Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлері. Тұрақты даму
|
Бөлім: |
5 Экономикалық география 5.1 Табиғи ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлері. Тұрақты даму |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.1.3 табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлерін топтастырады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғатты пайдаланудың өзіндік үлгісін анықтайды; Табиғатты пайдалану түрлерін топтастырады; Тұрақты даму белгілері мен бағыттарын сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: 1. Табиғатты пайдалану терминінің анықтамасын айт? 2. Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлерін қалай түсінесің? 3. Табиғатты пайдаланудың қандай түрлері кездеседі? 4. Табиғатты пайдаланудың қандай жолдары бар? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды ауызша мадақтап отыру Жалпы 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Суреттер карта |
|
Сабақтың ортасы
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Тұрақты дамудың белгілері туралы сипаттап жазады |
Оқулық ҚР физикалық картасы Атлас Дәптер |
|
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Табиғатты пайдалану» атты мәтін беріледі. Мәтінді оқып танысады. Эссе жазады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Өз ойын дәптерге жазады. |
Оқулық Дәптер Атлас АКТ ҚР әкімшілік-саяси картасы |
|
|
2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Ел мысалында анықтау 1 . Өнеркәсіптік мақсатта табиғатты пайдалану 2. Ауыл шаруашылығы үшін табиғатты пайдалану 3. Рекреациялық ресурстарды пайдалану. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Ел мысалында анықтайды. |
9-сынып оқулығы. Дәптер ҚР әкімшілік-саяси картасы |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы
Үй жұмысы: §50-51 оқу. Тұрақты дамудың белгілері жайында эссе жазу. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлері. Тұрақты даму 9 сынып ҚМЖ
Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлері. Тұрақты даму 9 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлері. Тұрақты даму
|
Бөлім: |
5 Экономикалық география 5.1 Табиғи ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлері. Тұрақты даму |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.5.1.3 табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлерін топтастырады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғатты пайдаланудың өзіндік үлгісін анықтайды; Табиғатты пайдалану түрлерін топтастырады; Тұрақты даму белгілері мен бағыттарын сипаттайды. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: 1. Табиғатты пайдалану терминінің анықтамасын айт? 2. Табиғатты пайдалану үлгілері мен түрлерін қалай түсінесің? 3. Табиғатты пайдаланудың қандай түрлері кездеседі? 4. Табиғатты пайдаланудың қандай жолдары бар? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды ауызша мадақтап отыру Жалпы 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Суреттер карта |
|
Сабақтың ортасы
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Тұрақты дамудың белгілері туралы сипаттап жазады |
Оқулық ҚР физикалық картасы Атлас Дәптер |
|
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Табиғатты пайдалану» атты мәтін беріледі. Мәтінді оқып танысады. Эссе жазады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Өз ойын дәптерге жазады. |
Оқулық Дәптер Атлас АКТ ҚР әкімшілік-саяси картасы |
|
|
2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Ел мысалында анықтау 1 . Өнеркәсіптік мақсатта табиғатты пайдалану 2. Ауыл шаруашылығы үшін табиғатты пайдалану 3. Рекреациялық ресурстарды пайдалану. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Ел мысалында анықтайды. |
9-сынып оқулығы. Дәптер ҚР әкімшілік-саяси картасы |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы
Үй жұмысы: §50-51 оқу. Тұрақты дамудың белгілері жайында эссе жазу. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы |
шағым қалдыра аласыз














