«Бекітемін» :_________________
Директордың әдістеме жөніндегі орынбасары А.Ж.Таумова
Қысқа мерзімді жоспар пәні: география
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Табиғи –аумақтық кешендер
|
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Айдарбаева Г.Б. |
||||||||
|
Күні |
07.02.2025ж |
||||||||
|
Сынып: 7 А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы. |
||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.3.5.1 географиялық қабық, материктер мен мұхиттар, зоналар және белдеулер, ландшафт табиғи - аумақтық кешендерінің қалыптасуын түсіндіру. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи-аумақтық кешендердің пайда болуын түсіндіре алады, табиғат кешендеріне сипаттама береді, географиялық қабықтың даму заңдылықтарын анықтайды. |
||||||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және жаңашылдық тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу,заманауи цифрлық құралдар мен технологияларды меңгеру. |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 10 минут |
Психологиялық ахуал: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу Топқа бөлу : «Qazmath» платформасы арқылы оқушылар ды топқа бөлу. «Libarty» платформасы арқылы Неміс табиғат зерттеушісі А.Гумбольдттің табиғат туралы сөзімен сабақтың тақырыбын ашамыз және сұрақтар қою. Оқу мақсаттары (ОМ) жарияланады. Бейнеоролик және презентация арқылы жаңа сабақты түсіндіру |
Оқушылар амандасады. «Географиялық қабық», «Табиғат кешендері» «Ландшафт» «Табиғат зонасы» топтарына бөлінеді. Сұраққа жауап береді Оқушылар табиғаттың өзара байланысын,заңдылықтарын айта отырып,сабақтың тақырыбын ашады. |
Бағалау: Жауап берген оқушыға «Жарайсың» «Талпын» сөздерін айту. |
«Qazmath» платформасы «Libarty» платформасы Бейнеролик лық қабық» bilimland. kz сайтынан слайд |
|||||
|
Сабақ тың ортасы
15 минут
7 минут
Сабақ тың соңы 3 минут
|
№1 тапсырма. Топтық жұмыс. Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы
№2 тапсырма. Жеке жұмыс. Зерттеу жұмысы Туған өлкенің (Ақтөбе облысы) табиғат кешенін сипаттау
Сабақты қорытындылау барысында мұғалімнің кері байланысы.
|
І топ – Табиғи-аумақтық кешендердің пайда болуы «Gamma» платформасымен презентация дайындау. ІІ топ- Табиғат кешендері «Wordwall» платформасымен «Сәйкесін тап» тапсырмасын орындау. ІІІ топ- Қазақстанда өмір сүретін жәндіктер мен жануарларды тауып, көрсету 3dviewer әдісімен ІV топ - Географиялық қабықтың даму заңдылықтары «Wordwall» платформаcымен «Сөзді тап» тапсырмасын орындау Жоспар: 1.Географиялық орны
(Қазақстанда қай бөлігінде орналасқан, қандай табиғат зонасы кесіп
өтіп жатыр) Рефлексия. Ватсап желісі бойынша Менің түсінгенім...... Маған түсінуге қиын болғаны.......... Менің ұсынысым......................
|
Бағалау: «Бас бармақ» әдісі бойынша топтар өзара бағалайды. Дескриптор: 1.Табиғи-аумақтық кешендердің пайда болуын және маңызын түсіндіре алады. 2.Негізгі ұғымдарды анықтамасын таба алады. 3.Қазақстанда өмір сүретін жәндіктер мен жануарларды таба алады және 3dviewer әдісімен көрсете алады. 4.Географиялық қабықтың даму заңдылықтарын анықтай алады.
Дескриптор: Туған өлкенің табиғат кешенін сипаттай алады.
