ЕББҚ бар балалардың қажеттіліктерін ескере отырып құрылған жаратылыстану сабағына арналған ҚМЖ үлгісі
|
Бөлім: |
Заттардың түзілуі мен алынуы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Амиргалиева Руслана Жумажановна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы
|
Табиғи және жасанды заттар Біздің өміріміздегі синтетикалық материалдар. Оның қолданылуы мен қауіпсіздік ережелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1.-кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен алынған заттарға мысалдар келтіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қажеттіліктері бар балалар үшін:
|
|
|
Бағалау критерийлері |
Қажеттіліктері бар балалар үшін:
жасанды заттарды қолданудың қауіпсіз 3 ережесін ұсыну; |
|
|
Құндылықтар |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурс-тар |
|||||||||||||||
|
|
ЕББҚ |
||||||||||||||||||
|
Басы 0-5 мин 5-7 мин 7-11 мин 11-15 мин 15-25 мин 25-35 мин 35-40мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі II.Өткенге шолу Сәйкестендіру тапсырмасы
Жауаптары: 1-е,2-д,3-в,4-а, 5-с III.Мағынаны тану Суреттермен жұмыс
Суретке назарларын аударып,физикалық дене мен заттың айырмашылығын сұрау. Жетелеуші сұрақтар арқылы оқущылармен бірге сабақ тақырыбын анықтау,сабақ мақсатымен таныстыру Мұғалімнің қысқаша түсіндірмесі Табиғи заттар-өсімдік текті (мақта,зығыр),жануар текті (жүн,таза жібек)минерал текті заттар(асбест,гранит) Жасанды заттар-(полимер)пластмасса,нейлон,поролон,пенопласт,синтетикалық маталар(вискоза,флис) Азық –түлік тағамдарының қауіпсіздігі
1-тапсырма.Жеке жұмыс Табиғи заттарды және жасанды заттарды жіктеу
Дескриптор: -табиғи жолмен алынған заттарды белгілейді-1 -жасанды жолмен алынған заттарды белгілейді-1 2-тапсырма. «Ойлан,жұптас,бөліс» Табиғи және жасанды заттардың бір кемшілігін,бір артықшылығын түсіндіру Дескриптор: -заттың бір артықшылығын жазады-1 -заттың бір кемшілігін жазады-1 3-тапсырма. Жұптық жұмыс Синтетикалық материалдан жасалған заттарды тұрмыста қолдану кезіндегі негізгі ережелерді жазу(кем дегенде 5 ереже) Дескриптор: -кем дегенде 5 ереже ұсынады-3 балл ЕББҚ үшін Дескриптор: -кем дегенде 3 ереже ұсынады |
Тапсырманы орындайды, өздерін тексереді, бағалау парағын жүргізе отырып, өздеріне ұпай санын жазады Оқушылар суретке назар салады,физикалық дене мен заттың айырмашылығын түсіндіреді. Табиғи заттар мен жасанды заттарды ажыратуды үйренеді,заттарды жіктейді Әр жұпқа бір зат беріледі, заттың бір артықшылығын,кемшілігін анықтайды Ситетикалық заттарды қолданудың қауіпсіздік ережелерін ұсында |
ЕББҚ үшін Табиғи және жасанды заттарды суреттер бойынша атайды Жұбымен бірге тапсырманы орындайды Дескриптор: -кем дегенде 3 ереже ұсынады |
3дұрыс жауап- 2балл 2 дұрыс жауап-1 балл Барлығы 3 балл Мұғалімнің ауызша бағалауы «Жақсы!» «Жарайсың!» «Керемет!» «Жасыл қалам» әдісі Мұғалімнің ауызша бағалауы «Бағдаршам» әдісі |
«Wordwall» Презентация 2 Презентация-3 Презентация -4 Қосымша-1 резеңке доп,мақ-та, кесілген ағаш,ме-талл бөлшектері 80 бет Оқулық 80-82 бет Қосымша-2 |
||||||||||||||
|
|
IV.«Серпілген сауал» 1.Табиғи және жасанды заттардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? 2.Дәмдеуіштер туралы нені білген дұрыс? 3.Дұрыс тамақтану дегеніміз не? 4.Үйді жинақтауға арналған заттарды қайда және қалай сақтау керек? Y.Үйге тапсырма: *интернет желісінен тамаққа қосатын зиянды дәмдеуіштердің кестесін табыңдар.Оны шығарып алып,ас үйдің көрнекті жеріне іліп қойыңдар. *Дұрыс тамақтану туралы эссе жазу Кері байланыс Раdlet тақтасы арқылы бүгінгі сабақ бойынша түсінгендерін жазу |
Оқушылар допты ұтып ала отырып,қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи және жасанды заттар
