|
Бөлімі |
Табиғи – аумақтық кешендері |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
07.02.2024 ж |
||||
|
Сынып |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи аумақтық кешендердің түрлері. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
7.3.5.2 – жергілікті компоненттік қосымша қамту негізінде түрлі деңгейдегі табиғи кешендерді жоспар бойынша сипаттайды. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Табиғи –аумақтық кешендердің алуантүрлілігін түсіндіруді, тақырыптың түйінді түсініктерінестеріне сақтайды және айтып береді,тірек сызбаларды құрастырады ТАК себеп –салдар байланыстарын талдайды,ТАК барлық компаненттерінде зоналылықтың болуын талдайды. Табиғат зоналары және оларды қорғауды оқып білудің маңыздылығын жіктейді және баға береді. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ ұйымдастыру |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 8 минут
5 минут
10 минут
7 минут
8 минут
Сабақтың соңы 7 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Діріл» (Вибрация) жаттығуы (бойымыздағы жаман, жағымсыз ойлардан арылтады. Қаздың үстінен сусып түскен судай тазарып,сілкіп тастау). Топқа бөлу пазл арқылы 1. «Биосфера» 2. «Гидросфера» 3. «Литосфера» 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Сұрақты іздеп тап» ойыны. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. (Пазлдың артынан іздейді). Білімді өзектеу: Жаңа сабақ Жаңа тақырыпты суреттер бойынша түсіндіру. 1-тапсырма. Топтық жұмыс: Әр топ өз топ аттарына байланысты фаунасы мен флорасын сипаттау 2-тапсырма. «Көзбен көретін айғақтар» (жұптық жұмыс) Әр түрлі табиғат кешендерінің суреттері жұптарға таратылады. ЕБҚ қабілеті жоғары оқушымен бірігін орындайды. 3-тапсырма. 1.Бір табиғи – аумақтың кешен өзінен ірілеу басқа бір кешеннің бір бөлігі болатынына мысал келтіріңіздер 4-тапсырма. Сабақты қорыту. «Үстел ойыны» Сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма: Өздерің тұратын жердің табиғат кешенін түрін анықтап, себеп-салдарын біліп келу Әр оқушының өзін- өзі бағалау картасына қарап бағалаймын Сабақтың Рефлексиясы: «Торсық» әдісі
|
«Діріл» жаттығуын жасайды Пазлды құрастырып топқа бөлінеді, топ атауына түсініктеме берін кетеді. Көрнекіліктегі сөздерді орнына қойып соған түсінік береді Тақырыпты, тірек сөздерді дәптерге жазады Оқушылар постер қорғайды Оқушылар сурет бойынша табиғат кешенін анықтап, табиғат кешендерін өзгертетін себептерді анықтап,баяндап береді. Бір табиғи – аумақтың кешен өзінен ірілеу басқа бір кешеннің бір бөлігі болатынына мысал келтіреді Кубиктердегі түскен сандардың астындағы сұрақтарға жауап береді Өзін-өзі бағалау картасынан жиған баллын айтады |
Тиімді кері байланыс Тиімді кері байланыс. Жеке бағалау Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 балл Тиімді кері байланыс. Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 3 балл Тиімді кері байланыс Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 3 балл Тиімді кері байланыс Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 2 балл Тиімді кері байланыс Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 балл Жалпы 10 балл |
Слайд Слайд, пазл «Жер қабаттары» көрнекілігі Слайд . суреттер Плакат. Маркер, стикер Табиғат кешендері бойынша суреттер. Көрнекілік Бағалау картасы Көрнекілік |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи аумақтық кешендердің түрлері. 7 сынып
Табиғи аумақтық кешендердің түрлері. 7 сынып
|
Бөлімі |
Табиғи – аумақтық кешендері |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
07.02.2024 ж |
||||
|
Сынып |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи аумақтық кешендердің түрлері. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
7.3.5.2 – жергілікті компоненттік қосымша қамту негізінде түрлі деңгейдегі табиғи кешендерді жоспар бойынша сипаттайды. |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Табиғи –аумақтық кешендердің алуантүрлілігін түсіндіруді, тақырыптың түйінді түсініктерінестеріне сақтайды және айтып береді,тірек сызбаларды құрастырады ТАК себеп –салдар байланыстарын талдайды,ТАК барлық компаненттерінде зоналылықтың болуын талдайды. Табиғат зоналары және оларды қорғауды оқып білудің маңыздылығын жіктейді және баға береді. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ ұйымдастыру |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 8 минут
5 минут
10 минут
7 минут
8 минут
Сабақтың соңы 7 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Діріл» (Вибрация) жаттығуы (бойымыздағы жаман, жағымсыз ойлардан арылтады. Қаздың үстінен сусып түскен судай тазарып,сілкіп тастау). Топқа бөлу пазл арқылы 1. «Биосфера» 2. «Гидросфера» 3. «Литосфера» 2.Үй тапсырмасын тексеру. «Сұрақты іздеп тап» ойыны. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. (Пазлдың артынан іздейді). Білімді өзектеу: Жаңа сабақ Жаңа тақырыпты суреттер бойынша түсіндіру. 1-тапсырма. Топтық жұмыс: Әр топ өз топ аттарына байланысты фаунасы мен флорасын сипаттау 2-тапсырма. «Көзбен көретін айғақтар» (жұптық жұмыс) Әр түрлі табиғат кешендерінің суреттері жұптарға таратылады. ЕБҚ қабілеті жоғары оқушымен бірігін орындайды. 3-тапсырма. 1.Бір табиғи – аумақтың кешен өзінен ірілеу басқа бір кешеннің бір бөлігі болатынына мысал келтіріңіздер 4-тапсырма. Сабақты қорыту. «Үстел ойыны» Сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма: Өздерің тұратын жердің табиғат кешенін түрін анықтап, себеп-салдарын біліп келу Әр оқушының өзін- өзі бағалау картасына қарап бағалаймын Сабақтың Рефлексиясы: «Торсық» әдісі
|
«Діріл» жаттығуын жасайды Пазлды құрастырып топқа бөлінеді, топ атауына түсініктеме берін кетеді. Көрнекіліктегі сөздерді орнына қойып соған түсінік береді Тақырыпты, тірек сөздерді дәптерге жазады Оқушылар постер қорғайды Оқушылар сурет бойынша табиғат кешенін анықтап, табиғат кешендерін өзгертетін себептерді анықтап,баяндап береді. Бір табиғи – аумақтың кешен өзінен ірілеу басқа бір кешеннің бір бөлігі болатынына мысал келтіреді Кубиктердегі түскен сандардың астындағы сұрақтарға жауап береді Өзін-өзі бағалау картасынан жиған баллын айтады |
Тиімді кері байланыс Тиімді кері байланыс. Жеке бағалау Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 балл Тиімді кері байланыс. Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 3 балл Тиімді кері байланыс Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 3 балл Тиімді кері байланыс Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 2 балл Тиімді кері байланыс Дескриптор: Әр дұрыс жауапқа 1 балл Жалпы 10 балл |
Слайд Слайд, пазл «Жер қабаттары» көрнекілігі Слайд . суреттер Плакат. Маркер, стикер Табиғат кешендері бойынша суреттер. Көрнекілік Бағалау картасы Көрнекілік |
|
шағым қалдыра аласыз














