Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көлге саяхат. Тәкаппар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; 2.1.3.1. Өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалім көмегімен мысалдың тақырыбын анықтайды Өз ойларын сұрақтарға жауап беру арқылы жеткізе алады. |
|
|
Ойлау деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Біз кішкентай баламыз Өсіп-өніп толамыз. Күнге қарай талпынып Көкке қолды созамыз. Қанат қағып ұшамыз. Терең білім аламыз! Топқа бөлу. Балалар қалаған киіз үйлерін таңдап, сол бойынша топқа бірігесіңдер. Үй жұмысын тексеру. Ой қозғау. Балалар , сендер Қазақстандағы қандай көлдердің атауларын білесіңдер?
.
|
Амандасады Оқушылар шеңберде тұрып жаттауды айтады. Киіз үйлерді таңдау арқылы топтарға бірігеді. Оқушылардың пікірі тыңдалады |
«Домбыра» әдісі арқылы бағалау
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
«Тәкаппар» өлеңін оқушыларға мәнерлеп оқып беремін. оқу. Сөздікпен жұмыс
Тәкәппарлық- адам бойындағы ең жағымсыз қасиет.
Қияр- даңғой, мақтаншақ. Балық- тәкаппар. Екеуі де барына қанағат қылмайтындар. Алдыңғы сабақта өткен өлеңмен салыстырып , қорытынды ойларын айтады.
Тақтада көрсетіліп тұрған сұрақтарға ауызша жауап береді.
Топтық жұмыс 2-тапсырма Мысалдан балықтың сөздерін тауып кестеге түсіріңдер. Барлық топқа бір тапсырма беремін « Жүйрік топ» әдісі. Тапсырманы ең жылдам орындаған топ бағаланады.
Жұптық жұмыс.
Оқушылар жұптасып отырып, фиш-боун әдісі арқылы балықтың бойындағы қасиеттерді жазады.
Жеке жұмыс. «Wordwall» платформасы арқылы жеке тапсырма.
Сергіту сәті «Қорған» «Қабылда» ойыны Мен сіздерге адам бойындағы жағымды-жағымсыз қасиеттерді атаймын. Егер жақсы қасиет айтылса құшағымызды ашып бір-бірімізді құшақтаймыз, егерде адам бойындағы жағымсыз қасиет аталса қолымызбен қорғанамыз. - Дайынбыз ба?! Ендеше, іске сәт! - Адамгершілік, мақтаншақ, әдептілік, еріншек, әділдік, жалқаулық, сыпайылық, өркөкірек, ізеттілік , тәкаппар, жомарттық, өсекшіл, батылдық, шыншылдық, даңғой, талапшыл, қанағатшыл, батыл, ішітарлық,қайырымды, қайсар. - Жарайсыңдар!
(ҚБ) 3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Жалған - ақиқат» кестесін толтыру.
|
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді
Оқушылар топпен талқылай отырып, оқулықтан балықтың сөздерін тауып жазады.
Оқушылар балықтың жақсы-жаман қасиеттерін жазады
|
«Домбыра» әдісі арқылы бағалау
ҚБ. Оқушылар сұрақтарға жауап береді «Домбыра» әдісі арқылы бағалау
Мадақтау
Дескриптор: Балықтың бірінші сөзін табады; Балықтың екінші сөзін табады Дескриптор: -Балықтың қабырағасына жақсы, жаман қасиетін жазады. Дескриптор: Платфломада ғы тапсырмалар ды дұрыс орындайды. Дескриптор: Сұрақтардың ақиқан/жалған екенін ажыратады
«Домбыра» әдісі |
Оқулық
А3 қағазы https://wordwall.net/ru/resource/73015235 |
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс. «Ұстазға хат» әдісі бойынша өтеді.
