Ж.Досмұхамедов атындағы жоғары педагогикалық колледжі
Бекітілді: ____________
Директордың ОІ жөніндегі орынбасары
Қаралды: ____________
Кафедра меңгерушісі:
Келісілді: ____________
Директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары
|
Модуль атауы/ пәні |
Декорациялау КМ 04 «Көркем-дизайнерлік жұмыстарды орындау»
|
|||||
|
Курс: |
2 |
Топ: |
4аКШТ-9 |
Сабақ нөмірі |
3.4.1. |
|
|
Мамандығы: |
01140300 Көркем еңбек |
|||||
|
Біліктілік: |
4S01140301 Көркем еңбек мұғалімі |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Табиғи материалдармен жұмыс. |
|||||
|
Уақыты: |
02.10.2024 |
Ұзақтығы: |
80 минут |
|||
|
Өтетін орны: |
№18 кабинет |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Студенттерге табиғи материал түрлерімен таныстыра отырып, жұмыс түрлерін көрсету, жұмыс жасау әдістерін түсіндіру. Табиғи материалдар түрлерін қолдана отырып, түрлі жануарлар мүсінін құрастыруға үйрету Табиғи материалдар түрлерін ерекшеліктерне сай қолдана отырып, үйлесімділіктерін таба білуге баулу. |
|||||
|
Сабақ міндеттері: |
Табиғи материалдардың жапсырмалау әдістерін меңгерту. |
|||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Табиғи материалдармен таныса отырып,жапсырмалау әдістерін меңгереді |
|||||
|
Сабақ типі: |
Аралас сабақ |
|||||
|
Оқыту әдістері, Түсіндіру, баяндау, әңгімелесу, , өз бетімен жұмыс.
|
||||||
|
Қажетті құрал-жабдықтар: |
Қағаз,қайшы,клей,табиғи материалдар. |
|||||
|
Оқытушының байланыс мәліметтері: |
||||||
|
Л.А:Жайманова
|
Тел.:87771849795 |
|||||
|
САБАҚТЫҢ ҮЛГІ ЖОСПАРЫ: |
|||
|
Сабақ кезеңі |
Уақыты (минуты) |
Оқытушының іс-әрекеті |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1.Қызығушылықты ояту кезеңі |
10 мин |
Студенттермен амандаса отырып, сабаққа дайындау, құрал жабдықтарын дайындату. Сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасы тексеріледі: 1. Папье – маше технологиясының ерекшелігі қандай? 2. Папье – маше технологиясы қалай орындалады? |
. Оқытушымен амандаса отырып, сабаққа дайындалады. 1. Папье – маше технологиясының негізгі ерекшелігі кез – келген форманы шығара алу мүмкіндігінде. 2. Қағаз қиындыларын клейстер арқылы қабаттап жапсырмалау. |
|
2.Белсенді оқыту кезеңі 2.1.Үй жұмысын тексеру |
5 мин |
Оқытушы жаңа сабақтың тақырыбын хабарлай отырып, жаңа материалды түсіндіреді. Жаңа сабақ тақырыбы «Табиғи материалдармен жұмыс». Табиғат адам өміріндегі ең керекті қазына көзі. Табиғи материалдармен жұмыс оқушылардың ой-өрісін дамытуға, әсемдікке, табиғатты қорғауға, психологиялық дамуына және отаншылдық рухқа баулуда үлкен әсерін тигізеді. Табиғи материалдардың түрлері өте көп, оны пайдаланып өңдеу, оқушылардың жұмыс барысында өз білімдерін кеңейтеді, шығармашылық қабілеттерін дамытады. Қлөнер бұйымдарын жасауда қолданылатын табиғи материалдардың түрлері көп. Шырша, қарағай жаңғақтары, ағаштардың дәндері, жапырақтары, бұтақтар, тастар, өсімдіктер, гүлдер және олардың күлтелері бұйым жасауда таптырмас материалдар. Табиғи материалдармен жұмыс бастауыш сыныптарда кеңінен қарастырылған. Мұндай жұмыстарды жасату барысында оқушыларға жұмыс жасатумен қатар, табиғатты сүюге, қоршаған ортаны аялауға, тәрбиелейміз. Сондықтан да елімізде табиғатты қорғау заң арқылы реттеледі. Студенттерге табиғатты қорғау заңы жөнінде мәлімет беру. Студенттерден тақырыпқа сай табиғи материалдарға байланысты мақал – мәтелдерді сұрау. Интерактивті тақтада берілген мақал – мәтелдерді толықтыру.Сонымен қатар жұмбақтар жасыру, шешуін айту.
|
Студенттер табиғи материалдар түрлерімен таныса отырып, осы техникада орындалған жұмыстарды саралайды. Табиғи материалдармен жұмыс жасау техникасының балалардың дамуына тигізетін әсерін танып біледі.
