Сабак такырыбы:
|
Бөлім: |
5.4 A Экология және тұрақты даму |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Табиғи және жасанды экожүйелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.6.1.4 – табиғи және жасанды экожүйелерді салыстыру |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Комплимент айту» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Жануарлар», «Құстар», «Балықтар» суреті арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар «Комплимент айту» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Жануарлар», «Құстар», «Балықтар» суреті арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Айнымалы бекет» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «Суретті сөйлет» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Оқушылар «Айнымалы бекет» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар «Суретті сөйлет» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ «Табиғи экожүй» 2-топ «Жасанды экожүйе» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөлісуді ұсынады. |
Оқушылар .мұғалімнің түсіндіруін мұқият тыңдайды, керекті ақпаратты дәптерге жазып алады. Қосымша интернет ресурстарын пайдалану керек 1-топ «Табиғи экожүй» 2-топ «Жасанды экожүйе» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады |
1-тапсырма. Берілген сөздерді табиғи және жасанды экожүйелерге ажыратып жазыңыз: Бақша, орман, қала, теңіз, мұхит, шабындық, парк, аквариум, канал, өзен, тоғай.
2-тапсырма «Венн диаграммасы» тәсілі Табиғи экожүйе мен жасанды экожүйені салыстырыңдар
3-тапсырма. Берілген терминдерді анықтамасымен сәйкестендіріңдер. .
|
Дескриптор: табиғи экожүйелерді анықтайды; жасанды экожүйелерді анықтайды; Жалпы балл-2 Әр дұрыс жауап үшін ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор: табиғи және жасанды экожүйелердің ұқсастықтарын жазады; табиғи және жасанды экожүйелердің айырмашылықтарын жазады; табиғи және жасанды экожүйелердің ортақ ерекшеліктерін жазады. Жалпы балл-5 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор : берілген терминдерді анықтамасымен сәйкестендіріңдер. Жалпы балл-3 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Банкомат» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» тәсілі арқылы |
|||||||||||||||||||
|
1мин |
Үй тапсырмасы § 46 оку |
|
|
|
.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи және жасанды экожүйелер 5-сынып ҚМЖ
Табиғи және жасанды экожүйелер 5-сынып ҚМЖ
Сабак такырыбы:
|
Бөлім: |
5.4 A Экология және тұрақты даму |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
||
|
Күн: |
Сыныбы : 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Табиғи және жасанды экожүйелер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.6.1.4 – табиғи және жасанды экожүйелерді салыстыру |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Комплимент айту» тәсілі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады «Жануарлар», «Құстар», «Балықтар» суреті арқылы топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар «Комплимент айту» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Жануарлар», «Құстар», «Балықтар» суреті арқылы топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Атом, молекула суреттері |
||||||||||||||||||
|
5мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Айнымалы бекет» тәсілі арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және тақырып бойынша білімдерін бағалау «Суретті сөйлет» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Оқушылар «Айнымалы бекет» тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
Оқушылар «Суретті сөйлет» тәсілі сұрақтарға жауап бере отырып, жауаптарын жаңа тақырыппен байланыстарады, сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ «Табиғи экожүй» 2-топ «Жасанды экожүйе» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, суретті талдап, өз ойларымен бөлісуді ұсынады. |
Оқушылар .мұғалімнің түсіндіруін мұқият тыңдайды, керекті ақпаратты дәптерге жазып алады. Қосымша интернет ресурстарын пайдалану керек 1-топ «Табиғи экожүй» 2-топ «Жасанды экожүйе» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып, талдап, өз ойларымен бөліседі, таныстырылым жасайды |
Кері байланыс: «Бас бармақ» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы суреттер |
||||||||||||||||||
|
15 |
Сабақты бекіту тапсырмалары Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы қысқаша ақпарат береді, жұптық, жеке жұмысты ұйымдастырады |
1-тапсырма. Берілген сөздерді табиғи және жасанды экожүйелерге ажыратып жазыңыз: Бақша, орман, қала, теңіз, мұхит, шабындық, парк, аквариум, канал, өзен, тоғай.
2-тапсырма «Венн диаграммасы» тәсілі Табиғи экожүйе мен жасанды экожүйені салыстырыңдар
3-тапсырма. Берілген терминдерді анықтамасымен сәйкестендіріңдер. .
|
Дескриптор: табиғи экожүйелерді анықтайды; жасанды экожүйелерді анықтайды; Жалпы балл-2 Әр дұрыс жауап үшін ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор: табиғи және жасанды экожүйелердің ұқсастықтарын жазады; табиғи және жасанды экожүйелердің айырмашылықтарын жазады; табиғи және жасанды экожүйелердің ортақ ерекшеліктерін жазады. Жалпы балл-5 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» Дескриптор : берілген терминдерді анықтамасымен сәйкестендіріңдер. Жалпы балл-3 ҚБ: «Өзін өзі бағалау парағы» |
А4 парағы, маркер, тапсырма жазылған парақтар т.б |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс «Банкомат» тәсілі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады |
Қатысушылар «Банкомат» арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: «Банкомат» тәсілі арқылы |
|||||||||||||||||||
|
1мин |
Үй тапсырмасы § 46 оку |
|
|
|
.
шағым қалдыра аласыз















