Білім беру ұйымының
атауы: «SMART-BILIM»
Бекітемін: ____________________
Қысқамерзімді жоспар
Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы
демалыс
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8.Саяхат |
|||||
|
Күні : 03.05.2024 |
Педагогтің аты-жөні: Әуес А.Н. |
|||||
|
Сынып: 2 «Д» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 14. Табиғаттағы демалыс |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.3.4.1 мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған жауап беру; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен сөздерді, сөз тіркестерін қолдана отырып, сөйлемдерді тыңдау/ оқу/ көру негізінде жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тамақтану ережесін құрастыруды; мәтін бойынша өз ойын айтуды үйренеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
I. Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күннің көзі ашылып, Оқушыларды топқа бөлу үшін тақтада жұлдыздар жабыстырылады. Сол жұлдыздарды алу арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді. Жұлдыздардың артында суреттер берілген. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырады.
|
|
Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, слайд, ойындар, қағаз |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-32 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
1-тапсырма Өлең не туралы?
2-тапсырма Мәтінді оқыңдар Мәтіннен кім? не? Қандай? Қанша? Не істеді? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді табыңдар. Жеке жұмыс. Әр оқушының шапшаңдығы ескеріледі
Сергіту сәті «Би» ЕББҚ балаға арналған тапсырма Берілген суреттердің түсін анықтайды Мысалы: Бұл не? Бұл-шөп
Топтық жұмыс 1 -Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап жазыңдар -Әңгімелеп
айтыңдар 2-топ Мәтінді оқыңдар Үлгіге қарап сұраулы сөйлем жазыңдар
3-топ Сурет атауларымен 3 сөйлем құрап жазыңдар
|
Тыңдалым,айтылым. Қайықпен серуендеу-кататься на лодке Балық аулау-ловить рыбу Қармақ салу-закидовать удочку Шомылу- купаться -Өлеңді оқиды -Мәтінді оқиды; -Мәтіннен кім? не? Қандай? Қанша? Не істеді? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады -Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап жазады; -Әңгімелеп
айтаыды; -Үлгіге қарап сұраулы сөйлем жазады; -Сурет атауларымен 3 сөйлем құрап жазады; |
«Чипсы» бағалауы қолданылады Сабаққа белсене қатысып, дұрыс әрі ұтымды жауап берген оқушыларға Чипсы беріледі.
-Сабақтың тақырыбмен, мақсатымен танысады; -Жаңа сөздерді дәптерге жазады; -Жаңа сөздерді қайталайды; -Жаңа сөздермен танысады: «Чипсы» бағалауы қолданылады Сабаққа белсене қатысып, дұрыс әрі ұтымды жауап берген оқушыларға Чипсы беріледі.
Дескриптор: -Өлеңді оқиды Жалпы балл-3балл «Чипсы» бағалауы қолданылады Сабаққа белсене қатысып, дұрыс әрі ұтымды жауап берген оқушыларға Чипсы беріледі.
Дескриптор: -Мәтінді оқиды; -Мәтіннен кім? не? Қандай? Қанша? Не істеді? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады Жалпы балл-3балл «Чипсы» бағалауы қолданылады Сабаққа белсене қатысып, дұрыс әрі ұтымды жауап берген оқушыларға Чипсы беріледі.
