|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Э.О.Оразбаева |
|||||
|
Күні: |
25.01.2024 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 сабақ. Табыс септік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу 4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкер туралы пікірін білдіруді үйренеді. Табыс септігімен танысады |
|||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру Өткен тақырыпты қайталау «Барыс септік» тақырыбы 47-жаттығу Адамның киімі өртенсе, суға түскені дұрыс. Су болмаса топыраққа аунатып, үстіне құм шашу керек. Жаңа тақырып 51-жаттығу Тыңдалым тапсырмасы Бала өте дұрыс жасады. Өйткені құстар-біздің досымыз.Құстардың адамға пайдасы өте көп. Дәптермен жұмыс 52-жаттығу Х 53-жаттығу А.С. От, су,эколог,жанартау І.С. Найзағайдың, күннің Б,С. Атама, әжеге Т.С. Бағбанды, ұшқышты, желді, даласын Бұл жаттығуды орындау барысында тәуелденген зат есімдердің септелуі туралы түсінік беріп өту керек. 54-жаттығу Т.с. т.с Балапаны бар құсты атпайды.Суды ағызып қоюға болмайды.Сабаққа Т.с. баратын күнді күтіп жүрмін. Т.с. Өсімдікті баптап күту керек «www.umapalata.com» сайтында жасалған ойынды ойнату арқылы септіктер туралы алған білімдерін бекіту Үй тапсырмасы 55-жаттығу Аққуды, тағаны, тұлпарды. Аққуды,тағаны,тұлпарды- толықтауыш болып тұр. Оқушыларға зат есімдер айтылады: тапсырма, қалам, дәптер, т.с.с. Берілген сөздерді табыс септігінде айтып, сол сөзбен сабақтағы әрекетін білдіретін сөйлем құрап айтады. |
Шаттық шеңбері Тиісті тыныс белгісін қойып, тыйым сөздерді көшіріп жазады. Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды. Баланың әрекетіне өз пікірін білдіреді Сөйлемдерді көшіріп жазады. Табыс септігіндегі сөздерді табады Топтастыру жасайды Сөйлем құрап жазады Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беріп, мәреге жетеді. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1б Баланың әрекетіне өз пікірін білдіреді-1б Ойын дәлелдейді-1б Дескриптор: Тапсырманы дәптер ге орындайды-1б Табыс септігіндегі сөздерді табады-1б Табыс септігінің жалғауларын біледі-1б Дескриптор: Сөздерге топтасты ру жасайды-1б Олардың айырма шылығын атайды-1б Тәуелденген зат есімдерді ажырата алады-1б ДескриптоР: Сөздерге табыс сеп тігінің жалғауын жалғайды-1б Сөздерден сөйлем құрай алады-1б Табыс септіктегі сөздердің қай сөз-бен байланысып тұрғанын айтады-1б Дескриптор: Септіктердің сұрақ тарын біледі-1б Септіктердің жалғауын ажырата алады-1б |
Септіктер туралы ереже Аққу туралы деректер Аққу туралы бейнебаян Сызба Жұмыс үлгісі https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=91598&mygames=s&tk=5e35668a257385daef93197b251f294e1fa34eb9a5b4df72bbd561bd677faf14 Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табыс септік
Табыс септік
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Э.О.Оразбаева |
|||||
|
Күні: |
25.01.2024 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 сабақ. Табыс септік |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу 4.2.6.1 – белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкер туралы пікірін білдіруді үйренеді. Табыс септігімен танысады |
|||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру Өткен тақырыпты қайталау «Барыс септік» тақырыбы 47-жаттығу Адамның киімі өртенсе, суға түскені дұрыс. Су болмаса топыраққа аунатып, үстіне құм шашу керек. Жаңа тақырып 51-жаттығу Тыңдалым тапсырмасы Бала өте дұрыс жасады. Өйткені құстар-біздің досымыз.Құстардың адамға пайдасы өте көп. Дәптермен жұмыс 52-жаттығу Х 53-жаттығу А.С. От, су,эколог,жанартау І.С. Найзағайдың, күннің Б,С. Атама, әжеге Т.С. Бағбанды, ұшқышты, желді, даласын Бұл жаттығуды орындау барысында тәуелденген зат есімдердің септелуі туралы түсінік беріп өту керек. 54-жаттығу Т.с. т.с Балапаны бар құсты атпайды.Суды ағызып қоюға болмайды.Сабаққа Т.с. баратын күнді күтіп жүрмін. Т.с. Өсімдікті баптап күту керек «www.umapalata.com» сайтында жасалған ойынды ойнату арқылы септіктер туралы алған білімдерін бекіту Үй тапсырмасы 55-жаттығу Аққуды, тағаны, тұлпарды. Аққуды,тағаны,тұлпарды- толықтауыш болып тұр. Оқушыларға зат есімдер айтылады: тапсырма, қалам, дәптер, т.с.с. Берілген сөздерді табыс септігінде айтып, сол сөзбен сабақтағы әрекетін білдіретін сөйлем құрап айтады. |
Шаттық шеңбері Тиісті тыныс белгісін қойып, тыйым сөздерді көшіріп жазады. Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды. Баланың әрекетіне өз пікірін білдіреді Сөйлемдерді көшіріп жазады. Табыс септігіндегі сөздерді табады Топтастыру жасайды Сөйлем құрап жазады Берілген сұрақтарға дұрыс жауап беріп, мәреге жетеді. Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мадақтау Мәтіннің мазмұнын түсінеді-1б Баланың әрекетіне өз пікірін білдіреді-1б Ойын дәлелдейді-1б Дескриптор: Тапсырманы дәптер ге орындайды-1б Табыс септігіндегі сөздерді табады-1б Табыс септігінің жалғауларын біледі-1б Дескриптор: Сөздерге топтасты ру жасайды-1б Олардың айырма шылығын атайды-1б Тәуелденген зат есімдерді ажырата алады-1б ДескриптоР: Сөздерге табыс сеп тігінің жалғауын жалғайды-1б Сөздерден сөйлем құрай алады-1б Табыс септіктегі сөздердің қай сөз-бен байланысып тұрғанын айтады-1б Дескриптор: Септіктердің сұрақ тарын біледі-1б Септіктердің жалғауын ажырата алады-1б |
Септіктер туралы ереже Аққу туралы деректер Аққу туралы бейнебаян Сызба Жұмыс үлгісі https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=91598&mygames=s&tk=5e35668a257385daef93197b251f294e1fa34eb9a5b4df72bbd561bd677faf14 Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз














