|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Еңбекке баулу |
|
||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
2 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№ 1 сабақ Табиғи материалдар құпиясы |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
жәнеолардыңқасиеттеріменқолданылуытуралызерделеу; 2.1.1.2 материал қасиеттерінің сипаттамасын(жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі, түсі, пішіні,көлемі)анықтау. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи материал қасиеттерінің сипаттамасын(жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі, түсі, пішіні,көлемі)анықтау. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Талап: Қоршаған ортаны қорғау. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Мұғалімоқушыларменсәлемдеседі,оқушылардытүгендейді. Ұйымдастыру кезеңі. Ұйымдасқан орта құру. Оқушылардың назарын өзіне аударып, сабаққа белсенді қатысуын қадағалап төмендегі сұрақтарды қою.
Көңіл күйлерің қалай? |
Сәлемдеседі.Тыңдайды. Бір-біріне жақсытілектерайтады. |
Дескриптор-лар:
жабдықтардыбіледі. |
Бейнелеуөнері» сабағына қажеттіқұрал- жабдықтар. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут |
Жеке жұмыс (әдісі – көрнекілік, түсіндіру, жұмыс түрі). Материал деген не? Материал не үшін қажет? Еңбекке баулу сабағында қандай материалмен жұмыс жасаған ыңғайлы? Осы сұрақтармен сабақты бастауға болады. Көрнекі материалдардан көргенін түсінгенін айта алады. Әр заттың түрі, түсі, фактурасы(материалдың беткі қабатының ерекшелігі) болатынын дайын материалдарды (қағаз) көрсету арқылы түсіндіру. Қағаз – өсімдік талшықтарын белгілі бір тәсілмен өңдеу арқылы жұқа парақ түрінде жасалатын материал екенін, сонымен қатар тез умаждалып қалатынын көрсетуге болды. Қасиетін жоғарылату үшін қағаз массасына (қағаз және қатырма қағаз жасау үшін пайдаланылатын ұнтақталған талшықты материалдар, су, үстемелер, бояғыш, желімдегіш заттар қоспасы) қосымша минералдық заттар қосатыны жайлы ақпарат беру. Фактура деп материалдың беткі қабатының ерекшелігі екенін кітаптың мұқабасын, сыныптағы шкафтардың, мектеп парталарының, үстелдердің және басқа да заттардың беткі қабатын көрсетіп түсіндіру.
Затты сипаттау арқылы оның бетінің тегіс не бұдыр екенін білуге болатынын көрсету. Әртүрлі материалдан жасалған көрнекіліктер көрсету. Оқушыларға заттарды қолдарына ұстатып қатты не жұмсақ екенін, материалдың табиғи қасиеттерін сипаттап айта алатындай мүмкіндік туғызу. Оның қасиеті мен талшықтарына тоқталу. Көрнекілік заттармен материалдарды таныстыру. Түрлі түсті қағаздар
Ағаш материалдары
Идея туралы пікір» әдісі Сұраққа жауап алған болсаңыз, бұл ой туралы басқалардың пікірін сұрай отырып, ойлау логикасын дамытыңыз. Мысалы ... идеясы туралы не ойлайсың? Оқушылардың жасаған бұйымдарын мадақтау, жасаған ұшақтарын бір-біріне тілек айтып ұшырып көрсету.
|
Оқушылар өз ойларынортағасалады. Материалмен жұмыс жасаған кезде техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Оқушылар естіген, көрген материалдарды айтады. Оқу құрал-жабдықтарын күтіп ұстап, сынып бөлмесінің тазалығын сақтау керектігін біледі. Оқушыларсуреттерден алғанәсерлеріменбөліседі. «Орындау» әдісі Ұшақты жасау үшін, алдымен оқушылар оны орындау кезеңдерін қарастырады. Қағаздан жасалған ұшақтың ең кең таралған және қарапайым түрінің бірі – классикалық дарт ұшағы. Оқушылар бүгінгісабақтың мақсаты,тақырыбы бойынша өзойын айту арқылысабаққа қорытынды жасайды. |
Жарайсыңдар!
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. . Қолданылатынбояу түрлерінайта алады,біледі. Сұраққа жауапбереді Дескриптор-лар:
Суретшіныңаты-жөні менсурет атауын,музейдің аттарын біледі. Техникалық қауіпсіздік журналы. Материалдардың үлгісі салынған плакаттар. Желім, қайшы, қарындаш. Ағаштан, қағаздан, матадан, темірден жасалған бұйымдар. Материал |
«
Техникалық қауіпсіздік журналы. Материалдардың үлгісі салынған плакаттар. Желім, қайшы, қарындаш. Ағаштан, қағаздан, матадан, темірден жасалған бұйымдар. Материал |
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи материалдар құпиясы
Табиғи материалдар құпиясы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
||||
|
Пәні: |
Еңбекке баулу |
|
||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
||||
|
Күні: |
|
|
||||
|
Сынып |
2 сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№ 1 сабақ Табиғи материалдар құпиясы |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
жәнеолардыңқасиеттеріменқолданылуытуралызерделеу; 2.1.1.2 материал қасиеттерінің сипаттамасын(жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі, түсі, пішіні,көлемі)анықтау. |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғи материал қасиеттерінің сипаттамасын(жұмсақтығы, тығыздығы, беріктігі, түсі, пішіні,көлемі)анықтау. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Талап: Қоршаған ортаны қорғау. |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең- |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
Мұғалімоқушыларменсәлемдеседі,оқушылардытүгендейді. Ұйымдастыру кезеңі. Ұйымдасқан орта құру. Оқушылардың назарын өзіне аударып, сабаққа белсенді қатысуын қадағалап төмендегі сұрақтарды қою.