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерін, түйгенін хатқа жазып, білім поштасына салады. Үй тапсырмасы: « Тәкаппар » мысалын оқып, мазмұндау |
Тақырып бойынша ойды қорытындылайды Жинаған домбыра ішектерінгдегі ұпайларының нәтижесін айтады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәкаппар. Әдебиеттік оқу 2 сынып
Тәкаппар. Әдебиеттік оқу 2 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: 20 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көлге саяхат. Тәкаппар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; 2.1.3.1. Өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалім көмегімен мысалдың тақырыбын анықтайды Өз ойларын сұрақтарға жауап беру арқылы жеткізе алады. |
|
|
Ойлау деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Біз кішкентай баламыз Өсіп-өніп толамыз. Күнге қарай талпынып Көкке қолды созамыз. Қанат қағып ұшамыз. Терең білім аламыз! Топқа бөлу. Балалар қалаған киіз үйлерін таңдап, сол бойынша топқа бірігесіңдер. Үй жұмысын тексеру. Ой қозғау. Балалар , сендер Қазақстандағы қандай көлдердің атауларын білесіңдер?
.
|
Амандасады Оқушылар шеңберде тұрып жаттауды айтады. Киіз үйлерді таңдау арқылы топтарға бірігеді. Оқушылардың пікірі тыңдалады |
«Домбыра» әдісі арқылы бағалау
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
«Тәкаппар» өлеңін оқушыларға мәнерлеп оқып беремін. оқу. Сөздікпен жұмыс
Тәкәппарлық- адам бойындағы ең жағымсыз қасиет.
Қияр- даңғой, мақтаншақ. Балық- тәкаппар. Екеуі де барына қанағат қылмайтындар. Алдыңғы сабақта өткен өлеңмен салыстырып , қорытынды ойларын айтады.
Тақтада көрсетіліп тұрған сұрақтарға ауызша жауап береді.
Топтық жұмыс 2-тапсырма Мысалдан балықтың сөздерін тауып кестеге түсіріңдер. Барлық топқа бір тапсырма беремін « Жүйрік топ» әдісі. Тапсырманы ең жылдам орындаған топ бағаланады.
Жұптық жұмыс.
Оқушылар жұптасып отырып, фиш-боун әдісі арқылы балықтың бойындағы қасиеттерді жазады.
Жеке жұмыс. «Wordwall» платформасы арқылы жеке тапсырма.
Сергіту сәті «Қорған» «Қабылда» ойыны Мен сіздерге адам бойындағы жағымды-жағымсыз қасиеттерді атаймын. Егер жақсы қасиет айтылса құшағымызды ашып бір-бірімізді құшақтаймыз, егерде адам бойындағы жағымсыз қасиет аталса қолымызбен қорғанамыз. - Дайынбыз ба?! Ендеше, іске сәт! - Адамгершілік, мақтаншақ, әдептілік, еріншек, әділдік, жалқаулық, сыпайылық, өркөкірек, ізеттілік , тәкаппар, жомарттық, өсекшіл, батылдық, шыншылдық, даңғой, талапшыл, қанағатшыл, батыл, ішітарлық,қайырымды, қайсар. - Жарайсыңдар!
(ҚБ) 3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Жалған - ақиқат» кестесін толтыру.
|
Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді
Оқушылар топпен талқылай отырып, оқулықтан балықтың сөздерін тауып жазады.
Оқушылар балықтың жақсы-жаман қасиеттерін жазады
|
«Домбыра» әдісі арқылы бағалау
ҚБ. Оқушылар сұрақтарға жауап береді «Домбыра» әдісі арқылы бағалау
Мадақтау
Дескриптор: Балықтың бірінші сөзін табады; Балықтың екінші сөзін табады Дескриптор: -Балықтың қабырағасына жақсы, жаман қасиетін жазады. Дескриптор: Платфломада ғы тапсырмалар ды дұрыс орындайды. Дескриптор: Сұрақтардың ақиқан/жалған екенін ажыратады
«Домбыра» әдісі |
Оқулық
А3 қағазы https://wordwall.net/ru/resource/73015235 |
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс. «Ұстазға хат» әдісі бойынша өтеді.
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерін, түйгенін хатқа жазып, білім поштасына салады. Үй тапсырмасы: « Тәкаппар » мысалын оқып, мазмұндау |
Тақырып бойынша ойды қорытындылайды Жинаған домбыра ішектерінгдегі ұпайларының нәтижесін айтады |
|
|
шағым қалдыра аласыз




















