Пәні: Сауат ашу Жүрментаева Г
Мектеп:
Күні. 1 сынып
Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі
117сабақ
|
Осы сабақта негізделген оқу
мақсаты (Оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.2.5.1 мәтін
иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша
қойылған сұраққа жауап
1.3.10.1 заттың атын,
санын, сынын, қимылын білдіретін сөздерді ажырата алу және орынды
қолдана білу
1.1.5.1 түрлі
жағдаяттарда этикет сөздерін қолдана
білу
1.3.5.1 тақырыпқа
байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілерін қолдана
отырып, жай сөйлемдер/мәтін құрастыру және
жазу
1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы
және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық
талаптарға сай жазу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: Бб дыбысының
дауыссыз дыбыстар қатарына жататынын біледі. Дыбыс түрлерін ажырата
алады.
|
Көптеген оқушылар:
Мәтін мазмұнын сюжетті сурет арқылы баяндай
алады.
|
Кейбір оқушылар: Шағын мәтін
құрастыра алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
|
Тілдік мақсат
|
Тілдік дағдылар:
Тыңдалым-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын
түсіну.
Айтылым- өз пікірін айту
Терминология: Әсем табиғат
Сөз тіркестері:
асқабақ,бақбақ,көбелек,сәбіз,бұрыш
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Топ ішінде жұмыс жасауда топ
ережесіне бағына білуге үйрету.Тапсырманы орындауда жауапкершілікті
сезіне білуге тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Математика: буын санын
анықтайды. Дүниетану: табиағат туралы түсінік алады.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Бейнежазба.
|
Бастапқы білім
|
Дауыссыз дыбыстар туралы
біледі
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді
жазыңыз
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Топқа бөлу:
«Бекіре» , «Беламур», «Бақа» суреттеріі арқылы топқа
бөлінеді
Қызығушылықты ояту: (Ұжымдық)
Жұмбақ 1) Қанаты жоқ
ұшпайды. Су астында қыстайды.
(Балық)
Жер
бетіне бір шықпас, Су
түбінде тұншықпас. Сөйлемейді,
үндемейді, Пісірсе оны кім жемейді.
(Балық)
Қанаты бар
ұшпайды, Жұрт айламен
ұстайды. 2. Суда өседі,
өнеді, Сыртқа шықса
өледі.Бағалау: алтын балық
арқылы
|
жұмбақтар
|
Ортасы
|
1 -тапсырма (Ұжымдық)
Оқулықпен жұмыс.
Суретке қарап,
сұрақтардың көмегімен «Әсем табиғат» тақырыбында мәтін
құрау.
-Көл жағасында не өсіп
тұр?
-Ағаштың айналасында
нелерді көріп тұрсың?
-Ағаш бұтағынан не
байқадың?
-Ағаш маңында нелер ұшып жүр?
Сурет бойынша сұрақтар
құрастыру.Бағалау: алтын балық
арқылы
Сергіту сәтіҚатты нөсер басылды
(жаймен тырсылдатады)
Күн жарқырай ашылды
(қолдарымен күн жасайды)
Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға
жасайды)
«Орнын тап» ойыны. топ
жарысады. Б...... б...Бақа,
арба Балапан, қарбызБота,
асқабақ Бағдаршам, көбелекБалық,
шыбын Борсық, жолбарыс т. с.
с.Бағалау: алтын балық
арқылы
Дәптермен жұмыс Берілген әріп элементтерін каллиграфиялық
нормаға сай , таза, ұқыпты жазуға үйрету.
|
оқулық
сурет
Жұмыс дәптері.
|
Соңы
|
Кері байланыс
Тілек ағашы
|
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай
жопарлайсыз?
Саралау
тапсырмасы
А деңгей Б дыбысы басында кездесетін сөздер
жазу В деңгейБ дыбысынан басталатын заттардың
суретін салу
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Смайлик
Жұлдызша
Ынталандыру баланы қызықтыру
үшін
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Сабақ бойынша рефлексия
-
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?
-
Бүгін оқушылар не білді?
-
Сыныптағы ахуал қандай болды?
-
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
-
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
- Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
Жалпы баға
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы
менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|