|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақтөбе қаласы, №45 жалпы білім беретін орта мектеп КММ-сі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаппарова айнур Аманжоловна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 сабақ. Табыс септік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 – белгілібіртақырыптаберілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкер туралы пікірін білдіруді үйренеді. Табыс септігімен танысады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру
Талпын жақсы болуға Күндей сәуле шашатын. Білім іздеп, өнер тап, Түнді күндей ашатын Түгендеу Өткен тақырыпты қайталау ЕРЕЖЕ
«Барыс септік» тақырыбы 50-жаттығу Түтін шықса-өрт сөндірушілерге Газ иісі шықса-газ апаты қызметіне Жүргіншіні мамина қақса-жедел жәрдемге Машина тоқтамаса-полицияға
Жаңа тақырып ЕРЕЖЕ
51-жаттығу Бала өте дұрыс жасады. Өйткені құстар-біздің досымыз.Құстардың адамға пайдасы өте көп.
52-жаттығу
Х
53-жаттығу А.С. От, су,эколог,жанартау І.С. Найзағайдың, күннің Б,С. Атама, әжеге Т.С. Бағбанды, ұшқышты,желді,даласын
54-жаттығу Т.с. т.с Балапаны бар құсты атпайды.Суды ағызып қоюға болмайды.Сабаққа Т.с. баратын күнді күтіп жүрмін. Т.с. Өсімдікті баптап күту керек ҚБ: 1 тапсырма: берілген сөздерге қосымша қой - 6 балл
2 тапсырма:сұрақтарға жауап бер.– 2 балл
1. Табыс септіктің сұрақтары қандай?
2. Табыс септіктің жалғаулары қандай?
3 тапсырма: Табыс септікке екі мысал сөйлем жаз және табыс септіктің астын сыз- 2 балл
Үй тапсырмасы 55-жаттығу Аққуды, тағаны, тұлпарды. Аққуды,тағаны,тұлпарды- толықтауыш болып тұр.
|
Мұғаліммен амандасады 4 жолды өлеңді айтады
Қай кезде қайда хабарласатынын жазып келеді
Баланың әрекетіне өз пікірін білдіреді
Табыс септігіндегі сөздерді табады
Топтастыру жасайды
Сөйлем құрап жазады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
Дескриптор: картамен жұмыс жасайды; Сөз таптарына мысал келтіре алады; Сөз таптарын анықтайды;
|
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Сабақтың тақырыбын ашады-1Б табыс септігі қандай сұраққа жауап беретінін және жалғауларын табады-1Б
Дескриптор: Тапсырманы дәптерде орындайды.-1Б Зат есімнің қай септікте тұрғанын айтады.-1Б
ДескриптоР: Сөздерге топтастыру жасайды-1Б Олардың айырмашылығын атайды-1Б
ДескриптоР: Сөздерге табыс септігінің жалғауын жалғайды-1Б Сөздерден сөйлем құрай алады-1Б
Дескриптор: Мақал-мәтелдердің ішінен табыс септіктегі сөздері табады-1Б Сөздерді сөйлем мүшесіне талдайды-1Б |
Септіктер туралы ереже
Аққу туралы деректер
Аққу туралы бейнебаян
Сызба
Жұмыс үлгісі
Суреттер
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табыс септік
Табыс септік
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақтөбе қаласы, №45 жалпы білім беретін орта мектеп КММ-сі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаппарова айнур Аманжоловна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
28.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№75 сабақ. Табыс септік |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 – белгілібіртақырыптаберілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкер туралы пікірін білдіруді үйренеді. Табыс септігімен танысады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру
Талпын жақсы болуға Күндей сәуле шашатын. Білім іздеп, өнер тап, Түнді күндей ашатын Түгендеу Өткен тақырыпты қайталау ЕРЕЖЕ
«Барыс септік» тақырыбы 50-жаттығу Түтін шықса-өрт сөндірушілерге Газ иісі шықса-газ апаты қызметіне Жүргіншіні мамина қақса-жедел жәрдемге Машина тоқтамаса-полицияға
Жаңа тақырып ЕРЕЖЕ
51-жаттығу Бала өте дұрыс жасады. Өйткені құстар-біздің досымыз.Құстардың адамға пайдасы өте көп.
52-жаттығу
Х
53-жаттығу А.С. От, су,эколог,жанартау І.С. Найзағайдың, күннің Б,С. Атама, әжеге Т.С. Бағбанды, ұшқышты,желді,даласын
54-жаттығу Т.с. т.с Балапаны бар құсты атпайды.Суды ағызып қоюға болмайды.Сабаққа Т.с. баратын күнді күтіп жүрмін. Т.с. Өсімдікті баптап күту керек ҚБ: 1 тапсырма: берілген сөздерге қосымша қой - 6 балл
2 тапсырма:сұрақтарға жауап бер.– 2 балл
1. Табыс септіктің сұрақтары қандай?
2. Табыс септіктің жалғаулары қандай?
3 тапсырма: Табыс септікке екі мысал сөйлем жаз және табыс септіктің астын сыз- 2 балл
Үй тапсырмасы 55-жаттығу Аққуды, тағаны, тұлпарды. Аққуды,тағаны,тұлпарды- толықтауыш болып тұр.
|
Мұғаліммен амандасады 4 жолды өлеңді айтады
Қай кезде қайда хабарласатынын жазып келеді
Баланың әрекетіне өз пікірін білдіреді
Табыс септігіндегі сөздерді табады
Топтастыру жасайды
Сөйлем құрап жазады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
Дескриптор: картамен жұмыс жасайды; Сөз таптарына мысал келтіре алады; Сөз таптарын анықтайды;
|
Мадақтау
ҚБ:
Дескриптор: Сабақтың тақырыбын ашады-1Б табыс септігі қандай сұраққа жауап беретінін және жалғауларын табады-1Б
Дескриптор: Тапсырманы дәптерде орындайды.-1Б Зат есімнің қай септікте тұрғанын айтады.-1Б
ДескриптоР: Сөздерге топтастыру жасайды-1Б Олардың айырмашылығын атайды-1Б
ДескриптоР: Сөздерге табыс септігінің жалғауын жалғайды-1Б Сөздерден сөйлем құрай алады-1Б
Дескриптор: Мақал-мәтелдердің ішінен табыс септіктегі сөздері табады-1Б Сөздерді сөйлем мүшесіне талдайды-1Б |
Септіктер туралы ереже
Аққу туралы деректер
Аққу туралы бейнебаян
Сызба
Жұмыс үлгісі
Суреттер
Кері байланыс парақтары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