Дескриптор: -Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап жазады; -Әңгімелеп
айтаыды; -Үлгіге қарап сұраулы сөйлем жазады; -Сурет атауларымен 3 сөйлем құрап жазады; Жалпы балл-4 балл |
Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, слайд, ойындар, қағаз Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, слайд, ойындар, қағаз Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, слайд, ойындар, қағаз |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 86-бет. 1-тапсырмада берілген өлеңді жаттау |
|
||||
|
Кері байланыс «Билет кассасы»
|
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы демалыс 2 класс
Табиғаттағы демалыс 2 класс
Білім беру ұйымының
атауы: «SMART-BILIM»
Бекітемін: ____________________
Қысқамерзімді жоспар
Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы
демалыс
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 8.Саяхат |
|||||
|
Күні : 03.05.2024 |
Педагогтің аты-жөні: Әуес А.Н. |
|||||
|
Сынып: 2 «Д» |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 14. Табиғаттағы демалыс |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
2.3.4.1 мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған жауап беру; 2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен сөздерді, сөз тіркестерін қолдана отырып, сөйлемдерді тыңдау/ оқу/ көру негізінде жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тамақтану ережесін құрастыруды; мәтін бойынша өз ойын айтуды үйренеді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
I. Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күннің көзі ашылып, Оқушыларды топқа бөлу үшін тақтада жұлдыздар жабыстырылады. Сол жұлдыздарды алу арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді. Жұлдыздардың артында суреттер берілген. Мұғалім жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырады.
|
|
Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, слайд, ойындар, қағаз |
|||
|
Сабақтың ортасы (6-32 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады:
1-тапсырма Өлең не туралы?
2-тапсырма Мәтінді оқыңдар Мәтіннен кім? не? Қандай? Қанша? Не істеді? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді табыңдар. Жеке жұмыс. Әр оқушының шапшаңдығы ескеріледі
Сергіту сәті «Би» ЕББҚ балаға арналған тапсырма Берілген суреттердің түсін анықтайды Мысалы: Бұл не? Бұл-шөп
Топтық жұмыс 1 -Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап жазыңдар -Әңгімелеп
айтыңдар 2-топ Мәтінді оқыңдар Үлгіге қарап сұраулы сөйлем жазыңдар
3-топ Сурет атауларымен 3 сөйлем құрап жазыңдар
|
Тыңдалым,айтылым. Қайықпен серуендеу-кататься на лодке Балық аулау-ловить рыбу Қармақ салу-закидовать удочку Шомылу- купаться -Өлеңді оқиды -Мәтінді оқиды; -Мәтіннен кім? не? Қандай? Қанша? Не істеді? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады -Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап жазады; -Әңгімелеп
айтаыды; -Үлгіге қарап сұраулы сөйлем жазады; -Сурет атауларымен 3 сөйлем құрап жазады; |
«Чипсы» бағалауы қолданылады Сабаққа белсене қатысып, дұрыс әрі ұтымды жауап берген оқушыларға Чипсы беріледі.
-Сабақтың тақырыбмен, мақсатымен танысады; -Жаңа сөздерді дәптерге жазады; -Жаңа сөздерді қайталайды; -Жаңа сөздермен танысады: «Чипсы» бағалауы қолданылады Сабаққа белсене қатысып, дұрыс әрі ұтымды жауап берген оқушыларға Чипсы беріледі.
Дескриптор: -Өлеңді оқиды Жалпы балл-3балл «Чипсы» бағалауы қолданылады Сабаққа белсене қатысып, дұрыс әрі ұтымды жауап берген оқушыларға Чипсы беріледі.
Дескриптор: -Мәтінді оқиды; -Мәтіннен кім? не? Қандай? Қанша? Не істеді? Сұрақтарына жауап беретін сөздерді табады Жалпы балл-3балл «Чипсы» бағалауы қолданылады Сабаққа белсене қатысып, дұрыс әрі ұтымды жауап берген оқушыларға Чипсы беріледі.
Дескриптор: -Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап жазады; -Әңгімелеп
айтаыды; -Үлгіге қарап сұраулы сөйлем жазады; -Сурет атауларымен 3 сөйлем құрап жазады; Жалпы балл-4 балл |
Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, слайд, ойындар, қағаз Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, слайд, ойындар, қағаз Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, слайд, ойындар, қағаз |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 86-бет. 1-тапсырмада берілген өлеңді жаттау |
|
||||
|
Кері байланыс «Билет кассасы»
|
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз
























