|
Білім беру ұйымының атауы |
ЖШС «Әл-Фараби» білім беру орталығы» |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Султамуратова М.Б. |
|||||
|
Күні: |
24.04.2025 |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 61 сабақ. Электр энергиясы қайдан алынады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау; 3.5.5.2 қарапайым электр тізбегінің сызбасын жинау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Электр энергиясы көздерін анықтау; |
|||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Аса қажет өмірге халық үшін Пайдаланамын күн сайын жарық үшін (Электр) Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болады? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
|
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңасабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Жедел жауап: Үйіңді қандай электр құралдары бар? Олар жұмыс істеуі үшін не керек? Электр құралдары іске қосылу үшін не істеу керек? Электр Энергиясын қалай алады? Кейбір құралдардың жұмыс істеуі үшін электр энергиясы қажет.Ол электр энергиясы көздерінен алынады.Суретке қара Видео Топтық жұмыс 1-топ 2-топ 3-топ 4-топ Адам электр энергиясының қандай көздерін пайдаланады? Елімізде қандай электр энергиясы көздері бар? Олардың қайсысы сенің үйінде бар? Қандай құралдарда батареялар қолданылады? 2-тапсырма Батареялардағы электр энергиясы химиялық үдеріс нәтижесінде алынады. Су электрстансысы ірі өзендерге салынады. Ол су ағынның энергиясын электр энергиясына айналдырады. ЕБҚ 3-тапсырма Күн батареялары күн сәулесі мол түсетін жерлерге орнатылады. Олар Күн энергиясын электр энергиясына айналдырады. Жел генераторы желдің күшінен электр энергиясын өндіреді. Оларды жел соғып тұратын анық. ЕҚБ 4-тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі Жеуге болатын батареяларды қалай жасайға болады? 5-тапсырма Қандай батарея энергияны көбірек береді? Сен оны қалай білдің? |
Жаңа тақырыпты меңгереді Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды. Зерттеу жүргізеді |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өз ойларын еркін жеткізеді -1б
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Су электрстансысы ірі өзендерге салынады -1б ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Күн батареялары күн сәулесі мол түсетін жерлерге орнатылады-1б ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Зерттеу жүргізеді-1б Нәтижесін түсіндіреді -1б Қандай батарея энергияны көбірек беретінін айтады-1б |
Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Ыдыстар Слайд Оқулық Суреттер Слайд оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Есірген батареяларды не істеу керек? Үйге тапсырма Дыбысты қалай естиміз?
|
Суретпен жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді-1б Қортындылайды «Әлеуметтік желі» |
Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік
|
Білім беру ұйымының атауы |
ЖШС «Әл-Фараби» білім беру орталығы» |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Жарық, дыбыс, электрлік, магниттілік |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Султамуратова М.Б. |
|||||
|
Күні: |
24.04.2025 |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 61 сабақ. Электр энергиясы қайдан алынады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.5.5.1 электр энергиясы көздерін анықтау; 3.5.5.2 қарапайым электр тізбегінің сызбасын жинау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Электр энергиясы көздерін анықтау; |
|||||
|
Құндылықтар |
Сабақ құндылығы: Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Аса қажет өмірге халық үшін Пайдаланамын күн сайын жарық үшін (Электр) Заттарды қандай әдістермен электрлендіруге болады? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
|
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңасабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Жедел жауап: Үйіңді қандай электр құралдары бар? Олар жұмыс істеуі үшін не керек? Электр құралдары іске қосылу үшін не істеу керек? Электр Энергиясын қалай алады? Кейбір құралдардың жұмыс істеуі үшін электр энергиясы қажет.Ол электр энергиясы көздерінен алынады.Суретке қара Видео Топтық жұмыс 1-топ 2-топ 3-топ 4-топ Адам электр энергиясының қандай көздерін пайдаланады? Елімізде қандай электр энергиясы көздері бар? Олардың қайсысы сенің үйінде бар? Қандай құралдарда батареялар қолданылады? 2-тапсырма Батареялардағы электр энергиясы химиялық үдеріс нәтижесінде алынады. Су электрстансысы ірі өзендерге салынады. Ол су ағынның энергиясын электр энергиясына айналдырады. ЕБҚ 3-тапсырма Күн батареялары күн сәулесі мол түсетін жерлерге орнатылады. Олар Күн энергиясын электр энергиясына айналдырады. Жел генераторы желдің күшінен электр энергиясын өндіреді. Оларды жел соғып тұратын анық. ЕҚБ 4-тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі Жеуге болатын батареяларды қалай жасайға болады? 5-тапсырма Қандай батарея энергияны көбірек береді? Сен оны қалай білдің? |
Жаңа тақырыпты меңгереді Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Тапсырманы орындайды. Зерттеу жүргізеді |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Өз ойларын еркін жеткізеді -1б
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Су электрстансысы ірі өзендерге салынады -1б ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Күн батареялары күн сәулесі мол түсетін жерлерге орнатылады-1б ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Зерттеу жүргізеді-1б Нәтижесін түсіндіреді -1б Қандай батарея энергияны көбірек беретінін айтады-1б |
Оқулық Оқулық Оқулық Суреттер Ыдыстар Слайд Оқулық Суреттер Слайд оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Кері байланыс |
Есірген батареяларды не істеу керек? Үйге тапсырма Дыбысты қалай естиміз?
|
Суретпен жұмыс жүргізеді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Ақша» әдісі Дескриптор: Сұраққа ойланып жауап береді-1б Қортындылайды «Әлеуметтік желі» |
Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз
















