Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Табиғи апат аймақтарындағы адамдардың әрекеттері
|
Бөлім: |
Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи апат аймақтарындағы адамдардың әрекеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Табиғи, сұрапыл апаттар, авария, олардың сипаттамасы жəне салдарларын түсіну. 2. Табиғи, сұрапыл апаттарда, аварияда тұрғындардың əрекет ету ережелерін білу. 3. Табиғи және сұрапыл апаттардың салдарын жоюға, сонымен қатар құтқару жұмыстарына қатысуға дайын болу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Табиғи, сұрапыл апаттар, авария, олардың сипаттамасы жəне салдарларын біледі Оқушылардың басым бөлігі: Табиғи, сұрапыл апаттарда, аварияда тұрғындардың əрекет ету ережелерін біледі Кейбір оқушылар: Табиғи және сұрапыл апаттардың салдарын жоюға, сонымен қатар құтқару жұмыстарына талдау жүргізе алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 4' |
Білу - Табиғи апаттар дегеніміз не? Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі және диалог жалғасады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
4' |
Түсіну YouTube — видеохостингіндегі АӘжТД каналынан «Табиғи апат аймақтарындағы адамдардың әрекеттері» бейнефильмін көрсетемін. Бейнефильмнен кейін бейнефильм төңірегінде сұрақтар қоямын. |
Бейнефильмді қарайды, танысады, сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
18' |
Қолдану Оқулық бойынша үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін. |
1-бөлімше. Электронды оқулық пен оқулық мәтінін, иллюстрацияларын пайдалана отырып, су тасқыны кезінде әрекет ету тәртібі туралы таныстырылым жасайды. 2-бөлімше. Орман және дала өрті кезінде әрекет ету тәртібі туралы таныстырылым жасайды. 3-бөлімше. Қар көшкіні және опырылу туралы әңгімелеп береді. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. |
Қалыптастырушы бағалау |
Таныстырылымдар |
|
4 ' |
Жинақтау Табиғи және сұрапыл апаттардың салдарын жоюға, сонымен қатар құтқару жұмыстарына талдау жүргізуге сұрақтар мен тапсырмалар беремін. |
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырмаларды орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
Таныстырылым |
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Оқушыларға таңдалған позицияны түсіндіріп, сөйлемді толықтыру ұсынылады. Менің өмірімде: - білімдер ... ; - икемділіктер ... ; - дағдылар ... қажеттілікке жарайды деп ойлаймын. Үйге тапсырма беру §10 |
Таңдалған таңдалған позицияны түсіндіріп, сөйлемді толықтырады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи апат аймақтарындағы адамдардың әрекеттері
Табиғи апат аймақтарындағы адамдардың әрекеттері
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Табиғи апат аймақтарындағы адамдардың әрекеттері
|
Бөлім: |
Өмір қауіпсіздігі және ақпараттық технологиялар негіздері |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи апат аймақтарындағы адамдардың әрекеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. Табиғи, сұрапыл апаттар, авария, олардың сипаттамасы жəне салдарларын түсіну. 2. Табиғи, сұрапыл апаттарда, аварияда тұрғындардың əрекет ету ережелерін білу. 3. Табиғи және сұрапыл апаттардың салдарын жоюға, сонымен қатар құтқару жұмыстарына қатысуға дайын болу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Табиғи, сұрапыл апаттар, авария, олардың сипаттамасы жəне салдарларын біледі Оқушылардың басым бөлігі: Табиғи, сұрапыл апаттарда, аварияда тұрғындардың əрекет ету ережелерін біледі Кейбір оқушылар: Табиғи және сұрапыл апаттардың салдарын жоюға, сонымен қатар құтқару жұмыстарына талдау жүргізе алады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 3' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Жаттығуларды орындап болғасын орындарына отырғызамын. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 4' |
Білу - Табиғи апаттар дегеніміз не? Әрі қарай сұрақтарды оқушылардың жауаптарына қарай қоямын. |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі және диалог жалғасады. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
4' |
Түсіну YouTube — видеохостингіндегі АӘжТД каналынан «Табиғи апат аймақтарындағы адамдардың әрекеттері» бейнефильмін көрсетемін. Бейнефильмнен кейін бейнефильм төңірегінде сұрақтар қоямын. |
Бейнефильмді қарайды, танысады, сұрақтарға жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
18' |
Қолдану Оқулық бойынша үш бөлімшеге үш түрлі тапсырма беремін. |
1-бөлімше. Электронды оқулық пен оқулық мәтінін, иллюстрацияларын пайдалана отырып, су тасқыны кезінде әрекет ету тәртібі туралы таныстырылым жасайды. 2-бөлімше. Орман және дала өрті кезінде әрекет ету тәртібі туралы таныстырылым жасайды. 3-бөлімше. Қар көшкіні және опырылу туралы әңгімелеп береді. Оқушылар бір-біріне сұрақтар қояды. |
Қалыптастырушы бағалау |
Таныстырылымдар |
|
4 ' |
Жинақтау Табиғи және сұрапыл апаттардың салдарын жоюға, сонымен қатар құтқару жұмыстарына талдау жүргізуге сұрақтар мен тапсырмалар беремін. |
Сұрақтарға жауап беріп, тапсырмаларды орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау |
Таныстырылым |
|
Аяқталуы 2' |
Кері байланыс Оқушыларға таңдалған позицияны түсіндіріп, сөйлемді толықтыру ұсынылады. Менің өмірімде: - білімдер ... ; - икемділіктер ... ; - дағдылар ... қажеттілікке жарайды деп ойлаймын. Үйге тапсырма беру §10 |
Таңдалған таңдалған позицияны түсіндіріп, сөйлемді толықтырады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
Таныстырылым
















