|
Бөлім |
«Тәні саудың – жаны сау» |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғат ресурстары қандай болады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.4.2 табиғат ресурстарын шығу тегі бойынша жіктеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғат ресурстары қандай болатынын анықтау |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Туған өлкеңнің пайдалы қазбалары туралы анықта «Серпілген сауал» Табиғат ресурстары нелер жатады? Адамдар табиғат ресурстарын қайда пайдаланады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Табиғат ресурстарын қайда қолданатынын білесің
1- тапсырма Топтық жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Себеттен сурет таңдау арқылы 4 топқа бөліну Зерттеу жүргізіңдер Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып, пайдалы қазбалардың қасиеттерін (түрін, түсін) сипаттаңдар 1- топ «Ағаш» Тұздың қасиетін сипатта 2-топ «Темір» Тас көмірдің қасиетін сипатта 3-топ «Шыны» Алтынның қасиетін сипатта 4-топ «Пластмасса» Құмның қасиетін сипатта |
Туған өлкеңнің пайдалы қазбалары туралы анықтап, жазады
Допты қағып алып, сұраққа жауап береді
1. тұздың қасиетін сипаттап жазады 2.қорытынды шығарады 1. тас көмірдің қасиетін сипаттап жазады 2.қорытынды шығарады 1. алтынның қасиетін сипаттап жазады 2.қорытынды шығарады 1.құмың қасиетін сипаттап жазады 2.қорытынды шығарады |
Дескриптор: -туған өлкеңнің пайдалы қазбалары туралы анықтап, жазады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -тұздың қасиетін сипаттап жазады -қорытынды шығарады Дескриптор: - тас көмірдіңң қасиетін сипаттап жазады -қорытынды шығарады Дескриптор: -алтынның қасиетін сипаттап жазады -қорытынды шығарады Дескриптор: -құмның қасиетін сипаттап жазады -қорытынды шығарады |
Доп Қолсағат Қажетті заттар Тұз,көмір,алтын, Құм,су,шыны стақан 4 Қасық Дәптер қаламсап |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2-тапсырм Жұптық жұмыс «Анықта» әдісі Сызбаға қара. Табиғат ресурстары қандай болатынын анықта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Табиғат ресурстарын шығу тегі бойынша неше топқа бөлінеді? |
1.табиғат ресурстарының бірінші түрінің атн жазады 2.табиғат ресурстарының екінші түрінің атн жазады 3.сарқылатын ресурстардың түрлерін жазады 4.әр түрінде ресурстар атын жазады 5.сарқылмайтын ресурстардың атын жазады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -табиғат ресурстарының бірінші түрінің атн жазады(1б) - табиғат ресурстарының екінші түрінің атн жазады(1б) -сарқылатын ресурстардың түрлерін жазады(1б) -әр түрінде ресурстар атын жазады(1б) -сарқылмайтын ресурстардың атын жазады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа қаламсап |
|
|
7 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Табиғат ресурстары шығу тегі бойынша нешеге бөлінеді? Қандай ресурстар қалпына келетіндерге жатады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Қандай ресурстарды қалпына келетіндер деп атайды? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) |
Таратпа Қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Табиғат ресурстары дегеніміз не? Табиғат ресурстарының қандай түрлерін білесің?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Қосымша ақпарат көздерінен сұйық күйдегі табиғат ресурстары туралы мәлімет ідеп тап. |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
|
|
Табиғат ресурстары 2 –ге бөлінеді 1.________________________________________
2._________________________________________
Қайта қалпына келетіндер:___________________________________________________
Қайта қалпына келмейтіндер:________________________________________________
Сарқылмайтын ресурстар:___________________________________________________
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғат ресурстары қандай болады ҚМЖ+көрнекілік 2 сын жарат
|
Бөлім |
«Тәні саудың – жаны сау» |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғат ресурстары қандай болады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.4.2 табиғат ресурстарын шығу тегі бойынша жіктеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғат ресурстары қандай болатынын анықтау |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 13 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Туған өлкеңнің пайдалы қазбалары туралы анықта «Серпілген сауал» Табиғат ресурстары нелер жатады? Адамдар табиғат ресурстарын қайда пайдаланады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Табиғат ресурстарын қайда қолданатынын білесің
1- тапсырма Топтық жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Себеттен сурет таңдау арқылы 4 топқа бөліну Зерттеу жүргізіңдер Қосымша ақпарат көздерін пайдаланып, пайдалы қазбалардың қасиеттерін (түрін, түсін) сипаттаңдар 1- топ «Ағаш» Тұздың қасиетін сипатта 2-топ «Темір» Тас көмірдің қасиетін сипатта 3-топ «Шыны» Алтынның қасиетін сипатта 4-топ «Пластмасса» Құмның қасиетін сипатта |
Туған өлкеңнің пайдалы қазбалары туралы анықтап, жазады
Допты қағып алып, сұраққа жауап береді
1. тұздың қасиетін сипаттап жазады 2.қорытынды шығарады 1. тас көмірдің қасиетін сипаттап жазады 2.қорытынды шығарады 1. алтынның қасиетін сипаттап жазады 2.қорытынды шығарады 1.құмың қасиетін сипаттап жазады 2.қорытынды шығарады |
Дескриптор: -туған өлкеңнің пайдалы қазбалары туралы анықтап, жазады(1б) Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: -тұздың қасиетін сипаттап жазады -қорытынды шығарады Дескриптор: - тас көмірдіңң қасиетін сипаттап жазады -қорытынды шығарады Дескриптор: -алтынның қасиетін сипаттап жазады -қорытынды шығарады Дескриптор: -құмның қасиетін сипаттап жазады -қорытынды шығарады |
Доп Қолсағат Қажетті заттар Тұз,көмір,алтын, Құм,су,шыны стақан 4 Қасық Дәптер қаламсап |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2-тапсырм Жұптық жұмыс «Анықта» әдісі Сызбаға қара. Табиғат ресурстары қандай болатынын анықта. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Табиғат ресурстарын шығу тегі бойынша неше топқа бөлінеді? |
1.табиғат ресурстарының бірінші түрінің атн жазады 2.табиғат ресурстарының екінші түрінің атн жазады 3.сарқылатын ресурстардың түрлерін жазады 4.әр түрінде ресурстар атын жазады 5.сарқылмайтын ресурстардың атын жазады |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -табиғат ресурстарының бірінші түрінің атн жазады(1б) - табиғат ресурстарының екінші түрінің атн жазады(1б) -сарқылатын ресурстардың түрлерін жазады(1б) -әр түрінде ресурстар атын жазады(1б) -сарқылмайтын ресурстардың атын жазады(1б) «Басбармақ» арқылы |
Таратпа қаламсап |
|
|
7 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Табиғат ресурстары шығу тегі бойынша нешеге бөлінеді? Қандай ресурстар қалпына келетіндерге жатады? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Қандай ресурстарды қалпына келетіндер деп атайды? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) |
Таратпа Қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Табиғат ресурстары дегеніміз не? Табиғат ресурстарының қандай түрлерін білесің?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма Қосымша ақпарат көздерінен сұйық күйдегі табиғат ресурстары туралы мәлімет ідеп тап. |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
|
|
|
Табиғат ресурстары 2 –ге бөлінеді 1.________________________________________
2._________________________________________
Қайта қалпына келетіндер:___________________________________________________
Қайта қалпына келмейтіндер:________________________________________________
Сарқылмайтын ресурстар:___________________________________________________
|


шағым қалдыра аласыз



