|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғаттағы құстар Шона Смаханұлы «Бұлбұл мен тоқылдақ» (Мысал |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал- мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мысалдағы іс –әрекетті қимылмен көрсету Мысал бойынша өз ойын білдіру |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді мазмұнда «Ой қозғау» әдісі Жұмбақ өлеңдерді оқы. Шешуін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мысалдағы іс –әрекетті қимылмен көрсетесің Мысал бойынша өз ойыңды білдіресің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Жұмбақ өлеңдерді оқып, шешуін табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 1-тапсырма 88 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Автор туралы мәлімет ұсыну Мысалды оқы «Дауыстап ойлау» әдісі -Мысал не туралы?
ЕББҚ Мысал не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бұлбұл тоқылдаққа не ренжіді? 2.Тоқылдақ не деп жауап берді? |
1. автор туралы әңгімелейді 2.өлеңнің мазмұнын әңгімелейді
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді(1б) -мысалдың мазмұнын әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 89- бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Іс –әрекеттер қай кейіпкерге қатысты екенін сәйкестендір. Қимылмен көрсет ЕББҚ Сәйкестендіру жұмысында қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Орман емшісі деп қай құс туралы айтылған? |
1. бұлбұлға қатысты іс-әрекетті сәйкестендіреді 2.тоқылдаққа қатысты іс-әрекетті сәйкестендіреді 3.кейіпкерлерге қатысты іс-әрекетті қимылмен көрсетеді 4. мысалды рөлге бөліп оқиды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бұлбұлға қатысты іс-әрекетті сәйкестендіреді(1б) -тоқылдаққа қатысты іс-әрекетті сәйкестендіреді(1б) -кейіпкерлерге қатысты іс-әрекетті қимылмен көрсетеді(1б) -мысалды рөлге бөліп оқиды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -іс-әрекетті сәйкестендіреді(1б) Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Бір пікірді таңдап сөйле. ЕББҚ Мысалдан не түсіндің? Талқылау сұрақтары: 1.Бұлбұлдың ары қарайғы жауабы қандай болмақ? |
1. берілген пікірдің біреуін таңдайды 2.таңдауының себебін түсіндіреді 3.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -берілген пікірдің біреуін таңдайды(1б) -таңдауының себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 5-тапсырма 90-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма Мәтінді мазмұндау |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы құстар ҚМЖ 2 сынып Әдебиет
Табиғаттағы құстар ҚМЖ 2 сынып Әдебиет
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғаттағы құстар Шона Смаханұлы «Бұлбұл мен тоқылдақ» (Мысал |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал- мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мысалдағы іс –әрекетті қимылмен көрсету Мысал бойынша өз ойын білдіру |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Мәтінді мазмұнда «Ой қозғау» әдісі Жұмбақ өлеңдерді оқы. Шешуін тап. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мысалдағы іс –әрекетті қимылмен көрсетесің Мысал бойынша өз ойыңды білдіресің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Жұмбақ өлеңдерді оқып, шешуін табады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық 1-тапсырма 88 -бет |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Автор туралы мәлімет ұсыну Мысалды оқы «Дауыстап ойлау» әдісі -Мысал не туралы?
ЕББҚ Мысал не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Бұлбұл тоқылдаққа не ренжіді? 2.Тоқылдақ не деп жауап берді? |
1. автор туралы әңгімелейді 2.өлеңнің мазмұнын әңгімелейді
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді(1б) -мысалдың мазмұнын әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 89- бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Іс –әрекеттер қай кейіпкерге қатысты екенін сәйкестендір. Қимылмен көрсет ЕББҚ Сәйкестендіру жұмысында қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Орман емшісі деп қай құс туралы айтылған? |
1. бұлбұлға қатысты іс-әрекетті сәйкестендіреді 2.тоқылдаққа қатысты іс-әрекетті сәйкестендіреді 3.кейіпкерлерге қатысты іс-әрекетті қимылмен көрсетеді 4. мысалды рөлге бөліп оқиды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бұлбұлға қатысты іс-әрекетті сәйкестендіреді(1б) -тоқылдаққа қатысты іс-әрекетті сәйкестендіреді(1б) -кейіпкерлерге қатысты іс-әрекетті қимылмен көрсетеді(1б) -мысалды рөлге бөліп оқиды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -іс-әрекетті сәйкестендіреді(1б) Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Бір пікірді таңдап сөйле. ЕББҚ Мысалдан не түсіндің? Талқылау сұрақтары: 1.Бұлбұлдың ары қарайғы жауабы қандай болмақ? |
1. берілген пікірдің біреуін таңдайды 2.таңдауының себебін түсіндіреді 3.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -берілген пікірдің біреуін таңдайды(1б) -таңдауының себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 5-тапсырма 90-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек. Үйге тапсырма Мәтінді мазмұндау |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













