|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар Сабақтың тақырыбы: Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.5.1- географиялық қабық, мұхиттар және материктер, зоналар және белдеулер, ландшафтар табиғи-аумақтық кешендерінің қалыптасуын түсіндіреді |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Географиялық қабық, мұхиттар және материктер, зоналар және табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуын түсіндіре алады |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, сабаққа дайындығына назар аудару. Топқа бөлу үшін http://qazmath.net/quraldar/topka-bolu платформасаын қолданып 3-топқа бөлемін.
«Миға шабуыл» сұрақтарын қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтаймыз. 1.Сендердің табиғатты қорғауға қосқан үлестерің? 2. Өсімдік жіне жануарлар әлемі,маусым бойынша өсімдіктердің өзгеруі? 3. Топырақтың пайдалануы, құнарлықтың артуына бағытталған іс-шаралар? Сабақ мақсаттары таныстырылады. |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіреді. Берілген сұрақтарға өз пікірін, көзқарастарын білдіру арқылы жауап береді. |
Жалпы 3 балл |
Оқулық АКТ Ашық сұрақ-жауаптар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма беремін Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
1-Тапсырма. Топтық жұмыс. 1 топ Мәтінді пайдаланып кластер құраңыз «Табиғи-аумақтық кешен және оны қалыптастырушы компоненттер» 2 топ «ПОПС» әдісі арқылы түсіндіру Географиялық қабық жердің басқа қабықтарынан айырмасы неде? Ол неге ең ірі табиғат кешені деп аталады. 3 топ Скрайбинг әдісі Табиғат кешендерінің өзара байланысы 2-Тапсырма. Жұптық жұмыс.Сәйкестендіріңіз
1______ 2_______3________4________5_________6________ |
Жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында оқулық жаңа түсініктермен танысады. Сызбаны дәптерге сызып алады.
Дескриптор: Табиғи компоненттерді біледі Табиғи-аумақтық кешеннің түрлерімен танысады Географиялық қабықтың заңдылықтарына сипаттама береді Табиғи кешендерінің өзара байланысының сызбасын салады
Дескриптор: Берілген сөздерді сәйкестендіреді Географиялық қабықтың құрамын анықтайды
|
Жалпы 4 балл
Жалпы 3 балл |
АКТ Сурет Дәптер
Атлас Оқулық Суреттер
Оқулық Кесте Сурет Дәптер
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау «Экспресс» сұрақтары 1. Не себепті географиялық қабықта тіршілік пайда болды? Қорытынды жасаңдар? 2. Географиялық қабықтың ырғақтылығына баға беріңдер. 3.Табиғи аумақтық кешен қалай пайда болды? 4.Аймақтық табиғат кешендерін тиімді пайдалану және қалпына келтіру жолдарына өз ұсыныстарыңды айтыңдар Кері байланыс «Таңдау» әдісі 1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды. 3. Мен басқаларды мұқият , зейінсіз тыңдадым. 4. Мен пікірсайыстарға жиі, сирек қатыстым. 5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін. Үй тапсырмасы: §36 оқу, сұрақтарға жауап беру. |
Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі, өзара топтық бағалау жүргізеді. |
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын. |
Бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы 7 сынып ҚМЖ
Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы 7 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар Сабақтың тақырыбы: Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.5.1- географиялық қабық, мұхиттар және материктер, зоналар және белдеулер, ландшафтар табиғи-аумақтық кешендерінің қалыптасуын түсіндіреді |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Географиялық қабық, мұхиттар және материктер, зоналар және табиғи-аумақтық кешендердің қалыптасуын түсіндіре алады |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, сабаққа дайындығына назар аудару. Топқа бөлу үшін http://qazmath.net/quraldar/topka-bolu платформасаын қолданып 3-топқа бөлемін.
«Миға шабуыл» сұрақтарын қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтаймыз. 1.Сендердің табиғатты қорғауға қосқан үлестерің? 2. Өсімдік жіне жануарлар әлемі,маусым бойынша өсімдіктердің өзгеруі? 3. Топырақтың пайдалануы, құнарлықтың артуына бағытталған іс-шаралар? Сабақ мақсаттары таныстырылады. |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіреді. Берілген сұрақтарға өз пікірін, көзқарастарын білдіру арқылы жауап береді. |
Жалпы 3 балл |
Оқулық АКТ Ашық сұрақ-жауаптар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма беремін Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
1-Тапсырма. Топтық жұмыс. 1 топ Мәтінді пайдаланып кластер құраңыз «Табиғи-аумақтық кешен және оны қалыптастырушы компоненттер» 2 топ «ПОПС» әдісі арқылы түсіндіру Географиялық қабық жердің басқа қабықтарынан айырмасы неде? Ол неге ең ірі табиғат кешені деп аталады. 3 топ Скрайбинг әдісі Табиғат кешендерінің өзара байланысы 2-Тапсырма. Жұптық жұмыс.Сәйкестендіріңіз
1______ 2_______3________4________5_________6________ |
Жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында оқулық жаңа түсініктермен танысады. Сызбаны дәптерге сызып алады.
Дескриптор: Табиғи компоненттерді біледі Табиғи-аумақтық кешеннің түрлерімен танысады Географиялық қабықтың заңдылықтарына сипаттама береді Табиғи кешендерінің өзара байланысының сызбасын салады
Дескриптор: Берілген сөздерді сәйкестендіреді Географиялық қабықтың құрамын анықтайды
|
Жалпы 4 балл
Жалпы 3 балл |
АКТ Сурет Дәптер
Атлас Оқулық Суреттер
Оқулық Кесте Сурет Дәптер
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты қорытындылау «Экспресс» сұрақтары 1. Не себепті географиялық қабықта тіршілік пайда болды? Қорытынды жасаңдар? 2. Географиялық қабықтың ырғақтылығына баға беріңдер. 3.Табиғи аумақтық кешен қалай пайда болды? 4.Аймақтық табиғат кешендерін тиімді пайдалану және қалпына келтіру жолдарына өз ұсыныстарыңды айтыңдар Кері байланыс «Таңдау» әдісі 1.Мен сабақ қызықты, қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта: көп нәрсені, үйрендім, үйренгенім аз болды. 3. Мен басқаларды мұқият , зейінсіз тыңдадым. 4. Мен пікірсайыстарға жиі, сирек қатыстым. 5.Мен сабақтағы өз жетістіктеріме ризамын, риза емеспін. Үй тапсырмасы: §36 оқу, сұрақтарға жауап беру. |
Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі, өзара топтық бағалау жүргізеді. |
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын. |
Бағалау парағы |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















