Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Мектеп атауы |
51 гимназия, Ақтөбе қаласы |
|
Мұғалімнің ТАӘ |
Аманжолова Жаннат Алимжановна |
|
Сыныбы |
|
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
Бөлім атауы |
Адам жанының құпиясы |
|
Сабақ тақырыбы |
Т. Айбергенов "Сағыныш" |
|
Оқу мақсаты |
9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау 9.2.4.1 автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу |
|
Сөйлеу қызметінің түрлері |
Түсіну және жауап беру Анализ және интерпретация |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Сабақ мақсаты |
Өлең жолдарын қолдана отырып, шығармадағы психологизмді анықтайды, автор стиліне сүйене отырып (хат, мақала, өлең), берілген тапсырманы деңгейіне сай жеке шығармашылық жұмыстар орындайды |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, жоғары деңгей(талдау, жинақтау, бағалау) |
|
Тілдік мақсаттар |
Психология – бұл адамға жанын тереңірік тануға, іс – әрекеттің мәніне үңілуге мүмкіндік беретін әдебиеттің маңызды қасиеті Әдебиетегі психологизм – кейіпкердің ішкі жан дүниесін түрлі құралдар арқылы суреттеу; автордың өз кейіпкерлерінің ішкі жан дүниесін оқырманға беруі |
|
...менің ойымша, ...себебі, ...мысалы, ...сол себепті, ...сондықтан, |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Отансүйгіштік, мәңгі ғашықтық, жұдырықтай жүрек |
|
Пәнаралық байланыс |
Ұғым астарына үңілу (қазақ тілі) Қазақстан картасы (география) |
|
АКТ дағдысын қалыптастыру |
https://youtu.be/iCvmYC--krE (амандасу) https://youtu.be/n3iibAg5zSk (әнге қосу) https://youtu.be/J2AIK8VsVI4 (мәнерлеп оқу) |
|
Саралау |
Жұмыс нәтижелеріне байланысты қолдау тәсілі Диалог арқылы қолдау тәсілі Жеке қолдау көрсету тәсілі |
|
Бағалау |
Өзін өзі бғалау, өзара бағалау, мұғалім көмегімен бағалау |
|
Алдынғы/ бұрынғы білім |
«Құпия зат» әдісі, «Еркін микрофон» әдісі |
|
Сабақ кезеңдері |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 10 минут
|
Тақырыпты өзектендіру «Құпия зат» әдісі Әдіс мақсаты: оқушылардың жаңа білім алуға зейінін шоғырландыру Әдіс қадамдары:
|
|
Мұғалім көмегімен бағалау (қолдау көрсету) |
https://youtu.be/iCvmYC--krE (амандасу)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мақсатты тұжырымдау «Ашық микрофон» әдісі Әдіс мақсаты: жаңа тақырыпты меңгеруге байланысты пікірлерімен бөліседі, міндеттер алады Әдіс қадамдары:
ЕҚББ сыныптастарымен қарым қатынасқа түсіп, ортақ шешімге келуге пікірлеседі |
|
Өзін өзі бағалау
|
Падлет тақтасымен жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 18 минут |
Жаңаны меңгеру «Шеңберге тұр, ақпарат ал» әдісі Әдіс мақсаты: жаңа білімді меңгеруге топтар құру, ой шақыру, ақпарттармен сусындау Әдіс қадамдары:
«Айналмалы бекеттер» әдісі Әдіс мақсаты: оқушылардың өзге идеяларға сүйеніп, проблеманы немесе мәселені толығымен танысу, талдау Әдіс қадамдары:
ЕҚББ мұғалім тарапынан қолдау (сұрақтар қою, суреттердегі кқріністерді атап беру) |
|
Бағалау критерийі:
Дискрепторы:
Топтар арасында өзара бағалау(топ өкілі)
|
https://youtu.be/n3iibAg5zSk (әнге қосу)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңаны игеру «Раунд робин» әдісі Әдіс мақсаты:алған білімдерінің бөлшектеп, бүтінге айналдыру, ойларын қорытындылауға, шығармашылық жұмыстар жасауын қалыптастыру Әдіс қадамдары:
ЕҚББ кесте толтыруда сыныптасымен жұпта жұмыс жасайды |
|
Бағалау критерийі:
|





