Күні:Сынып: 1 «Д» | Қатысқандар саны:20Қатыспағандар саны:2 |
Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Зз дыбысы мен әріпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.9.1.Дыбыстарды ажырату, сөздерді буындап, дыбыстық талдау жасап, бейнежазба бойынша сөйлем құрап, өз ойларын жеткізе алады.1.2.1.2.оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Әріпті ажырата алады. Көбі:Жетекші сұрақтар арқылы өз ойларын, пікірін айта алады.Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталап, керек жерінде қолдана алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды ынтымақтаса, жеке, жұптық, топтық жұмыстар арқылы бір-біріне қолдау көрсетеді. |
Пәнаралық байланыс | Ана тілі сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Бейнежазба таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Зымыран-Ракета-rocket |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті.Критерий. | Ресурстар | Оқушының іс-әрекеті. | Дескриптор |
Сабақтың басы2 минут | Әдепті елдің баласы алдымен сәлем береді.Күндей жадырап, Айдай арайлап,Жұлдыздай жарқырап,Судай мөлдір таза көңілменБүгінгі сабағымызды бастайық. |
| Мейірімді жүрекпен,Ақ көңілді тілекпен,Амандасып алайық ,Бір жадырап қалайық.
|
|
2 минут | Оқушыларды топқа бөлу.1.топ:Қазақстан - Казахстан -Kazakhstan2.топ: Тәуелсіздік - Независимость - Independence3.топ: Президент - Президент - PrezidentҮш тілде айту | Кеспе әріптер
| Оқушылар топқа бөлінеді,оқушылар топтың атттарын мұғалімнің көмегімен айтады |
|
5 минут | Бейне жазба көруСұрақ - жауап: Топ басшысын анықтау1т - Бейне жазбадан нені көрдіңіз?2т - Зымыран не істеді?3т - Зымыран ғарышқа неүшін ұшады?
Жаңа сабақтың мақсатын айту.Зз әріпі мен дыбысын тану, ажырату, з әрпі бар сөздерді оқу жазу. | Бейнежазба | Оқушылар бейнежазба-ны көру арқылы сұрақтарға жауап бередіОқушылар сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтай алады. | 1.Бейнежазбаны көрді,сұрақтарға толық жауап берді (2балл)2.Бейнежазбаны көрді,бірақ сұрақтарға жауап бере алмады. (1балл)3.Бейнежазбаны түсінбеді. (0балл) |
5 минут | 1-тапсырма: 1 - топқа: Зымыран сөзін дыбыстық талдау2 - топқа: Зымыран сөзін буынға бөлу3 - топқа: Сөйлем құрау |
| Топтық жұмыс.Берілген тапсырмаларды оқушылар топпен орындайды.
| 1.Белсенді,тапсырманы тез орындады,айта алады. (2 балл)2.Берілген тапсырма-ларды түсінді,бірақ орташа орындай алды. (1 балл)3.Тапсырманы түсінбеді. (0 балл) |
3 минут | 87 беттегі сөздерді оқу.
Аз Өз Тоғыз ӨзенҚаз Көз Сағыз ЗаманҚоңызЗере | Оқулық | Жеке жұмыс:Әр топ сөздерді оқиды, қатесіз тез оқуға дағдыланады. | 1.Сөздерді оқиды, айтады.(2 балл)2.Сөздерді жәй оқиды,айтуы орташа. (1балл)3.Әріптеп оқиды.(0балл) |
2 минут | Қимылмен көрсету |
| Бейне жазбадан қимыл арқылы көрсетеді. |
|
4 минут | Буыннан сөз құрау. (Қо-зы, қа-зы, қа-зақ, қа-зан, қы-зық, қы-зыл,ке-зек,ке-сек) | Кеспе буындар | Топтық жұмыс:Топпен буыннан сөз құрайды,оқиды. | 1.Берілген буыннан сөзді тез құрайды,тез оқиды. (2балл)2.Берілген буыннан сөзді жәй құрайды,орташа оқиды. (1балл)3.Буынды оқиды,сөз құрай алмады. (0балл) |
5 минут | Оқулықпен жұмыс.Өркеш диалогын аяқтау.Қозы ботаға:- Арқаңдағы шошайған не? - деді- Өркеш қой, - деді бота-Өркеш саған неге керек? - деді қозы.- ......Оқушылар ботаның сөзін тауып айтады. Әр топ сахналап көрсетеді.
| Бота мен қозының маскасы. Оқулық . | Жеке және жұптық жұмыс:Оқушылар мәтінді жеке-жеке оқып шығады,мәтін-ді жұппен талдайды,ойын аяқтайды. Сөздерді мәнерлеп дұрыс айтады.
| 1.Мәтінді оқып жұппен жұмыста сөйлемді аяқтай алады. (2 балл)
2.Мәтінді оқиды,сөй-лемнің ойын нақты айта алмайды. (1балл)3.Ойлау шапшаңды-ғы төмен. (0балл) |
2 минут | Сабақты бағалау. З әрпі өмірде неге ұқсайды?Сөз сандыққа қандай сөздер жинадыңыздар?
| Флипчарт смайликтер. | Жекелеген оқушылар тақырыпты өмірмен байланыстыра алады.Балалар бүгінгі сабақта танысқан Зз әріпі бар сөздерді айтады. |
|
2 минут | Рефлексия: Бүгінгі сабақты сигнал нүктелері арқылы көрсету. Ұнады. Орташа. Төмен. | Көңіл күй смайлик-тері. Стикерлер. |
|
|
| Бағалау |
| Өзін-өзі бағалау.
|
|