Жаратылыстану 27 сабақ
|
Бөлім |
Табиғат физикасы / 5.1 Күш және қозғалыс |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи жарық көздері |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.5.2.2 жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату; 1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Табиғи жарық көздерімен танысады. |
Білу және түсіну Қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Мұғалім «сиқырлы қорапшадан» суреттерді алады. Қаланың күндізгі және түнгі көріністері бейнеленген суреттерін тақтаға іледі. Суреттер туралы ойларын сұрайды. |
Оқушылар суреттерді алады да, қала мен ондағы нысандардың күндізгі, түнгі көрінісіне тоқталады. |
Мадақтау сөздері |
и/б тақта. Шаттық шеңбері
|
|
Сабақ тың ортасы 25-30 мин |
Білгенің жөн Жарық көзі – жарық шығаратын дене. Жарық көзі табиғи және жасанды болып бөлінеді. Табиғатта өздігінен жарық шығаратын денелер табиғи жарық көздеріне жатады. Мысалы: Күн, жұлдыздар, жарқырауық қоңыздар, найзағай. «Ақсүйек әдісі» -Балалар, қазір біз сендермен ақсүйек ойынын ойнаймыз. Ақсүйек ойыны күннің қай бөлігінде ойналады? -Жарайсыңдар. Иә, ақсүйек ойыны
Үстел үстіне жұлдыздың Сергіту сәті: «Құпия зат» ойыны Қораптың ішіне бәйшешек гүлін салып қою. Әр топ қорап ішіндегі затты анықтайтындай 3 сұрақты топта ақылдаса отырып шешеді. Кейін сұрақтарын ұсынады. -Бұл қандай гүл? -Бұл гүл жайлы неге айтып отыр деп ойлайсыңдар? |
Oқушылар күнделікті тәжірибелеріне сүйене отырып, әр уақыттағы адамның іс-әрекетін бейнелейді.
Суретке қарай отырып сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар берілген тәжірибелерді орындайды. |
Тапсырма. критерий Табиғи жарық көздерімен танысады.. Дескриптор Суретке қарай отырып сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: «Отшашу» Дескриптор Оқушылар берілген тәжірибелерді орындайды.ҚБ: «сызғыш» |
Оқулық, Суреттер
Оқулық, Суреттер
Оқулық, Суреттер
Оқулық, Суреттер
Оқулық, Суреттер |
|
Сабақ тың соңы 10 мин |
Рефлексия... |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Жарайсыңдар! |
Слайд Рефлексия.. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи жарық көздері
Табиғи жарық көздері
Жаратылыстану 27 сабақ
|
Бөлім |
Табиғат физикасы / 5.1 Күш және қозғалыс |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғи жарық көздері |
|
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
1.5.2.2 жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату; 1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Табиғи жарық көздерімен танысады. |
Білу және түсіну Қолдану |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Мұғалім «сиқырлы қорапшадан» суреттерді алады. Қаланың күндізгі және түнгі көріністері бейнеленген суреттерін тақтаға іледі. Суреттер туралы ойларын сұрайды. |
Оқушылар суреттерді алады да, қала мен ондағы нысандардың күндізгі, түнгі көрінісіне тоқталады. |
Мадақтау сөздері |
и/б тақта. Шаттық шеңбері
|
|
Сабақ тың ортасы 25-30 мин |
Білгенің жөн Жарық көзі – жарық шығаратын дене. Жарық көзі табиғи және жасанды болып бөлінеді. Табиғатта өздігінен жарық шығаратын денелер табиғи жарық көздеріне жатады. Мысалы: Күн, жұлдыздар, жарқырауық қоңыздар, найзағай. «Ақсүйек әдісі» -Балалар, қазір біз сендермен ақсүйек ойынын ойнаймыз. Ақсүйек ойыны күннің қай бөлігінде ойналады? -Жарайсыңдар. Иә, ақсүйек ойыны
Үстел үстіне жұлдыздың Сергіту сәті: «Құпия зат» ойыны Қораптың ішіне бәйшешек гүлін салып қою. Әр топ қорап ішіндегі затты анықтайтындай 3 сұрақты топта ақылдаса отырып шешеді. Кейін сұрақтарын ұсынады. -Бұл қандай гүл? -Бұл гүл жайлы неге айтып отыр деп ойлайсыңдар? |
Oқушылар күнделікті тәжірибелеріне сүйене отырып, әр уақыттағы адамның іс-әрекетін бейнелейді.
Суретке қарай отырып сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар берілген тәжірибелерді орындайды. |
Тапсырма. критерий Табиғи жарық көздерімен танысады.. Дескриптор Суретке қарай отырып сұрақтарға жауап береді.
ҚБ: «Отшашу» Дескриптор Оқушылар берілген тәжірибелерді орындайды.ҚБ: «сызғыш» |
Оқулық, Суреттер
Оқулық, Суреттер
Оқулық, Суреттер
Оқулық, Суреттер
Оқулық, Суреттер |
|
Сабақ тың соңы 10 мин |
Рефлексия... |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Жарайсыңдар! |
Слайд Рефлексия.. |
шағым қалдыра аласыз


















