Материалдар / Табиғи ресурстардың жіктелуі 7 сынып Қысқа мерзімді жоспар 472 бұйрықпен
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Табиғи ресурстардың жіктелуі 7 сынып Қысқа мерзімді жоспар 472 бұйрықпен

Материал туралы қысқаша түсінік
Табиғи ресурстардың жіктелуі 7 сынып Қысқа мерзімді жоспар 472 бұйрықпен құрастырылған Оқу мақсаты 7.5.1.1 -табиғи ресурстарды жіктейді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Сәуір 2024
229
2 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы «_______________________________________________________________

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Табиғи ресурстардың жіктелуі

Бөлім

5. Экономикалық география 5.1 Табиғи ресурстар

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 7

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Табиғи ресурстардың жіктелуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.5.1.1 -табиғи ресурстарды жіктейді

Сабақтың мақсаты

Табиғи ресурстарды жіктей алады

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу.

Жаңа тақырыпқа байланысты «Ой қозғау» сұрақтары қойылады.

1. Табиғи ресурстар дегеніміз не?

2. Адамның табиғатқа оң және теріс әсерлері қандай?

3. Табиғи ресурстар дегеніміз не? Сарқылатын табиғи ресурстың екі түрін атайды.

4. Сарқылатын табиғи ресурстар қандай екі топқа бөлінеді.

Оқушыларға сабақ тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлаймын

Өз пікірлерін айтады қорғайды

Сұрақтарға жауап береді


Жалпы 1 балл




Ашық сұрақ-жауаптар


Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты меңгеру. Негізгі ұғымдармен танысып, оқулық мәтінімен жұмыс жасайды.

Тапсырма №1. Терминдерді анықтамалармен сәйкестеңдіріңіз

Ұғым

Сәйкестік

Анықтамасы

1

Табиғат ресурстары


А. табиғи ресурстардың таусылмайтын бөлігі (күн энергиясы, жел, ағын су, теңіздің толысуы)

2

Рекреациялық ресурстар


В. күннің және космостың энергияларының жиынтығы

3

Энергетикалық ресурстар


С. демалыс пен туризмге қажетті ресурстар демалу және емделу мақсатында пайдаланатын табиғат нысандары

4

Сарқылатын ресурстар


D. адам пайдаланатын және материалдық игіліктерді жасау үшін қолданылатын табиғат нысандары

5

Сарқылмайтын ресурстар


Е. табиғи процестердің нәтижесінде орны толмайтындықтан табиғи ортадан алынған сайын сарқылатын ресурстар

Тапсырма №2. Берілген семантикалық картаны толтырыңыз ( + ).








Агрокли маттық ресурстар

Биологиялық ресурстар

Дүниежүзілік мұхит

Жер ресурстар

Минералдық ресурстар

Тұщы су ресурстары


Рекреациялық ресурстар







Ніл өзені








Амазонка ормандары








Шабындықтар








Париж қаласы








Жауын-шашын








Темір кені








Ватикан








Балықтар








Егістіктер








Алтын








Мұздықтар








Жел









Тапсырма №3. Атластағы тақырыптық карталарды пайдаланып, агроклиматтық, биологиялық, минералдық ресурстар түрлерін анықтап, кестені толтырыңыз.

Агроклиматтық ресурстар

Биологиялық ресурстар

Минералды ресурстар










Берілген ресурстар арқылы жаңа тақырыппен танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады..

Дескриптор

Табиғат ресурстарының анықтамалары мен атауларын сәйкестендіреді;











Дескриптор

Табиғат ресурстарының түрлерін жіктейді;

Семантикалық картаны толтырады;













Дескриптор

Тақырыптық карталарды қолданып, табиғат ресурстарының түрлерін анықтайды.








Жалпы 3 балл


















Жалпы 3 балл












Жалпы 3 балл







Кесте

Оқулық

Дәптер
















Суреттер

Семантикалық карта













Оқулық

Дәптер

Атлас

Кесте

Сабақтың соңы


Кері байланыс. «3.2.1.»

3 факт; 2 көзқарас; 1 тұжырым

Үйге тапсырма: §45 оқу және кескін картаға дүние жүзінде таралған табиғат ресурстарын шартты белгімен түсіру.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.

Дескриптор бойынша өзара бағалау жүргізеді


Кері байланыс







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!