Ағаш жапырактарынан жапсырмаланған жұмыс
|
|
2.2. Жаңа оқу материалын қабылдауға дайындық |
20 мин |
Сабақтың тақырыбымен мақсат, міндеттерімен таныстырады. Оқушылардың оқу қызметін ынталандыру: Есіңізге түсіріңіз, осы тақырып бойынша не білесіңдер? Қысқаша жазыңыз: «Білемін...» Бүгінгі сабақта нені үйренуге болады? Қысқаша жазыңыз: «Білгім келеді...»(1.Не? 2.Қалай? 3. Не себепті?) |
Сабақтың тақырыбымен танысады. Сабақтың мақсатын қабылдайды. Бүгінгі сабақтан не күтетіндіктерін стикерге жазып, алдарына қояды. Оқу қызметіне дайындықтарын көрсектеді. |
|
2.3. Жаңа оқу материалын өздік жұмыстар арқылы меңгерту
|
10 мин |
Табиғи материалдарды, оның ішінде шырша жаңғағын қолдана отырып бұғы мүсінін құрастырады. Жұмысты жасауға қажетті материалдар: жаңғақ, емен ағашының дәні, талдар, шырпы талы, ермексаз. Жұмыстың орындалу реті Activstudio бағдарламасында анимация арқылы түсіндіріледі. |
Студенттер бұйымды жасауға қажетті материал және құралдарды түгендеп, жасалу кезеңдерімен танысады. Бұғы бейнесін берілген жасалу кезеңіне сәйкес орындайды.
|
|
4. Рефлексия(cабақты қорытындылау) |
10 мин |
Сабақ соңында студенттердің орындаған жұмыстары таданып, сараланады, бағаланады. Өтілген материал сұрақтар қою арқылы пысықталады: 1. Табиғи материалдардың қандай түрлері бар? 2. Табиғи материлдармен жұмыс жасата отырып балалалрға қандай тәрбие беруге болады? 3. Бұғы мүсінін жасауда қандай әдістер қолданылдлы? |
Студенттер өз жұмыстарына сипаттама бере отырып, саралайды, сұрақтарға жауап береді. 1. Шырша, қарағай жаңғақтары, ағаштардың дәндері, жапырақтары, бұтақтар, тастар, өсімдіктер, гүлдер және олардың күлтелері. 2. Табиғи материалдармен жұмыс оқушылардың ой-өрісін дамытуға, әсемдікке, табиғатты қорғауға, психологиялық дамуына және отаншылдық рухқа баулуда үлкен әсерін тигізеді. 3. Бөлшектерді ермексаз арқылы біріктіру әдістері. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи материалдармен жұмыс.
Ж.Досмұхамедов атындағы жоғары педагогикалық колледжі
Бекітілді: ____________
Директордың ОІ жөніндегі орынбасары
Қаралды: ____________
Кафедра меңгерушісі:
Келісілді: ____________
Директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары
|
Модуль атауы/ пәні |
Декорациялау КМ 04 «Көркем-дизайнерлік жұмыстарды орындау»
|
|||||
|
Курс: |
2 |
Топ: |
4аКШТ-9 |
Сабақ нөмірі |
3.4.1. |
|
|
Мамандығы: |
01140300 Көркем еңбек |
|||||
|
Біліктілік: |
4S01140301 Көркем еңбек мұғалімі |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Табиғи материалдармен жұмыс. |
|||||
|
Уақыты: |
02.10.2024 |
Ұзақтығы: |
80 минут |
|||
|
Өтетін орны: |
№18 кабинет |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
Студенттерге табиғи материал түрлерімен таныстыра отырып, жұмыс түрлерін көрсету, жұмыс жасау әдістерін түсіндіру. Табиғи материалдар түрлерін қолдана отырып, түрлі жануарлар мүсінін құрастыруға үйрету Табиғи материалдар түрлерін ерекшеліктерне сай қолдана отырып, үйлесімділіктерін таба білуге баулу. |
|||||
|
Сабақ міндеттері: |
Табиғи материалдардың жапсырмалау әдістерін меңгерту. |
|||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Табиғи материалдармен таныса отырып,жапсырмалау әдістерін меңгереді |
|||||
|
Сабақ типі: |
Аралас сабақ |
|||||
|
Оқыту әдістері, Түсіндіру, баяндау, әңгімелесу, , өз бетімен жұмыс.
