|
Бөлім: |
6.2А Заттар және материалдар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ергеш Данабике |
|
Күні: |
13.12.22 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың пайда болуы мен алынуы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.3.1 табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктері неде |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтауды үйренеді Көпшілік оқушылар үшін: Жасанды материалдарға қарағанда табиғи материалдардың артықшылығы қандай екенін түсінеді Кейбір оқушылар үшін: - Табиғи материалдардың және жасанды материалдардың кейбір түрлерін, мысал келтіру арқылы олардың артықшылығы мен кемшілігіне баға береді |
|
Бағалау критерийі |
- Табиғи және жасанды материалдарды ажырата біледі. - Жасанды және табиғи материалдарды жеке – жеке сипаттайды. - Жасанды және табиғи материалдарды біле отырып, олардың қасиеттеріне баға береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Оқушыларды топтарға біріктіру. |
Оқушылар тақырыпқа байланысты жазылған қима қағаздағы сөздер арқылы 3 топқа бірігеді 1 топ: Табиғи 2 топ: Жасанды 3 топ: Синтетикалық |
Мақсаты: барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне жақындасады, бауырмалдығы оянады. |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Тыңдалым алды тапсырма» Жаңа тақырыпқа байланысты оушыларға ой қозғау сұрақтарын ұсынамын 1 Табиғи өнім дегеніміз не? 2. Жасанды өнім дегеніміз не? |
Қойылған сұраққа байланысты әр оқушы өз ойын ортаға салады. Оқушылар сұраққа жауап береді. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы
|
Бейнеролтк көрсету Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға уақыт беру, тапсырма беріледі |
https://yotube/XI.LemBgiFA бейнеролик кореді қорытынды жасайды. Кітаптағы бүгінгі тақырыппен танысады, оқып шығады. |
Дескриптор: оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалау |
Бейнеролик оқулық ,дәптер. |
|
|
Ж.Ж- әр оқушыға жеке биологиялық диктант беріледі Т.Ж- оқушылар өз ойларын постерге сызып, жазып қорғайды. |
Жеке жұмыс: Мәтінмен жүмыс Мәтіндегі түсіп қалған сөздерді толтырып оқу. Топтық жұмыс: 1 топ: Табиғи заттың, өнімнің артықщылығы мен кемшілігі неде 2 топ: Жасанды заттың артықшылығы мен кемшілігі неде 3 топ Өрт сөндірушінің киімі жайлы ақпарат |
Дескриптор: оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Жарайсың! Жақсы! Талпын!
Оқушыларды Джетон әдічі арқылы бағалау |
6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
«АДАМ» өзін-өзі бағалау әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылар,а адамның суретін береді. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. . |
Жеке жұмыс: Оқушылар берілген адам суретін өз деңгейіне не қарай бояйды - тақырыпты меңгерсе- толық бояйды - Ішін ара меңгерсе –суреттің жартысын бояйды -Нашар меңгерсе- тек аяғын бояйды
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай ЖҮЛДЕ (медаль) бойынша бағалау Алтын Күміс Қола
|
|
|
Ұй жұмысы «Жасанды материалдар ғасыры» тақырыбына шағын эссе жазып келу |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктері неде 6 сынып ашық сабақ
|
Бөлім: |
6.2А Заттар және материалдар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ергеш Данабике |
|
Күні: |
13.12.22 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың пайда болуы мен алынуы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.3.1 табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктері неде |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Табиғи және жасанды материалдардың артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтауды үйренеді Көпшілік оқушылар үшін: Жасанды материалдарға қарағанда табиғи материалдардың артықшылығы қандай екенін түсінеді Кейбір оқушылар үшін: - Табиғи материалдардың және жасанды материалдардың кейбір түрлерін, мысал келтіру арқылы олардың артықшылығы мен кемшілігіне баға береді |
|
Бағалау критерийі |
- Табиғи және жасанды материалдарды ажырата біледі. - Жасанды және табиғи материалдарды жеке – жеке сипаттайды. - Жасанды және табиғи материалдарды біле отырып, олардың қасиеттеріне баға береді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Оқушыларды топтарға біріктіру. |
Оқушылар тақырыпқа байланысты жазылған қима қағаздағы сөздер арқылы 3 топқа бірігеді 1 топ: Табиғи 2 топ: Жасанды 3 топ: Синтетикалық |
Мақсаты: барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне жақындасады, бауырмалдығы оянады. |
Сөздер жазылған қима қағаздар |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
«Тыңдалым алды тапсырма» Жаңа тақырыпқа байланысты оушыларға ой қозғау сұрақтарын ұсынамын 1 Табиғи өнім дегеніміз не? 2. Жасанды өнім дегеніміз не? |
Қойылған сұраққа байланысты әр оқушы өз ойын ортаға салады. Оқушылар сұраққа жауап береді. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады.. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы
|
Бейнеролтк көрсету Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға уақыт беру, тапсырма беріледі |
https://yotube/XI.LemBgiFA бейнеролик кореді қорытынды жасайды. Кітаптағы бүгінгі тақырыппен танысады, оқып шығады. |
Дескриптор: оқушыларды ынталандыру үшін «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалау |
Бейнеролик оқулық ,дәптер. |
|
|
Ж.Ж- әр оқушыға жеке биологиялық диктант беріледі Т.Ж- оқушылар өз ойларын постерге сызып, жазып қорғайды. |
Жеке жұмыс: Мәтінмен жүмыс Мәтіндегі түсіп қалған сөздерді толтырып оқу. Топтық жұмыс: 1 топ: Табиғи заттың, өнімнің артықщылығы мен кемшілігі неде 2 топ: Жасанды заттың артықшылығы мен кемшілігі неде 3 топ Өрт сөндірушінің киімі жайлы ақпарат |
Дескриптор: оқушыларды «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Жарайсың! Жақсы! Талпын!
Оқушыларды Джетон әдічі арқылы бағалау |
6-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
«АДАМ» өзін-өзі бағалау әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылар,а адамның суретін береді. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. . |
Жеке жұмыс: Оқушылар берілген адам суретін өз деңгейіне не қарай бояйды - тақырыпты меңгерсе- толық бояйды - Ішін ара меңгерсе –суреттің жартысын бояйды -Нашар меңгерсе- тек аяғын бояйды
|
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай ЖҮЛДЕ (медаль) бойынша бағалау Алтын Күміс Қола
|
|
|
Ұй жұмысы «Жасанды материалдар ғасыры» тақырыбына шағын эссе жазып келу |
||||
шағым қалдыра аласыз