Табиғи және жасанды заттар
ЕББҚ бар балалардың қажеттіліктерін ескере отырып құрылған жаратылыстану сабағына арналған ҚМЖ үлгісі
|
Бөлім: |
Заттардың түзілуі мен алынуы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Амиргалиева Руслана Жумажановна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы
|
Табиғи және жасанды заттар Біздің өміріміздегі синтетикалық материалдар. Оның қолданылуы мен қауіпсіздік ережелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1.-кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен алынған заттарға мысалдар келтіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қажеттіліктері бар балалар үшін:
|
|
|
Бағалау критерийлері |
Қажеттіліктері бар балалар үшін:
жасанды заттарды қолданудың қауіпсіз 3 ережесін ұсыну; |
|
|
Құндылықтар |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурс-тар |
|||||||||||||||
|
|
ЕББҚ |
||||||||||||||||||
|
Басы 0-5 мин 5-7 мин 7-11 мин 11-15 мин 15-25 мин 25-35 мин 35-40мин |
I. Ұйымдастыру кезеңі II.Өткенге шолу Сәйкестендіру тапсырмасы
Жауаптары: 1-е,2-д,3-в,4-а, 5-с III.Мағынаны тану Суреттермен жұмыс
Суретке назарларын аударып,физикалық дене мен заттың айырмашылығын сұрау. Жетелеуші сұрақтар арқылы оқущылармен бірге сабақ тақырыбын анықтау,сабақ мақсатымен таныстыру Мұғалімнің қысқаша түсіндірмесі Табиғи заттар-өсімдік текті (мақта,зығыр),жануар текті (жүн,таза жібек)минерал текті заттар(асбест,гранит) Жасанды заттар-(полимер)пластмасса,нейлон,поролон,пенопласт,синтетикалық маталар(вискоза,флис) Азық –түлік тағамдарының қауіпсіздігі
1-тапсырма.Жеке жұмыс Табиғи заттарды және жасанды заттарды жіктеу
Дескриптор: -табиғи жолмен алынған заттарды белгілейді-1 -жасанды жолмен алынған заттарды белгілейді-1 2-тапсырма. «Ойлан,жұптас,бөліс» Табиғи және жасанды заттардың бір кемшілігін,бір артықшылығын түсіндіру Дескриптор: -заттың бір артықшылығын жазады-1 -заттың бір кемшілігін жазады-1 3-тапсырма. Жұптық жұмыс Синтетикалық материалдан жасалған заттарды тұрмыста қолдану кезіндегі негізгі ережелерді жазу(кем дегенде 5 ереже) Дескриптор: -кем дегенде 5 ереже ұсынады-3 балл ЕББҚ үшін Дескриптор: -кем дегенде 3 ереже ұсынады |
Тапсырманы орындайды, өздерін тексереді, бағалау парағын жүргізе отырып, өздеріне ұпай санын жазады Оқушылар суретке назар салады,физикалық дене мен заттың айырмашылығын түсіндіреді. Табиғи заттар мен жасанды заттарды ажыратуды үйренеді,заттарды жіктейді Әр жұпқа бір зат беріледі, заттың бір артықшылығын,кемшілігін анықтайды Ситетикалық заттарды қолданудың қауіпсіздік ережелерін ұсында |
ЕББҚ үшін Табиғи және жасанды заттарды суреттер бойынша атайды Жұбымен бірге тапсырманы орындайды Дескриптор: -кем дегенде 3 ереже ұсынады |
3дұрыс жауап- 2балл 2 дұрыс жауап-1 балл Барлығы 3 балл Мұғалімнің ауызша бағалауы «Жақсы!» «Жарайсың!» «Керемет!» «Жасыл қалам» әдісі Мұғалімнің ауызша бағалауы «Бағдаршам» әдісі |
«Wordwall» Презентация 2 Презентация-3 Презентация -4 Қосымша-1 резеңке доп,мақ-та, кесілген ағаш,ме-талл бөлшектері 80 бет Оқулық 80-82 бет Қосымша-2 |
||||||||||||||
|
|
IV.«Серпілген сауал» 1.Табиғи және жасанды заттардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? 2.Дәмдеуіштер туралы нені білген дұрыс? 3.Дұрыс тамақтану дегеніміз не? 4.Үйді жинақтауға арналған заттарды қайда және қалай сақтау керек? Y.Үйге тапсырма: *интернет желісінен тамаққа қосатын зиянды дәмдеуіштердің кестесін табыңдар.Оны шығарып алып,ас үйдің көрнекті жеріне іліп қойыңдар. *Дұрыс тамақтану туралы эссе жазу Кері байланыс Раdlet тақтасы арқылы бүгінгі сабақ бойынша түсінгендерін жазу |
Оқушылар допты ұтып ала отырып,қойылған сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















