттер

Таныстыры
лым, оқулықпен
жұмыс

МЕТОДИЧЕСКИЕ РАЗРАБОТКИ И КОНСПЕКТЫ ЗАНЯТИЙ: ШКОЛА 
Бағалау
критерий
Жиындарды
теңестіруді
біледі
Әртүрлі тәсіл
арқылы
салыстырды

«Джигсо» әдісі. Постр құру
Та
Дескриптор
балл
п
1
Жиындарды
теңестірді
2

Суреттер, постр

Элементтерден
жиын тобын
құрастырды,
салыстырды
Жиынға атау
берді.

Жиын құрастыратын суреттерді іліп қоямын. Сол бойынша
элементтерді қояды. Құралған жиынға атау береді.
(фигуралар, ақшалар, әріптер, сандар)

Сергіту сәті
4 минут

10 тг

Ұ

20

5 тг

Д

15

20 тг
1 тг

Л
Ж

40
70

200 тг

Б
Т

 Қай жиындар тең? (сонына қарай)
 Қай жиындарды теңестіруге болады?
(Ереже айту тең жиын дегеніміз саны да, элементтері де бірдей
жиынды айтамыз)
 Қай жиындарда қате элемент бар? (дәлелдейді,анықтайды)
 Жиынға бір элемент қосамын, оның осы жиынға жататынын
–жатпайтынын айтып дәлелдеу.
«Ойлау, шешім қабылдау»
Бағалау
Т
Дескриптор
балл
критерий
Өз тәжірибесі
Оқу
арқылы
құралдарының
ойлауды,
жиынын
дұрыс шешім
құрайды.
қабылдауды
Дөңгелек кітап,
үйренеді.
дәптер
болмайтынын
анықтайды.
Ереже
құрастырады.
Топтан оқушылар шығарамын. Сөмкенің ішіне бір оқушыға оқу
құралдарының жиын құрауды оған қандай элементтер
жататын сұраймын.
Екінші оқушыға сөмкенің ішіне дөңгелек кітапты, дөңгелек
дәптер жиынын салуды ұсынамын.
Яғни ондай жиын жоқ. (о)
(оқушыларға элементтері жоқ жиын бос жиын деп аталатынын
хабарлаймын).
- Хормен ереже.
«Еске түсіру» ойыны.
«Сәйкестендіру»

Сөмке, оқу
құралдары

Сергіту сәтіне
арналған жинақ
Топтық жұмыс

AGARTU.ORG 

99 

ПРОСВЕЩЕНИЕ – ВЫПУСК 4(6), 2017 

Бағалау
критерий
Жиын,
элемент, бос
жиын
ұғымдарыны
ң топтастыру
негізін
түсінеді,
біледі.

Тап

1

Дескриптор

балл

Сәйкестендіру
арқылы
жиындарды
анықтайды
Бос жиындарды
анықтайды,
дәлелдейді.

2

Жұптық жұмыс

Аяқталуы
16 минут
Қызықты
тапсырма
8 минут

7
6 жаз айлары
5 мысықтың аяқтары
4 иттің құйрығы
3 апта күндері
2 құстың қанаты
1 күз және қыс айлары
«+» ; « - »:

саусақтар

Табиғат құбылысы

3

Шаршы

Сергіту сәті:
2 мин

Берілген
жиынға тең

100 

жарық көзі

- Жұптар бір-бірінің жұмыстарын тексереді.
- Кері байланыс орнатады (бармақ әдісі бойынша)
«Дұрыс – дұрыс емес » ойыны
Бағалау
критерий
Берілген
жиынға тең
болатын
жиынды
табады

 

жұп сан

Тап

1

Дескриптор
Берілген жиындарға
тең, тең емес екенін
тапты

балл

Жеке жұмыс

МЕТОДИЧЕСКИЕ РАЗРАБОТКИ И КОНСПЕКТЫ ЗАНЯТИЙ: ШКОЛА 
емес
жиынды таба
алады

2

А) ана,әке, ұл, қыз
Ә) А, Л, Д,М, К

Сабақ соңы

Тапсырманы
тексереді кері
байланыс орнатады.
Б) 1,3, 5, 7,16
В) қыс,көктем,
жаз,күз

Тең болса –жасыл қаламмен белгілейді, тең емес болса қызыл
қаламмен белгілейді.
Қорытынды: «Шуылманның үш көмекшісі»

1 мин

- бүгінгі сабақта басың арқылы нені
меңгердіңдер?

-бүгінгі сабақта қолын арқылы нені
жасай алдыңдар?
-бүгінгі сабақта жүрегің арқылы нені
сезіндіңдер?
Бағалау:

1 Жиындарға біріктіретін белгілер туралы біледі.
2Бос жиынның қалай аталатынын білетін болады.
3Жиынға жатпайтын және жататын элементтерді атай алады.
Смайлинк арқылы.
Фрукты и овощи. Письмо
Карабаева Айнур Аскаровна
учитель русского языка и литературы
Школы-гимназии им. Н. К. Киикбаева

Цели обучения, которым
посвящен урок

Учебная цель

Критерии успеха

Материал прошедших
уроков
Планируемое
время
Начало урока

1. 1. 5. 1 Демонстрировать понимание увиденного/ услышанного через
комментирование, вопросы или действия.
1. 4. 1. 1. Создавать постер/ подбирать слова-признаки к предмету,
изображенному на картинке.
1. 4. 4. 1. Писать прописные (заглавные) и строчные буквы и их соединения;
писать разборчиво, в соответствии с санитарно-гигиеническими
требованиями.
1. 5. 1. 4. Согласовывать слова, обозначающие предмет, со словами,
обозначающими действие, признак предмета.
Уметь использовать ключевые слова «фрукты», «овощи», «витамины»,
названия овощей, фруктов и продуктов питания при составлении постеров,
словосочетаний «существительное+глагол»,
«существительное+прилагательное», предложений, диалога.
Уметь записывать знакомые слова с помощью учителя
- демонстрируют понимание увиденного и услышанного через
комментирование;
- используют в речи знакомые слова;
- составляют простые предложения, используя заглавные буквы;
- составляютречевые высказывания из 3-4 предложений, используя опорные
картинки и знакомые слова;
-высказывают простые оценочные суждения.
Учащиеся могут иметь определенную базу знаний по теме на основе
изучения предыдущих тем раздела.
План
Запланированная деятельность
Ресурсы

1. Организационный момент.

AGARTU.ORG 

101 
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!