|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5.Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 13.02.2024ж. |
Педагогтің аты-жөні:Ержанова Г.А |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.4.5.2 Сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын ескеріп жазу. 4.2.3.1 Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді. Көбісі: Сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын ескеріп жазады. Кейбірі: Сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын ескеріп,сөйлем құрай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Оқушыларды жыл мезгілдерінің суреті арқылы топқа бөлу Үй жұмысын тексеру |
Оқушылар суреттер арқылы өз топтарына бөлінеді. |
Ақша арқылы бағалау Толық жауап 1000 теңге
|
Слайд суреттер Бағалау парағы Сөздік слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-25 минут) Кері байланыс |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Жылы--тепло Суық-холодно Боран-буран Жел-ветер Ыстық-жарко Жаңбыр-дождь Найзағай-молния Табиғат құбылыстары-природные явления Мәтіналды тапсырма: «Ой шақыру» стратегиясы. Жеке жұмыс.Сұрақ қоя отырып, оқушыларға болжалды жауаптарды ойлануға және зерделеуге мүмкіндік беру. 1.Бір жылда қанша жыл мезгілі бар? 2.Қыста ауа райы қандай болады? 3.Көктемде ауа райы қандай? 4.Жазда ауа –райы қандай? 5.Күзде ауа райы қандай? 6.Табиғатта қандай өзгерістер болады? Топпен жұмыс Мәтін: Табиғат үнемі өзгеріске ұшырайды. Ертеңгісін күн шығып, жарық болады. Кешке күн батады,қараңғылық болады. Аспанды бұлт торлайды, жаңбыр жауады. Найзағай ойнап, күн күркірейді. Жел соғады, қар ериді.Табиғаттағы өзгерістер «табиғат құбылыстары» деп аталады. Сергіту сәті Жаңбыр дауысын қимыл арқылы көрсету. Топтық жұмыс Берілген сөздерге салыстырмалы жұрнақтар жалғап,сөйлем құрау. Жаңбыр тобы:жылы,суық Боран тобы: ыстық, салқын «Аквариум» әдісі Сабақтың барысы бойынша алған білімін қорытындылау үшін, «Аквариум» әдісін қолдану. «Кемпірқосақ» әдісі Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бойынша өз пікірлерін жазып қалдыру. |
Дескриптор -Суреттер арқылы,мұғалімнің іс әрекеті арқылы тақырыпты болжайды. -Жаңа сөздерді түсінеді,қолданады. -Сөздермен сөйлем құрайды сөздерді сөздік дәптерге жазады. Дескриптор -Сұрақтарға дұрыс жауап береді. - Сөздердің орын тәртібін сақтайды. Дескриптор: -Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды. -Мәтін бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып, 2 сұрақ құрастырады. Сергіту сәтін орындайды. Оқушылар жаңбыр дыбысын қимыл арқылы көрсетеді. Дескриптор: -жұрнақтарды дұрыс жалғайды.
«Аквариум» әдісі Оқушыларға су толған ыдыс беріледі.Сол ыдыстың ішіндегі балық пішінді қағаз қиындыларынан сөздерді дұрыс айтып,сол сөзбен сөйлем құрау немесе сөздің мағынасын ашу. Дескриптор Сөзді дұрыс оқу; Сөзбен сөйлем құрастыру; Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз пікірлерін жазып қалдырады. |
Ақша арқылы бағалау
|
Оқулық сөздік слайд Оқу құралдарының суреті Интербелсенді тақта Түрлі түсті қарындаштар, Слайд АКТ слайд Слайд «Кемпірқосақ» әдісі Әр оқушыға бір смайликтен |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : «Менің сүйікті жыл мезгілім» мәтін жазу |
|
||||
|
|
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғат құбылыстары
Табиғат құбылыстары
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5.Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 13.02.2024ж. |
Педагогтің аты-жөні:Ержанова Г.А |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қайталау сабағы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.4.5.2 Сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын ескеріп жазу. 4.2.3.1 Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: Белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді. Көбісі: Сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын ескеріп жазады. Кейбірі: Сөзге қосымшалар жалғау кезінде үндестік заңын ескеріп,сөйлем құрай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Оқушыларды жыл мезгілдерінің суреті арқылы топқа бөлу Үй жұмысын тексеру |
Оқушылар суреттер арқылы өз топтарына бөлінеді. |
Ақша арқылы бағалау Толық жауап 1000 теңге
|
Слайд суреттер Бағалау парағы Сөздік слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-25 минут) Кері байланыс |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Жылы--тепло Суық-холодно Боран-буран Жел-ветер Ыстық-жарко Жаңбыр-дождь Найзағай-молния Табиғат құбылыстары-природные явления Мәтіналды тапсырма: «Ой шақыру» стратегиясы. Жеке жұмыс.Сұрақ қоя отырып, оқушыларға болжалды жауаптарды ойлануға және зерделеуге мүмкіндік беру. 1.Бір жылда қанша жыл мезгілі бар? 2.Қыста ауа райы қандай болады? 3.Көктемде ауа райы қандай? 4.Жазда ауа –райы қандай? 5.Күзде ауа райы қандай? 6.Табиғатта қандай өзгерістер болады? Топпен жұмыс Мәтін: Табиғат үнемі өзгеріске ұшырайды. Ертеңгісін күн шығып, жарық болады. Кешке күн батады,қараңғылық болады. Аспанды бұлт торлайды, жаңбыр жауады. Найзағай ойнап, күн күркірейді. Жел соғады, қар ериді.Табиғаттағы өзгерістер «табиғат құбылыстары» деп аталады. Сергіту сәті Жаңбыр дауысын қимыл арқылы көрсету. Топтық жұмыс Берілген сөздерге салыстырмалы жұрнақтар жалғап,сөйлем құрау. Жаңбыр тобы:жылы,суық Боран тобы: ыстық, салқын «Аквариум» әдісі Сабақтың барысы бойынша алған білімін қорытындылау үшін, «Аквариум» әдісін қолдану. «Кемпірқосақ» әдісі Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бойынша өз пікірлерін жазып қалдыру. |
Дескриптор -Суреттер арқылы,мұғалімнің іс әрекеті арқылы тақырыпты болжайды. -Жаңа сөздерді түсінеді,қолданады. -Сөздермен сөйлем құрайды сөздерді сөздік дәптерге жазады. Дескриптор -Сұрақтарға дұрыс жауап береді. - Сөздердің орын тәртібін сақтайды. Дескриптор: -Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды. -Мәтін бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып, 2 сұрақ құрастырады. Сергіту сәтін орындайды. Оқушылар жаңбыр дыбысын қимыл арқылы көрсетеді. Дескриптор: -жұрнақтарды дұрыс жалғайды.
«Аквариум» әдісі Оқушыларға су толған ыдыс беріледі.Сол ыдыстың ішіндегі балық пішінді қағаз қиындыларынан сөздерді дұрыс айтып,сол сөзбен сөйлем құрау немесе сөздің мағынасын ашу. Дескриптор Сөзді дұрыс оқу; Сөзбен сөйлем құрастыру; Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз пікірлерін жазып қалдырады. |
Ақша арқылы бағалау
|
Оқулық сөздік слайд Оқу құралдарының суреті Интербелсенді тақта Түрлі түсті қарындаштар, Слайд АКТ слайд Слайд «Кемпірқосақ» әдісі Әр оқушыға бір смайликтен |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : «Менің сүйікті жыл мезгілім» мәтін жазу |
|
||||
|
|
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз

















