|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 28.01. |
Педагогтің аты-жөні: Маттанаева Арайлым |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 11. Менің білуімше |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.5.1 қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді (сөздіктер, инфографикалар, энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу 4.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: Көптік/тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздер пайдаланып, оқыған/аудио/видео/бейнематериалдардың мамзмұнын дайын жоспар негізінде жаза алады. Көбі: Оқыған материалды басшылыққа ала отырып, екі аймақтың табиғатын салыстырып схема/диаграмма құрай алады, жазылым кезінде жалғаулықтарды дұрыс қолдана алады. Кейбірі: Сызба нұсқауды басшылыққа алып эссе жаза алады. Жазылым кезінде қосымшаларды дұрыс қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: ұйымшылдыққа, адамгершілікке, бірін-бірі құрметтеуге тәрбиелеу. "Додокаэдр" әдісі Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне шарды лақтырып, түскен тапсырманы орындайды. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын бейнежазба арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Айтылым «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы тақырыпты ашу. Оқушылар берілген бейнежазбаны көріп, қалалардың ерекшелігімен танысады. I топ: Алматы II топ: Нұр-Сұлтан
Оқып және жауап берейік 1- тапсырма Оқушылар бейнежазбаны көріп, диаграмманы қорғайды. I топ: Алматы II топ: Нұр-Сұлтан Оқушылар қалалардың ерекшелігін диаграмма арқылы жазып, айтады.
2-тапсырма Жұптық жұмыс Берілген тапсырмаларды жұптаса отырып орындау. Сұрақтарға жауап беру, шатасқан сөздерді ретімен қою, сөйлемдерді толықтыру.
Сергіту сәті |
Тыңдалым,айтылым. Құбылмалы-переменчивый Мекен-адрес Өзгерту-изменить Айтылым Карточкалардағы суреттерге қарай таңдап, екі топқа бөлінеді. - Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық? - Алматы мен Нұр-Сұлтан. - Дұрыс. Үйге қандай тапсырма берілді? - Сөздерді жаттау. «Қадамдар жарысы» (гонка шагов) ойыны арқылы үйге берілген сөздерді тексеру. Ойыншылар бір-бірінің жауаптарын тыңдап, бағалайды. Айтылым Екі қаланың ерекшеліктерін диаграммаға түсір. Диаграмма берілген А4 парағы екі топқа таратылады, топпен жұмыс жасап, кезекпен қорғап айтады. Айтылым
Айтылым Нұр-Сұлтан туралы айтыңдар. Үлгіні қолданып сөйлеңдер.
Жазылым Таратылған тапсырмаларды жұппен орындайды. Тақырыпқа байланысты сөйлемдерді толықтырып, сұрақтарға жауап береді, сөздік қорын кеңейтеді.
Сергіту сәтін орындайды. "Сағындым Алматымды" әнін бірге шырқайды.
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: - Әр қаланың ерекшелігін, табиғатын, орналасқан жерін әңгімелейді.
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Дескриптор: - тапсырмаларды орындап, екі қала туралы білімдерін кеңейтеді, сөйлемдерді қатесіз құрап жазады. |
Оқулық
сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық 82- бет
слайд
|
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Алматы мен Нұр-Сұлтан туралы білгеніңді қысқаша жазып кел. |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғат құбылыстары
Табиғат құбылыстары
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 5. Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Күні : 28.01. |
Педагогтің аты-жөні: Маттанаева Арайлым |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 11. Менің білуімше |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.3.5.1 қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді (сөздіктер, инфографикалар, энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу 4.4.2.1 оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұнын дайын жоспар негізінде жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлығы: Көптік/тәуелдік/септік/жіктік жалғаулы сөздер пайдаланып, оқыған/аудио/видео/бейнематериалдардың мамзмұнын дайын жоспар негізінде жаза алады. Көбі: Оқыған материалды басшылыққа ала отырып, екі аймақтың табиғатын салыстырып схема/диаграмма құрай алады, жазылым кезінде жалғаулықтарды дұрыс қолдана алады. Кейбірі: Сызба нұсқауды басшылыққа алып эссе жаза алады. Жазылым кезінде қосымшаларды дұрыс қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: ұйымшылдыққа, адамгершілікке, бірін-бірі құрметтеуге тәрбиелеу. "Додокаэдр" әдісі Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне шарды лақтырып, түскен тапсырманы орындайды. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын бейнежазба арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
Слайд |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут)
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
Айтылым «Миға шабуыл» стратегиясы арқылы тақырыпты ашу. Оқушылар берілген бейнежазбаны көріп, қалалардың ерекшелігімен танысады. I топ: Алматы II топ: Нұр-Сұлтан
Оқып және жауап берейік 1- тапсырма Оқушылар бейнежазбаны көріп, диаграмманы қорғайды. I топ: Алматы II топ: Нұр-Сұлтан Оқушылар қалалардың ерекшелігін диаграмма арқылы жазып, айтады.
2-тапсырма Жұптық жұмыс Берілген тапсырмаларды жұптаса отырып орындау. Сұрақтарға жауап беру, шатасқан сөздерді ретімен қою, сөйлемдерді толықтыру.
Сергіту сәті |
Тыңдалым,айтылым. Құбылмалы-переменчивый Мекен-адрес Өзгерту-изменить Айтылым Карточкалардағы суреттерге қарай таңдап, екі топқа бөлінеді. - Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық? - Алматы мен Нұр-Сұлтан. - Дұрыс. Үйге қандай тапсырма берілді? - Сөздерді жаттау. «Қадамдар жарысы» (гонка шагов) ойыны арқылы үйге берілген сөздерді тексеру. Ойыншылар бір-бірінің жауаптарын тыңдап, бағалайды. Айтылым Екі қаланың ерекшеліктерін диаграммаға түсір. Диаграмма берілген А4 парағы екі топқа таратылады, топпен жұмыс жасап, кезекпен қорғап айтады. Айтылым
Айтылым Нұр-Сұлтан туралы айтыңдар. Үлгіні қолданып сөйлеңдер.
Жазылым Таратылған тапсырмаларды жұппен орындайды. Тақырыпқа байланысты сөйлемдерді толықтырып, сұрақтарға жауап береді, сөздік қорын кеңейтеді.
Сергіту сәтін орындайды. "Сағындым Алматымды" әнін бірге шырқайды.
|
«Табыс баспалдағы»
Дескриптор: - Әр қаланың ерекшелігін, табиғатын, орналасқан жерін әңгімелейді.
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
Дескриптор: - тапсырмаларды орындап, екі қала туралы білімдерін кеңейтеді, сөйлемдерді қатесіз құрап жазады. |
Оқулық
сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық 82- бет
слайд
|
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : Алматы мен Нұр-Сұлтан туралы білгеніңді қысқаша жазып кел. |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз















