Сабак такырыбы: Табиғаттағы қозғалыс
|
Бөлім: |
Энергия және қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Табиғаттағы қозғалыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.2.1- тірі және өлі табиғатта қозғалыстың маңыздылығына мысалдар келтіреді және түсіндіру 5.5.2.2- әртүрлі жануарлардың қаңқа түрлерінің ерекшеліктерін зерттеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: « Жүректеен жүрекке» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Жануарлар» суреті арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Жануарлар» суреті арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Попкорн» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Оқушылар «Попкорн» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар «4 сурет, 1 сөз» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|||||||||||
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ «Омыртқалылардың қаңқасын салыстыру, қозғалыс ерекшеліктерін талдау» 2-топ «Омыртқасыздардың қаңқасын салыстыру, қозғалыс ерекшелігін талдау» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөлісуді ұсынады. |
Оқушылар .мұғалімнің түсіндіруін мұқият тыңдайды, керекті ақпаратты дәптерге жазып алады. 1-топ «Омыртқалылардың қаңқасын салыстыру, қозғалыс ерекшеліктерін талдау» 2-топ «Омыртқасыздардың қаңқасын салыстыру, қозғалыс ерекшелігін талдау» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
|||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады |
1-тапсырма.
С
2-тапсырма Суреттен ит қаңқасының санмен көрсетілген бөлімдерін анықтаңдар
3-тапсырма. Суреттен тасбақаның қаңқа бөлімдерін анықтаңдар.
4-тапсырма Төменде берілген ағзалардың қаңқа типтерін ажыратыңдар.
|
Дескриптор: жануарлардың қозғалыс түрлерін анықтайды; Жалпы балл-2 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор: ит қаңқасының санмен көрсетілген бөлімдерін анықтайды; Жалпы балл-3 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор : тастабақаның қаңқасының санмен көрсетілген бөлімдерін анықтаңдар; Жалпы балл-2 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор : берілген ағзалардың қаңқа типін ажыратады; Жалпы балл-3 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Банкомат» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» тәсілі арқылы |
||||||||||||
|
1мин |
Үй тапсырмасы § 43 оку |
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы қозғалыс ҚМЖ 5-6 сынып
Табиғаттағы қозғалыс ҚМЖ 5-6 сынып
Сабак такырыбы: Табиғаттағы қозғалыс
|
Бөлім: |
Энергия және қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күн: |
Сыныбы : 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Табиғаттағы қозғалыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.2.1- тірі және өлі табиғатта қозғалыстың маңыздылығына мысалдар келтіреді және түсіндіру 5.5.2.2- әртүрлі жануарлардың қаңқа түрлерінің ерекшеліктерін зерттеу |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: « Жүректеен жүрекке» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Жануарлар» суреті арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Жануарлар» суреті арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
|||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Попкорн» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «4 сурет, 1 сөз» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Оқушылар «Попкорн» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар «4 сурет, 1 сөз» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|||||||||||
|
3 мин |
ІІІ Білімді толықтыру үшін оқулықтағы мәтінді оқуға тапсырма береді. |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Окулык Жаратылыстану |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ «Омыртқалылардың қаңқасын салыстыру, қозғалыс ерекшеліктерін талдау» 2-топ «Омыртқасыздардың қаңқасын салыстыру, қозғалыс ерекшелігін талдау» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөлісуді ұсынады. |
Оқушылар .мұғалімнің түсіндіруін мұқият тыңдайды, керекті ақпаратты дәптерге жазып алады. 1-топ «Омыртқалылардың қаңқасын салыстыру, қозғалыс ерекшеліктерін талдау» 2-топ «Омыртқасыздардың қаңқасын салыстыру, қозғалыс ерекшелігін талдау» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
|||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады |
1-тапсырма.
С
2-тапсырма Суреттен ит қаңқасының санмен көрсетілген бөлімдерін анықтаңдар
3-тапсырма. Суреттен тасбақаның қаңқа бөлімдерін анықтаңдар.
4-тапсырма Төменде берілген ағзалардың қаңқа типтерін ажыратыңдар.
|
Дескриптор: жануарлардың қозғалыс түрлерін анықтайды; Жалпы балл-2 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор: ит қаңқасының санмен көрсетілген бөлімдерін анықтайды; Жалпы балл-3 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор : тастабақаның қаңқасының санмен көрсетілген бөлімдерін анықтаңдар; Жалпы балл-2 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор : берілген ағзалардың қаңқа типін ажыратады; Жалпы балл-3 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Банкомат» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» тәсілі арқылы |
||||||||||||
|
1мин |
Үй тапсырмасы § 43 оку |
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз

уреттегі жануарлардың қозғалыс
түрлерін анықтаңдар.















