Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалау
|
Бөлім: |
Бөлім 5. Экономикалық география; Бөлімше 5.1 Табиғи ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.5.1.1- табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалайды |
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғат ресурстарын экономикалық тұрғыдан бағалайды; Табиғат ресурстарын экологиялық тұрғыдан бағалайды; |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Оқушыларды qazmath платформасы арқылы топқа бөлу. Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Кезектескен интервью» әдісімен сұрақтар қоямын
Оқушылардың жауаптарын тыңдаймын, сыныппен талдау жүргіземіз. |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Табиғат ресурстары» жайлы түсінік беремін |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан сипаттап көрсетеді. |
Оқулық Дәптер Атлас |
||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1. "Сәйкестендіру" (Ж) 1. Табиғат ресурсатарының әлеуеті 2. Табиғат ресурстарды экономикалық бағалау 3. Табиғат ресурстарды экологиялық бағалау А) табиғат ресурстарының сарқылу және қалпына келу мүмкіндігі бойынша және оларды игерудің қоршаған ортаға ықпалы тұрғысынан баға беру Б) аумақтағы шаруашылықта пайдаланатын немесе пайдалануы мүмкін табиғат ресурстарының жиынтығы В) табиғат ресурстарының қоғамға пайдалылығы тұрғысында шаруашылық маңызын, мөлшерін, сапасын, құнын анықтайды. |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Термин сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіреді. |
Оқулық Дәптер Атлас |
|||||||||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Дүние жүзінің саяси картасын пайдаланып табиғат ресурстарының жіктелуіне қарай басым аймақтарын табады
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл -дүниежүзінің физикалық картасын пайдаланып табиғат ресурстарының таралу аймақтарын анықтайды. -минералды ресуртардың таралу аймақтарын табады. - су ресурстары басым аймақтарды табады. -жер ресурстарын табады. - олардың шоғырлану себептерін түсіндіреді. |
Оқулық Атлас Карта Кесте Ғаламтор ақпараттары
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Еркін микрофон» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Үй тапсырмасы: §49-50 оқу, оқулықтағы 1-тапсырманы орындау. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша дескриптор арқылы бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
Бағалау парағы |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалау ҚМЖ 8 сынып
Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалау ҚМЖ 8 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалау
|
Бөлім: |
Бөлім 5. Экономикалық география; Бөлімше 5.1 Табиғи ресурстар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.5.1.1- табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан бағалайды |
|
Сабақтың мақсаты: |
Табиғат ресурстарын экономикалық тұрғыдан бағалайды; Табиғат ресурстарын экологиялық тұрғыдан бағалайды; |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу. Оқушыларды qazmath платформасы арқылы топқа бөлу. Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Кезектескен интервью» әдісімен сұрақтар қоямын
Оқушылардың жауаптарын тыңдаймын, сыныппен талдау жүргіземіз. |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін «Табиғат ресурстары» жайлы түсінік беремін |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Табиғи ресурстарды экономикалық және экологиялық тұрғыдан сипаттап көрсетеді. |
Оқулық Дәптер Атлас |
||||||||
|
Тапсырмалар айдарындағы 1- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
1-тапсырма 1. "Сәйкестендіру" (Ж) 1. Табиғат ресурсатарының әлеуеті 2. Табиғат ресурстарды экономикалық бағалау 3. Табиғат ресурстарды экологиялық бағалау А) табиғат ресурстарының сарқылу және қалпына келу мүмкіндігі бойынша және оларды игерудің қоршаған ортаға ықпалы тұрғысынан баға беру Б) аумақтағы шаруашылықта пайдаланатын немесе пайдалануы мүмкін табиғат ресурстарының жиынтығы В) табиғат ресурстарының қоғамға пайдалылығы тұрғысында шаруашылық маңызын, мөлшерін, сапасын, құнын анықтайды. |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Термин сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіреді. |
Оқулық Дәптер Атлас |
|||||||||
|
|
Тапсырмалар айдарындағы 2- тапсырманы орындатадмын, бақылаймын, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма 1. Дүние жүзінің саяси картасын пайдаланып табиғат ресурстарының жіктелуіне қарай басым аймақтарын табады
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл -дүниежүзінің физикалық картасын пайдаланып табиғат ресурстарының таралу аймақтарын анықтайды. -минералды ресуртардың таралу аймақтарын табады. - су ресурстары басым аймақтарды табады. -жер ресурстарын табады. - олардың шоғырлану себептерін түсіндіреді. |
Оқулық Атлас Карта Кесте Ғаламтор ақпараттары
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Еркін микрофон» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. Үй тапсырмасы: §49-50 оқу, оқулықтағы 1-тапсырманы орындау. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
1-10 баллдық жүйе Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша дескриптор арқылы бағаланады. Бағалау шкаласы «5» 9-10 б; «4» 7-8 б; «3» 5-6 б «2» 1-4 б |
Бағалау парағы |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













