Қысқамерзімді жоспар. №- 11 сабақ.
|
Бөлім: |
6-бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары . Синтаксис |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
12.02.24 |
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи ресурстар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.6.1 - коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу. 8.4.4.3 - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу. -сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау. Су туралы берілген мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. Судың да сұрауы
бар. Қ/Б Шапалақ
«Ой қозғау» әдісі. -Дүниежүзінде халықаралық көрме өткізудің маңыздылығы неде? -Энергияны баламалы энергия көздерінен алу неліктен дүниежүзілік үрдіске айналып отыр? -ЭКСПО-ға келген мемлекеттер туралы не білесіңдер? -ЭКСПО-2017 көрмесі келген қонақтарды несімен қызықтырды? Қ/Б. «Бас бармақ» |
Мақал-мәтелдердің мағынасын ашады,талдайды. Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпқа шығады. |
Дескрип тор: Жалпы-2балл -Мақал-мәтелдер дің мағынасын ашады. Талдайды. Дескрип тор: Жалпы-2балл Сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері. Сұрақ-жауап кестесі. |
|
Сабақтың ортасы 26 мин
|
Т/Б. Айқындауыш мүше сөйлемде белгілі бір мүшенің мағынасын басқа сөзбен түсіндіріп, нақтылап көрсетеді. Оқылым. Мәтіннен бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді анықтау. Энергетикалық ресурстарға барлық механикалық, химиялық және физикалық энергия көздерін жатқызуға болады. Энергетикалық ресурстар олардың табиғатына, алу жолдарына және басқа да нышандарына (белгісіне) байланысты топтастырылады. Қатты органикалық отын және уран ресурстарының көп мөлшері өнеркәсібі дамыған елдердің жерінде болса, мұнай ресурстары мен гидроэнергия негізінде дамып келе жатқан Азия, Африка және Латын Америкасы елдерінде жер қойнауындағы отын қоры көмір, мұнай, газ және уран рудалары болып саналады. Қ/Б «Екі жұлдыз,бір түлек» №2-тапсырма Төмендегі сұрақтарды қолданып, сөйлемнің бірыңғай мүшелерін қатыстырып, диалог құрыңдар. 1.Қазақстандағы көрікті жерлер туралы қандай мәлімет білесің? 2. Қазақстандағы ең танымал орындар қайсы? 3. Өз еліңнің көрікті жерлерін басқа елдермен салыстыра аласың ба? Қ/Б «Бір сөйлеммен түйіндеу»
|
Мәтінмен жұмыстанады. Бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді анықтайды.. Диалог құрастырады. |
Дескрип тор: Жалпы-3балл Мәтіннен бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді анықтайды.
Дескрип тор: Жалпы-3балл Диалог құрастыра ды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 6 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи ресурстар
Табиғи ресурстар
Қысқамерзімді жоспар. №- 11 сабақ.
|
Бөлім: |
6-бөлім: Қоршаған орта және энергия ресурстары . Синтаксис |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
12.02.24 |
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи ресурстар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.6.1 - коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу. 8.4.4.3 - сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу. -сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау. Су туралы берілген мақал-мәтелдердің мағынасын ашады. Судың да сұрауы
бар. Қ/Б Шапалақ
«Ой қозғау» әдісі. -Дүниежүзінде халықаралық көрме өткізудің маңыздылығы неде? -Энергияны баламалы энергия көздерінен алу неліктен дүниежүзілік үрдіске айналып отыр? -ЭКСПО-ға келген мемлекеттер туралы не білесіңдер? -ЭКСПО-2017 көрмесі келген қонақтарды несімен қызықтырды? Қ/Б. «Бас бармақ» |
Мақал-мәтелдердің мағынасын ашады,талдайды. Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпқа шығады. |
Дескрип тор: Жалпы-2балл -Мақал-мәтелдер дің мағынасын ашады. Талдайды. Дескрип тор: Жалпы-2балл Сұрақтарға жауап береді. |
Оқулық, жұмыс дәптер лері. Сұрақ-жауап кестесі. |
|
Сабақтың ортасы 26 мин
|
Т/Б. Айқындауыш мүше сөйлемде белгілі бір мүшенің мағынасын басқа сөзбен түсіндіріп, нақтылап көрсетеді. Оқылым. Мәтіннен бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді анықтау. Энергетикалық ресурстарға барлық механикалық, химиялық және физикалық энергия көздерін жатқызуға болады. Энергетикалық ресурстар олардың табиғатына, алу жолдарына және басқа да нышандарына (белгісіне) байланысты топтастырылады. Қатты органикалық отын және уран ресурстарының көп мөлшері өнеркәсібі дамыған елдердің жерінде болса, мұнай ресурстары мен гидроэнергия негізінде дамып келе жатқан Азия, Африка және Латын Америкасы елдерінде жер қойнауындағы отын қоры көмір, мұнай, газ және уран рудалары болып саналады. Қ/Б «Екі жұлдыз,бір түлек» №2-тапсырма Төмендегі сұрақтарды қолданып, сөйлемнің бірыңғай мүшелерін қатыстырып, диалог құрыңдар. 1.Қазақстандағы көрікті жерлер туралы қандай мәлімет білесің? 2. Қазақстандағы ең танымал орындар қайсы? 3. Өз еліңнің көрікті жерлерін басқа елдермен салыстыра аласың ба? Қ/Б «Бір сөйлеммен түйіндеу»
|
Мәтінмен жұмыстанады. Бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді анықтайды.. Диалог құрастырады. |
Дескрип тор: Жалпы-3балл Мәтіннен бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді анықтайды.
Дескрип тор: Жалпы-3балл Диалог құрастыра ды. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 6 мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды |
|
|
шағым қалдыра аласыз