Көңіл күйлерің қалай? |
Сәлемдеседі.Тыңдайды. Бір-біріне жақсытілектерайтады. |
Дескриптор-лар:
жабдықтардыбіледі. |
Бейнелеуөнері» сабағына қажеттіқұрал- жабдықтар. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут |
Жеке жұмыс (әдісі – көрнекілік, түсіндіру, жұмыс түрі). Материал деген не? Материал не үшін қажет? Еңбекке баулу сабағында қандай материалмен жұмыс жасаған ыңғайлы? Осы сұрақтармен сабақты бастауға болады. Көрнекі материалдардан көргенін түсінгенін айта алады. Әр заттың түрі, түсі, фактурасы(материалдың беткі қабатының ерекшелігі) болатынын дайын материалдарды (қағаз) көрсету арқылы түсіндіру. Қағаз – өсімдік талшықтарын белгілі бір тәсілмен өңдеу арқылы жұқа парақ түрінде жасалатын материал екенін, сонымен қатар тез умаждалып қалатынын көрсетуге болды. Қасиетін жоғарылату үшін қағаз массасына (қағаз және қатырма қағаз жасау үшін пайдаланылатын ұнтақталған талшықты материалдар, су, үстемелер, бояғыш, желімдегіш заттар қоспасы) қосымша минералдық заттар қосатыны жайлы ақпарат беру. Фактура деп материалдың беткі қабатының ерекшелігі екенін кітаптың мұқабасын, сыныптағы шкафтардың, мектеп парталарының, үстелдердің және басқа да заттардың беткі қабатын көрсетіп түсіндіру.
Затты сипаттау арқылы оның бетінің тегіс не бұдыр екенін білуге болатынын көрсету. Әртүрлі материалдан жасалған көрнекіліктер көрсету. Оқушыларға заттарды қолдарына ұстатып қатты не жұмсақ екенін, материалдың табиғи қасиеттерін сипаттап айта алатындай мүмкіндік туғызу. Оның қасиеті мен талшықтарына тоқталу. Көрнекілік заттармен материалдарды таныстыру. Түрлі түсті қағаздар
Ағаш материалдары
Идея туралы пікір» әдісі Сұраққа жауап алған болсаңыз, бұл ой туралы басқалардың пікірін сұрай отырып, ойлау логикасын дамытыңыз. Мысалы ... идеясы туралы не ойлайсың? Оқушылардың жасаған бұйымдарын мадақтау, жасаған ұшақтарын бір-біріне тілек айтып ұшырып көрсету.
|
Оқушылар өз ойларынортағасалады. Материалмен жұмыс жасаған кезде техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Оқушылар естіген, көрген материалдарды айтады. Оқу құрал-жабдықтарын күтіп ұстап, сынып бөлмесінің тазалығын сақтау керектігін біледі. Оқушыларсуреттерден алғанәсерлеріменбөліседі. «Орындау» әдісі Ұшақты жасау үшін, алдымен оқушылар оны орындау кезеңдерін қарастырады. Қағаздан жасалған ұшақтың ең кең таралған және қарапайым түрінің бірі – классикалық дарт ұшағы. Оқушылар бүгінгісабақтың мақсаты,тақырыбы бойынша өзойын айту арқылысабаққа қорытынды жасайды. |
Жарайсыңдар!
Дескриптор. Жаңа тақырыпты меңгереді. . Қолданылатынбояу түрлерінайта алады,біледі. Сұраққа жауапбереді Дескриптор-лар:
Суретшіныңаты-жөні менсурет атауын,музейдің аттарын біледі. Техникалық қауіпсіздік журналы. Материалдардың үлгісі салынған плакаттар. Желім, қайшы, қарындаш. Ағаштан, қағаздан, матадан, темірден жасалған бұйымдар. Материал |
«
Техникалық қауіпсіздік журналы. Материалдардың үлгісі салынған плакаттар. Желім, қайшы, қарындаш. Ағаштан, қағаздан, матадан, темірден жасалған бұйымдар. Материал |
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут 2мин |
IV.Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма :
|
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
Кері байланыс береді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