Бағалау: Мұғалім сабақ барысында белсенді әрі жүйелі түрде жауап берген оқушыларды атап өтіп, бірін мақтап, екіншісіне ескерту жасап өтеді. |
«Gamma» платформасы
3dviewer әдісімен «Wordwall» платформасы
Атлас карта 7 класс
Зерттеу жұмысы
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы
«Бекітемін» :_________________
Директордың әдістеме жөніндегі орынбасары А.Ж.Таумова
Қысқа мерзімді жоспар пәні: география
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Табиғи –аумақтық кешендер
|
||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Айдарбаева Г.Б. |
||||||||
|
Күні |
07.02.2025ж |
||||||||
|
Сынып: 7 А |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы. |
||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.3.5.1 географиялық қабық, материктер мен мұхиттар, зоналар және белдеулер, ландшафт табиғи - аумақтық кешендерінің қалыптасуын түсіндіру. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи-аумақтық кешендердің пайда болуын түсіндіре алады, табиғат кешендеріне сипаттама береді, географиялық қабықтың даму заңдылықтарын анықтайды. |
||||||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және жаңашылдық тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу,заманауи цифрлық құралдар мен технологияларды меңгеру. |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтың іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 10 минут |
Психологиялық ахуал: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу Топқа бөлу : «Qazmath» платформасы арқылы оқушылар ды топқа бөлу. «Libarty» платформасы арқылы Неміс табиғат зерттеушісі А.Гумбольдттің табиғат туралы сөзімен сабақтың тақырыбын ашамыз және сұрақтар қою. Оқу мақсаттары (ОМ) жарияланады. Бейнеоролик және презентация арқылы жаңа сабақты түсіндіру |
Оқушылар амандасады. «Географиялық қабық», «Табиғат кешендері» «Ландшафт» «Табиғат зонасы» топтарына бөлінеді. Сұраққа жауап береді Оқушылар табиғаттың өзара байланысын,заңдылықтарын айта отырып,сабақтың тақырыбын ашады. |
Бағалау: Жауап берген оқушыға «Жарайсың» «Талпын» сөздерін айту. |
«Qazmath» платформасы «Libarty» платформасы Бейнеролик лық қабық» bilimland. kz сайтынан слайд |
|||||
|
Сабақ тың ортасы
15 минут
7 минут
Сабақ тың соңы 3 минут
|
№1 тапсырма. Топтық жұмыс. Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы
№2 тапсырма. Жеке жұмыс. Зерттеу жұмысы Туған өлкенің (Ақтөбе облысы) табиғат кешенін сипаттау
Сабақты қорытындылау барысында мұғалімнің кері байланысы.
|
І топ – Табиғи-аумақтық кешендердің пайда болуы «Gamma» платформасымен презентация дайындау. ІІ топ- Табиғат кешендері «Wordwall» платформасымен «Сәйкесін тап» тапсырмасын орындау. ІІІ топ- Қазақстанда өмір сүретін жәндіктер мен жануарларды тауып, көрсету 3dviewer әдісімен ІV топ - Географиялық қабықтың даму заңдылықтары «Wordwall» платформаcымен «Сөзді тап» тапсырмасын орындау Жоспар: 1.Географиялық орны
(Қазақстанда қай бөлігінде орналасқан, қандай табиғат зонасы кесіп
өтіп жатыр) Рефлексия. Ватсап желісі бойынша Менің түсінгенім...... Маған түсінуге қиын болғаны.......... Менің ұсынысым......................
|
Бағалау: «Бас бармақ» әдісі бойынша топтар өзара бағалайды. Дескриптор: 1.Табиғи-аумақтық кешендердің пайда болуын және маңызын түсіндіре алады. 2.Негізгі ұғымдарды анықтамасын таба алады. 3.Қазақстанда өмір сүретін жәндіктер мен жануарларды таба алады және 3dviewer әдісімен көрсете алады. 4.Географиялық қабықтың даму заңдылықтарын анықтай алады.
Дескриптор: Туған өлкенің табиғат кешенін сипаттай алады.
Бағалау: Мұғалім сабақ барысында белсенді әрі жүйелі түрде жауап берген оқушыларды атап өтіп, бірін мақтап, екіншісіне ескерту жасап өтеді. |
«Gamma» платформасы
3dviewer әдісімен «Wordwall» платформасы
Атлас карта 7 класс
Зерттеу жұмысы
|
|||||
шағым қалдыра аласыз