|
||||||
|
Қажетті құрал-жабдықтар: |
Қағаз,қайшы,клей,табиғи материалдар. |
|||||
|
Оқытушының байланыс мәліметтері: |
||||||
|
Л.А:Жайманова
|
Тел.:87771849795 |
|||||
|
САБАҚТЫҢ ҮЛГІ ЖОСПАРЫ: |
|||
|
Сабақ кезеңі |
Уақыты (минуты) |
Оқытушының іс-әрекеті |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1.Қызығушылықты ояту кезеңі |
10 мин |
Студенттермен амандаса отырып, сабаққа дайындау, құрал жабдықтарын дайындату. Сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасы тексеріледі: 1. Папье – маше технологиясының ерекшелігі қандай? 2. Папье – маше технологиясы қалай орындалады? |
. Оқытушымен амандаса отырып, сабаққа дайындалады. 1. Папье – маше технологиясының негізгі ерекшелігі кез – келген форманы шығара алу мүмкіндігінде. 2. Қағаз қиындыларын клейстер арқылы қабаттап жапсырмалау. |
|
2.Белсенді оқыту кезеңі 2.1.Үй жұмысын тексеру |
5 мин |
Оқытушы жаңа сабақтың тақырыбын хабарлай отырып, жаңа материалды түсіндіреді. Жаңа сабақ тақырыбы «Табиғи материалдармен жұмыс». Табиғат адам өміріндегі ең керекті қазына көзі. Табиғи материалдармен жұмыс оқушылардың ой-өрісін дамытуға, әсемдікке, табиғатты қорғауға, психологиялық дамуына және отаншылдық рухқа баулуда үлкен әсерін тигізеді. Табиғи материалдардың түрлері өте көп, оны пайдаланып өңдеу, оқушылардың жұмыс барысында өз білімдерін кеңейтеді, шығармашылық қабілеттерін дамытады. Қлөнер бұйымдарын жасауда қолданылатын табиғи материалдардың түрлері көп. Шырша, қарағай жаңғақтары, ағаштардың дәндері, жапырақтары, бұтақтар, тастар, өсімдіктер, гүлдер және олардың күлтелері бұйым жасауда таптырмас материалдар. Табиғи материалдармен жұмыс бастауыш сыныптарда кеңінен қарастырылған. Мұндай жұмыстарды жасату барысында оқушыларға жұмыс жасатумен қатар, табиғатты сүюге, қоршаған ортаны аялауға, тәрбиелейміз. Сондықтан да елімізде табиғатты қорғау заң арқылы реттеледі. Студенттерге табиғатты қорғау заңы жөнінде мәлімет беру. Студенттерден тақырыпқа сай табиғи материалдарға байланысты мақал – мәтелдерді сұрау. Интерактивті тақтада берілген мақал – мәтелдерді толықтыру.Сонымен қатар жұмбақтар жасыру, шешуін айту.
|
Студенттер табиғи материалдар түрлерімен таныса отырып, осы техникада орындалған жұмыстарды саралайды. Табиғи материалдармен жұмыс жасау техникасының балалардың дамуына тигізетін әсерін танып біледі.
Ағаш жапырактарынан жапсырмаланған жұмыс
|
|
2.2. Жаңа оқу материалын қабылдауға дайындық |
20 мин |
Сабақтың тақырыбымен мақсат, міндеттерімен таныстырады. Оқушылардың оқу қызметін ынталандыру: Есіңізге түсіріңіз, осы тақырып бойынша не білесіңдер? Қысқаша жазыңыз: «Білемін...» Бүгінгі сабақта нені үйренуге болады? Қысқаша жазыңыз: «Білгім келеді...»(1.Не? 2.Қалай? 3. Не себепті?) |
Сабақтың тақырыбымен танысады. Сабақтың мақсатын қабылдайды. Бүгінгі сабақтан не күтетіндіктерін стикерге жазып, алдарына қояды. Оқу қызметіне дайындықтарын көрсектеді. |
|
2.3. Жаңа оқу материалын өздік жұмыстар арқылы меңгерту
|
10 мин |
Табиғи материалдарды, оның ішінде шырша жаңғағын қолдана отырып бұғы мүсінін құрастырады. Жұмысты жасауға қажетті материалдар: жаңғақ, емен ағашының дәні, талдар, шырпы талы, ермексаз. Жұмыстың орындалу реті Activstudio бағдарламасында анимация арқылы түсіндіріледі. |
Студенттер бұйымды жасауға қажетті материал және құралдарды түгендеп, жасалу кезеңдерімен танысады. Бұғы бейнесін берілген жасалу кезеңіне сәйкес орындайды.
|
|
4. Рефлексия(cабақты қорытындылау) |
10 мин |
Сабақ соңында студенттердің орындаған жұмыстары таданып, сараланады, бағаланады. Өтілген материал сұрақтар қою арқылы пысықталады: 1. Табиғи материалдардың қандай түрлері бар? 2. Табиғи материлдармен жұмыс жасата отырып балалалрға қандай тәрбие беруге болады? 3. Бұғы мүсінін жасауда қандай әдістер қолданылдлы? |
Студенттер өз жұмыстарына сипаттама бере отырып, саралайды, сұрақтарға жауап береді. 1. Шырша, қарағай жаңғақтары, ағаштардың дәндері, жапырақтары, бұтақтар, тастар, өсімдіктер, гүлдер және олардың күлтелері. 2. Табиғи материалдармен жұмыс оқушылардың ой-өрісін дамытуға, әсемдікке, табиғатты қорғауға, психологиялық дамуына және отаншылдық рухқа баулуда үлкен әсерін тигізеді. 3. Бөлшектерді ермексаз арқылы біріктіру әдістері. |
шағым қалдыра аласыз








