Сабақтың
басы
Қызығушылықты
ояту
5
мин.
5 мин
|
Психологиялық
ахуал:
Ширату «Бұлжытпай
орында»
Сабақтың тақырыбына шығу
мақсатында оқушылармен ойын ойнату, мыс: мұғалім оқушыларға іс –
әрекетті айтады, оқушылар сол іс – әрекеттерді қимылмен көрсетеді
(оң көзіңді қыс, сол қолыңды көтер, сол құлағыңды ұста, оң аяғыңды
көтер, бастарыңды қозғаңдар, қолдарыңмен бұлға, аяқтарыңмен
тарсылдат, басыңды алдымен оңға, содан соң солға бұр деген сияқты
қимылдарды орындату) анықтайтын боламыз.
Өткенді
пысықтау
« Сұрақты қағып ал»
әдісі
Қауіпсіздік ережелерін
пысықтау
Суреттегі заттардың адамға
қандай пайдасы бар?
Оның ішінде қайсылары қауіпті
болуы мүмкін?
|
Оқушылар сол іс – әрекеттерді
қимылмен көрсетеді(оң көзінд қысады, сол қолын көтереді, сол
құлағын ұстайды, оң аяғын көтереді, бастарын қозғайды, қолдарын
бұлғайды, аяқтарын тарсылдатады, басын алдымен оңға, содан соң
солға бұр деген сияқты қимылдарды
орындайды)
Платформа арқылы сұрақтарға
жауап береді
|
Мадақтау арқылы бағалау.
Жарайсың! Керемет! Өте жақсы! Жақсы!
Мадақтау арқылы бағалау.
Жарайсың! Керемет! Өте жақсы! Жақсы
|
Презентация
№1
Wordwall платформасы
|
«Бейнебаян шарлау»
әдісі
7
мин.
|
1 тапсырма. «Бейнебаян шарлау»
әдісі
1.Бейнебаянды көріп,
бейнебаяндағы заттардың адамға қауіпті болатын суреттерді анықтауды
ұсынамын.
- Бейнебаян не
туралы?
- Пайдалы заттардың адамға
тигізетін әсері қандай?
- табиғаттан не
аламыз?
|
Адамға пайдалы және қауіпті
заттарды ажыратады
|
«Жапондық
бағалау»
1.Менің сұрағым
бар
2.Дұрыс,
келісемін.
3.Толықтырамын
|
Презентация
№2
https://youtu.be/E1OCd78QEjk?si=HPs79CRaQ32Wm3GP
|
«Миға шабуыл»
әдісі
5
мин.
|
–Табиғат бізге не
береді?
-Табиғаттағы қауіпсіз ережесін
білесің бе?
Жаңа
тақырып
-Қалай ойлайсыңдар, балалар
табиғат аясы неліктен «Жасыл үй»деп
аталады?
Әр үйдің орындалуға тиісті
ережелері бар.
Табиғаттың да өз ережелері мен
тәртібі бар
Табиғат аясы -біздің өмір
сүріп жатқан «Жасыл үйіміз».Жазғы демалыста серуенге шығамыз.Біз
құстар, жан-жануарлар мекендейтін әлемге енеміз. Олар жасыл ағаштар
мен алуан түрлі өсімдіктердің аясында өмір
сүреді.
Бұл-басты әрі негізгі
ереже!
|
Табиғат туралы өз түсініктерін
айтады
Сұрақтарға жауап бере
алады
|
Жарайсыңдар!
|
Презентация
№3
Кесте
Маркерлер, ақ
парақтар
|
Жекелей
жұмыс
6
мин.
|
«Жекелей
жұмыс»
Суретке
қарап,
Орманда жүргенде істеуге
болмайтын «болмайды» деген сөзбен аяқталатын 5 ереже
құрастыр
|
Білім алушылар жекелей жұмыс
жасай отырып, отты пайдалануға болмайтынын
біледі.
Құстың ұясын бұзуға
болмайтынын біледі.
Құмырсқаның илеуін бұзуға
болмайтынын біледі.
|
Бас
бармақ
|
Презентация
№4
Genially бағдарламасы
|
Топтық
жұмыс
7
мин.
|
«Дұрыс және
бұрыс»әдісі
Суреттен кімнің әрекеті дұрыс?
Кімнің әрекеті бұрыс? Неліктен екенін
түсіндір.
|
Дұрыс әрекет пен бұрыс
әрекетті ажырата алады
|
«Бағдаршам»
Жасыл түс: Дұрыс
орындалған
Сары түс: Дұрыс
орындалмады
Қызыл түс:
Түсінбедім
|
Презентация
№5
Learningapps бағдарламасы
|
Сабақтың
соңы.
Рефлексия
5
мин.
|
Балалар бүгін сабақ барысында
қандай оқыту мақсатымен жұмыс жасадық Қандай қиындықтар туды?
Сабағымыз қандай тақырыптар аясында
өтілді?
- Оқушылар, бүгінгі
сабағымызды қаншалықты түсінгенімізді «Сикырлы алма ағашына»
саламыз.
Кері
байланыс:
«Сиқырлы алма ағашы»
әдісі
Барысы:
Толық алма: Маған барлығы
түсінікті
Жартылай боялған алма:
Түсіндім бірақ сұрақтарым бар.
|
Оқушылардың алдына боялмаған
алмалар таратылады. Алманы бояп, ағашқа
жапсырады.
|
|
|