Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
8.4С Су |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Еркебалаева Н.С. |
|
|
Күн: 16.05.2025ж |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Табиғаттағы су |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.6 -судың табиғатта кең таралғандығын, бірегей қасиеттерін және оның өмір үшін маңызын түсіндіру 8.4.2.7 -судың табиғаттағы айналымын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
судың табиғатта кең таралғандығын, бірегей қасиеттерін және оның өмір үшін маңызын түсіндіру судың табиғаттағы айналымын түсіндіру |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақ тың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «1, 2 ,3 » тәсілі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. Оқушылар сабақты бастамас бұрын су жайлы қандай мақалдар білесіздер, айтып жіберіңіздер. 1. Сулы жер, нулы жер 2. Судың да сұрауы бар 3.Ағын су –өмір, тоқсау су-өлім 4.Жылап жүріп арық тазаласаң, күліп жүріп су ішерсің 5.Су анасы-бұлақ, сөз анасы –құлақ 6.Таулы жер құрақсыз болмас, Сулы жер құрақсыз болмас 7.Су-ырыстың көзі, Еңбек –кірістің көзі. Енді оқушылар берілген суретке қарап, күнделікті өмірде көріп жүрген құбылыстарға қарап, суды сипаттайық |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «1, 2, 3 » тәсілі бойынша топтарға бірігеді. 1.Судың агрегаттық күйі қандай? 2.Судың түсі қандай? 3.Судың дәмі қандай? 4.Судың иісі қандай? 5.Су неше градуста қатады? 6.Су неше градуста қайнайды? 7.Судың пішіні қандай?
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
7 мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Wordwall» платформасы арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. |
Оқушылар «Wordwall» платформасы арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
15 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалімнің тақырып бойынша қысқаша түсіндіруі, топтық жұмысты ұйымдастыруы 1-топ « Су жалпы сипаттамасы» 2-топ « Су молекуласының құрылысы» 3-топ « Судың физикалық, анықтау тәсілдері » 4-топ « Табиғаттағы су айналымы, маңызы» Мұғалім оқушылардың жазған ақпараттарын бірге талқылайды. толықтырады |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды. 1-топ « Су жалпы сипаттамасы» 2-топ « Су молекуласының құрылысы» 3-топ « Судың физикалық, анықтау тәсілдері » 4-топ « Табиғаттағы су айналымы, маңызы» Әр топ өз жұмыстарымен ортаға шығып бөліседі. Қалған топтар талдай отырып, бір – бірін бағалайды |
Кері байланыс: «Мадақтау» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы Маркер Химия 8-сынып Жұмыс парағы |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, 3-тапсырма. Берілген температуралар мен судың агрегаттық күйін сәйкестендіріңдер
|
Судың ластану көздерін сызба түрінде бейнелеңдер 2-тапсырма Жұптық жұмыс Табиғаттағы судың айналымын берілген сурет негізінде түсіндіріңіз.
|
Дескриптор: судың ластану көздерін анықтайды; Жалпы балл-3 Дескриптор : табиғаттағы судың айналым бағытын дұрыс көрсетеді; судың табиғаттағы айналым кезіндегі үдерістер атауын жазады. Жалпы балл- 4 Дескриптор : берілген температуралар мен судың агрегаттық күйін сәйкестендіреді; Жалпы балл-3 |
Оқулық Химия 8-сынып Тапсырма жазылган парактар |
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Кері байланыс « Білім шамы» тәсіл арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Білім шамы» тәсіл арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім шамы» тәсілі арқылы |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §54оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы су
Табиғаттағы су
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
8.4С Су |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Еркебалаева Н.С. |
|
|
Күн: 16.05.2025ж |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Табиғаттағы су |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.2.6 -судың табиғатта кең таралғандығын, бірегей қасиеттерін және оның өмір үшін маңызын түсіндіру 8.4.2.7 -судың табиғаттағы айналымын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
судың табиғатта кең таралғандығын, бірегей қасиеттерін және оның өмір үшін маңызын түсіндіру судың табиғаттағы айналымын түсіндіру |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақ тың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Комплимент айту» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) «1, 2 ,3 » тәсілі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. Оқушылар сабақты бастамас бұрын су жайлы қандай мақалдар білесіздер, айтып жіберіңіздер. 1. Сулы жер, нулы жер 2. Судың да сұрауы бар 3.Ағын су –өмір, тоқсау су-өлім 4.Жылап жүріп арық тазаласаң, күліп жүріп су ішерсің 5.Су анасы-бұлақ, сөз анасы –құлақ 6.Таулы жер құрақсыз болмас, Сулы жер құрақсыз болмас 7.Су-ырыстың көзі, Еңбек –кірістің көзі. Енді оқушылар берілген суретке қарап, күнделікті өмірде көріп жүрген құбылыстарға қарап, суды сипаттайық |
Оқушылар шеңберге тұрып «Комплимент айту» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «1, 2, 3 » тәсілі бойынша топтарға бірігеді. 1.Судың агрегаттық күйі қандай? 2.Судың түсі қандай? 3.Судың дәмі қандай? 4.Судың иісі қандай? 5.Су неше градуста қатады? 6.Су неше градуста қайнайды? 7.Судың пішіні қандай?
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Түрлі түсті стикерлер |
|
7 мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Wordwall» платформасы арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. |
Оқушылар «Wordwall» платформасы арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
|
15 мин |
ІV Жаңа сабақ Мұғалімнің тақырып бойынша қысқаша түсіндіруі, топтық жұмысты ұйымдастыруы 1-топ « Су жалпы сипаттамасы» 2-топ « Су молекуласының құрылысы» 3-топ « Судың физикалық, анықтау тәсілдері » 4-топ « Табиғаттағы су айналымы, маңызы» Мұғалім оқушылардың жазған ақпараттарын бірге талқылайды. толықтырады |
Оқушылар мұғалімнің түсіндіруін тыңдап , берілген нұсқау бойынша топта жұмыс жасайды. 1-топ « Су жалпы сипаттамасы» 2-топ « Су молекуласының құрылысы» 3-топ « Судың физикалық, анықтау тәсілдері » 4-топ « Табиғаттағы су айналымы, маңызы» Әр топ өз жұмыстарымен ортаға шығып бөліседі. Қалған топтар талдай отырып, бір – бірін бағалайды |
Кері байланыс: «Мадақтау» тәсілі арқылы бағалайды |
А4 парағы Маркер Химия 8-сынып Жұмыс парағы |
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, 3-тапсырма. Берілген температуралар мен судың агрегаттық күйін сәйкестендіріңдер
|
Судың ластану көздерін сызба түрінде бейнелеңдер 2-тапсырма Жұптық жұмыс Табиғаттағы судың айналымын берілген сурет негізінде түсіндіріңіз.
|
Дескриптор: судың ластану көздерін анықтайды; Жалпы балл-3 Дескриптор : табиғаттағы судың айналым бағытын дұрыс көрсетеді; судың табиғаттағы айналым кезіндегі үдерістер атауын жазады. Жалпы балл- 4 Дескриптор : берілген температуралар мен судың агрегаттық күйін сәйкестендіреді; Жалпы балл-3 |
Оқулық Химия 8-сынып Тапсырма жазылган парактар |
|
Сабақ тың соңы 5 мин |
Кері байланыс « Білім шамы» тәсіл арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Білім шамы» тәсіл арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Білім шамы» тәсілі арқылы |
|
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §54оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















