Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Табиғат – халық қазынасы |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
" Табиғат – халық қазынасы" |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға
патриотизм және азаматтық
жауапкершілігін, табиғатқа деген
сүйіспеншілігін арттыру арқылы эстетикалық тәрбие
беру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық мүдде |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация,видео |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Таратпа қағаздар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация, плакаттар |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру кезеңі (10 мин)
|
Армысың мейірімді Жер-ана, Армысың шұғылалы Алтын-күнім Армысыңдар, дос жарандар Армысың еңселі елім менің, Армысың бақ-дәулетті жерім менің
Табиғат- тіршілік атаулының құтты қонысы, түлеп өсуіне қажетті нәрі, жер бетіне көрік берген сәні. Табиғат, Жер Ана, Атамекен, Туған жер, Ауылым деген ұғымдар бір-бірімен тамырлас әрі тағдырлас. Қызығушылықты ояту Суреттерге қарап сабақ тақырыбын табу (Балалар, қандай суреттер көріп тұрсыңдар? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар?) Жақсы, жарайсыңдар! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Табиғат – халық қазынасы Сабақтың ұраны «Адамның табиғатсыз күні жоқ, оны айтуға табиғаттың тілі жоқ.» |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Оқушылар өздері сабақтың тақырыбын анықтайды. (оқушылар хормен оқиды) Сабақтың ұраны «Адамның табиғатсыз күні жоқ, оны айтуға табиғаттың тілі жоқ.» |
слайд
|
|
Сабақ басы (20 мин)
|
Расында, адам табиғатпен тығыз байланысты. Табиғат- адамға баға жетпес байлық. Ол ырыс пен мол қазынаның қайнар көзі. Сондықтан халқымыз «Табиғат-адамзаттың өмір нәрі, қажетіңнің табылар содан бәрі»деп дәріптеген. Назарларыңызға бейнефильм. Осы бейнефильмдегі Қазақстан табиғатына, оның көрікті жерлеріне мән беріңіздер! «Табиғат - адамзатқа аманат!» 3 мин Сұрақтарға жауап беріңдер - Бейнефильмнен не көрдіңдер? - Қазақстанның қандай көрікті демалыс орындарын көрдіңіздер? - Жақсы, ал Бурабайда болғандарың бар ма? Бурабайдың табиғаты әдемі ме? |
Оқушылар өздеріне берілген сұрақтарға жауап береді..
|
бейнефильм. |
|
Соңы
|
Сабағымызды табиғат, халық, қазына деген сөздерге бес жолды өлең құрастыру арқылы түйіндейік. РЕФЛЕКСИЯ. 5 жолды өлең құрастыру /синквейн/: 1. Бір зат есім. Табиғат, халық, қазына 2. Екі сын есім. Қандай? 3. Үш етістік. Не істейді? 4. сөйлем. 5. Балама сөз /синоним/. Табиғатты аялап, сүйе білейік. Әрбір адам табиғатты қорғауға және сақтауға міндетті. Ағаш егеміз, көкті жұлмаймыз, туған ауылымыздың табиғатын қорғайық. |
|
презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Табиғат- халық қазынасы" тәрбие сағаты жоспары
"Табиғат- халық қазынасы" тәрбие сағаты жоспары
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Табиғат – халық қазынасы |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
" Табиғат – халық қазынасы" |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға
патриотизм және азаматтық
жауапкершілігін, табиғатқа деген
сүйіспеншілігін арттыру арқылы эстетикалық тәрбие
беру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ұлттық мүдде |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация,видео |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Таратпа қағаздар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация, плакаттар |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
|
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар
|
|
Ұйымдастыру кезеңі (10 мин)
|
Армысың мейірімді Жер-ана, Армысың шұғылалы Алтын-күнім Армысыңдар, дос жарандар Армысың еңселі елім менің, Армысың бақ-дәулетті жерім менің
Табиғат- тіршілік атаулының құтты қонысы, түлеп өсуіне қажетті нәрі, жер бетіне көрік берген сәні. Табиғат, Жер Ана, Атамекен, Туған жер, Ауылым деген ұғымдар бір-бірімен тамырлас әрі тағдырлас. Қызығушылықты ояту Суреттерге қарап сабақ тақырыбын табу (Балалар, қандай суреттер көріп тұрсыңдар? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар?) Жақсы, жарайсыңдар! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Табиғат – халық қазынасы Сабақтың ұраны «Адамның табиғатсыз күні жоқ, оны айтуға табиғаттың тілі жоқ.» |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Оқушылар өздері сабақтың тақырыбын анықтайды. (оқушылар хормен оқиды) Сабақтың ұраны «Адамның табиғатсыз күні жоқ, оны айтуға табиғаттың тілі жоқ.» |
слайд
|
|
Сабақ басы (20 мин)
|
Расында, адам табиғатпен тығыз байланысты. Табиғат- адамға баға жетпес байлық. Ол ырыс пен мол қазынаның қайнар көзі. Сондықтан халқымыз «Табиғат-адамзаттың өмір нәрі, қажетіңнің табылар содан бәрі»деп дәріптеген. Назарларыңызға бейнефильм. Осы бейнефильмдегі Қазақстан табиғатына, оның көрікті жерлеріне мән беріңіздер! «Табиғат - адамзатқа аманат!» 3 мин Сұрақтарға жауап беріңдер - Бейнефильмнен не көрдіңдер? - Қазақстанның қандай көрікті демалыс орындарын көрдіңіздер? - Жақсы, ал Бурабайда болғандарың бар ма? Бурабайдың табиғаты әдемі ме? |
Оқушылар өздеріне берілген сұрақтарға жауап береді..
|
бейнефильм. |
|
Соңы
|
Сабағымызды табиғат, халық, қазына деген сөздерге бес жолды өлең құрастыру арқылы түйіндейік. РЕФЛЕКСИЯ. 5 жолды өлең құрастыру /синквейн/: 1. Бір зат есім. Табиғат, халық, қазына 2. Екі сын есім. Қандай? 3. Үш етістік. Не істейді? 4. сөйлем. 5. Балама сөз /синоним/. Табиғатты аялап, сүйе білейік. Әрбір адам табиғатты қорғауға және сақтауға міндетті. Ағаш егеміз, көкті жұлмаймыз, туған ауылымыздың табиғатын қорғайық. |
|
презентация |
шағым қалдыра аласыз













