Материалдар / Табиғатпен танысамын. Аймен танысу

Табиғатпен танысамын. Аймен танысу

Материал туралы қысқаша түсінік
Табиғатпен танысамын. Аймен танысу
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Білім беру ұйымының атауы



Пәні: Әдебиттік оқу

Әдебиеттік оқу Алматыкітап


Бөлім:

Қоршаған орта


Педагогтің аты-жөні:



Күні:30.04,2024 ж



Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақтың тақырыбы:

Табиғатпен танысамын. Аймен танысу


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.2.5.1- мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау


Сабақтың мақсаты

Өлеңнің мазмұнын түсініп оқиды

Өлеңдегі теңеу сөзді табады




Құндылықтар

Талап: қоршаған орта тазалығын сақтайды




Сабақтың кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


10 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Қуаң,шаттаң,алақай!

Қуанатын келді күн.

Қайырлы таң,қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін!


Үй тапсырмасы

Ертегіні мазмұндау

Оқушылардың назарын сабаққа аудару


Үй тапсырмасын

Оқиды



ҚБ: «Әмиян» әдісі

Дескриптор:

Ертегінің мазмұнын айтады-1б








Сабақтың ортасы

25мин

Жаңа сабақ

ФС тапсырма

1-тапсырма

Артық суретті көрсет. Ойыңды түсіндір.



2-тапсырма

«Жұптасып оқы» айдары

Оқулықта берілген 3 өлеңді жұптасып оқы.

Аймен танысу

Ай жарық, әдемі түн еді,

Мен жүрсем, Ай бірге жүреді.

Жүзіме үңіліп күледі,

Жүгірсем, жүгірді, қалмады.

Мен жайлап кідірдім,

Айдың да Алқынып қалар деп жүрегі.

Бұршақ жауын

Жүгерідей аппақ,

Ұстап көрсең, қатты-ақ.

Су боп еріп кетеді,

Қойсаң тығып сақтап


Кемпірқосақ

Жаңбыр жауып басылды,

Аспан шайдай ашылды.

Көкке қызыл-жасылды

Кемпірқосақ асылды.

Ай туралы өлеңдегі оқиға саған таныс па?

Ақын бұршақты нелермен салыстырады?

Теңеу сөздерді тап.

Бала кемпірқосаққа неліктен таңданды?


«Сөздік жұмысы» айдары

aлқыну – жүгіру кезінде ентігу, демігу

ғайып болу – жоқ болып кету



3-тапсырма

ЕҚБ

«Ізде» айдары

Ақын бұршақты нелермен салыстырады? Теңеу сөздерді тап.



ФС тапсырмасы

4-тапсырма

Дәптермен жұмыс


Табиғат құбылысы туралы бірнеше сұрақ құрап,жаз.

Тірек сөздер: ақ жауын, боран, кемпірқосақ, құйын.



5-тапсырма

ЕБҚ

Бала кемпірқосаққа неліктен таңғалды?








Оқушы өзі толықтырады, ойын түсіндіріп, дәлелдейді.

Артық суретті көрсетеді.









Оқушылар жұптаса отырып өлеңдерді оқиды,

талқылайды.


Сұрақтарға жауап береді.


Мұғалім берген тапсырмаларды орындайды.













Оқушылар өлеңдердегі теңеу сөзді табады. Бұршақты қай заттарға ұқсататындығы туралы ойланып, сипаттайды.



Табиғат құбылыстары туралы сұрақ құрап жазады





Өз ойларын жеткізеді




ҚБ: «Әмиян» әдісі

Дескриптор:

өз ойын түсіндіріп айтады-1б.









ҚБ: «Әмиян» әдісі

Дескриптор:

мұғалімнің қолдауымен сұраққа жауап береді-1б

өлеңді түсініп оқиды-1б














Мадақтау сөздер арқылы бағалау



ҚБ: «Әмиян» әдісі

Дескриптор:

Теңеу сөзді табады-1б






ҚБ: «Әмиян» әдісі

Дескриптор:

сөйлемді сауатты, көркем етіп жазады.


ҚБ: «Әмиян» әдісі

Дескриптор:

Сұраққа жауап береді-1б






Суреттер

































Оқулық










Оқулық, жұмыс дәптері


Сабақтың соңы

10 мин

Бекіту.

6-тапсырма

Айналаңдағы табиғатта өзіңді не қызықтырады?


Үй тапсырмасы

Ұнаған өлеңді жаттап ал.


Кері байланыс


сыныптастарынан сұрастырады, өз ойын толықтырады.


Үй тапсырмасын алады




Кері байланыс жасайды

ҚБ: «Әмиян» әдісі

Дескриптор:

сұраққа жауап береді, өз ойын айтады-1б.









Ақ парақтар



Кері байланыс парақтары




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