|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар Сабақтың тақырыбы: Табиғи-аумақтық кешендердің түрлері |
|||||
|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи-аумақтық кешендердің түрлері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.5.2 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде әртүрлі деңгейдегі табиғи-аумақтық кешендерін жоспар бойынша сипаттайды |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Карта сурет арқылы табиғи кешендерді берілген жоспар бойынша сипаттау |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, сабаққа дайындығына назар аудару. Топқа бөлу үшін http://qazmath.net/quraldar/topka-bolu платформасаын қолданып 3-топқа бөлемін.
Ой шақыру әдісі: Табиғи-аумақтық кешен деген не? Табиғи-аумақтық кешен қандай компоненттерден тұрады? Табиғи-аумақтық кешен компоненттері бір-бірімен қалай байланысады |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіреді. Берілген сұрақтарға өз пікірін, көзқарастарын білдіру арқылы жауап береді. |
Жалпы 3 балл |
Оқулық АКТ Ашық сұрақ-жауаптар |
|
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушылар сурет және мәтін арқылы географиялық қабықтың ұғымын (географиялық қабық, ерекшеліктері, заңдылығы) түсіндіру. .
Топтық жұмыс. Әр топ таңдап алған табиғат кешені бойынша таныстырылым жасау және қорытындылау. Берілген табиғат кешендеріне төменде ұсынылған жоспар бойынша сипаттама беру
IV– топ. Қызылқұм шөлі
|
Жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында оқулық жаңа түсініктермен танысады. Дескриптор: Терминдерге анықтама беру. Географиялық қабық Табиғат кешені Дескриптор: Табиғат кешенін жоспар бойынша сипаттайды; Әр топы өз жүымысн таныстырады; Қорытынды жасайды. |
Жалпы 2 балл Жалпы, 5 балл |
АКТ Сурет Дәптер Атлас Оқулық Суреттер Оқулық Сурет Дәптер |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау
Үй тапсырмасы: §36 оқу, ҚР кескін картаға оқулықта берілген табиғи кешендерді түсіру. |
Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі, өзара топтық бағалау жүргізеді. |
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын. |
Бағалау парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи-аумақтық кешендердің түрлері 7 сынып ҚМЖ
Табиғи-аумақтық кешендердің түрлері 7 сынып ҚМЖ
|
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар Сабақтың тақырыбы: Табиғи-аумақтық кешендердің түрлері |
|||||
|
Бөлім |
|
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи-аумақтық кешендердің түрлері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.3.5.2 жергілікті компонентті қосымша қамту негізінде әртүрлі деңгейдегі табиғи-аумақтық кешендерін жоспар бойынша сипаттайды |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Карта сурет арқылы табиғи кешендерді берілген жоспар бойынша сипаттау |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, сабаққа дайындығына назар аудару. Топқа бөлу үшін http://qazmath.net/quraldar/topka-bolu платформасаын қолданып 3-топқа бөлемін.
Ой шақыру әдісі: Табиғи-аумақтық кешен деген не? Табиғи-аумақтық кешен қандай компоненттерден тұрады? Табиғи-аумақтық кешен компоненттері бір-бірімен қалай байланысады |
«Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен сабақты еске түсіреді. Берілген сұрақтарға өз пікірін, көзқарастарын білдіру арқылы жауап береді. |
Жалпы 3 балл |
Оқулық АКТ Ашық сұрақ-жауаптар |
|
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушылар сурет және мәтін арқылы географиялық қабықтың ұғымын (географиялық қабық, ерекшеліктері, заңдылығы) түсіндіру. .
Топтық жұмыс. Әр топ таңдап алған табиғат кешені бойынша таныстырылым жасау және қорытындылау. Берілген табиғат кешендеріне төменде ұсынылған жоспар бойынша сипаттама беру
IV– топ. Қызылқұм шөлі
|
Жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында оқулық жаңа түсініктермен танысады. Дескриптор: Терминдерге анықтама беру. Географиялық қабық Табиғат кешені Дескриптор: Табиғат кешенін жоспар бойынша сипаттайды; Әр топы өз жүымысн таныстырады; Қорытынды жасайды. |
Жалпы 2 балл Жалпы, 5 балл |
АКТ Сурет Дәптер Атлас Оқулық Суреттер Оқулық Сурет Дәптер |
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау
Үй тапсырмасы: §36 оқу, ҚР кескін картаға оқулықта берілген табиғи кешендерді түсіру. |
Сабақ уақытында орындаған жұмыстарын бағалау үшін білім алушыларға дескрипторлар арқылы өзін-өзі, өзара топтық бағалау жүргізеді. |
Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалауды жүргізуді ұсынамын. |
Бағалау парағы |
|
шағым қалдыра аласыз


















