|
Сабақтың күні: |
15.02.2024 |
Өтетін сыныбы: |
11 «А» |
|
Пән атауы: |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мұғалім: |
Садуакасова А.А. |
|
Сабақтың тақырыбы: «Талаптыға нұр жауар» |
|||
|
Оқу мақсаттары: |
Айтылым 11.2.1.1-ғылыми және публицистикалық мәтіндердегі сөздер мен сөз тіркестерін меңгеру, тілдесімде орынды қолдану; 11.2.2.1- ғылыми және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог пен диалогті үйлестіре қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||
|
|
Сабақтағы іс-әрекеттер |
Рессурстар |
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
|
Сабақтың басы Үй тапсырмасын тексеру: Сабақтың ортасы: Сөздік жұмысы: |
М.Әуезовтің даналық сөзін ұсыну. Сұрақтарға жауап алу. |
|
Дәптер |
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау:
|
|||
|
|||
|
І нұсқа
10)в прошлом году |
ІІ нұсқа
10)устное творчество
әр дұрыс сөз – 0,5 балл – барлығы – 5 балл. |
ІІІ нұсқа
10)устойчивые словосочетания
Бірін-бірі бағалау. |
|
|
Өткенді тақырыпты қайталау |
«Туризмнің тарихын білесің бе?» |
1-5 балл аралығында бағаланған сұрақтарға жауап береді. |
Дұрыс жауап берген оқушы сұрағының бағаланған балына ие болады. |
|
Мәтіналды жұмыс: Жаңа сөздер: |
|||
|
талапты – целеустремленный: инициативный |
нұр – свет, луч солнца, сияние |
||
|
жауар – жауу – идти; выпадать; сыпаться |
зертхана – лаборатория |
||
|
маңызды – важный; значительный |
іске асыру - осуществлять |
||
|
іздену – поиск; разыскивать |
жетістік – успех; достижение |
||
|
қол жеткізу - добиться |
есім – имя |
||
|
байланыс - связь |
үнемі – постоянно; все время |
||
|
қызықтыру - интересовать |
бұлшық ет - мышца |
||
|
құрылғы – устройство; механическое приспособление |
сәт – момент; время; удача; благоприятное обстоятельство |
||
|
жабдықталу – быть снаряженным; быть оборудованным |
теңестіру – выравнение; приравнивать; равнять; уравнивать |
||
|
тамыр – корень; анат.кровеностный сосуд, вена |
яғни – то есть |
||
|
қою – ставить; класть; поместить; ударять; хоронить; погребать; густой |
жасап шығарғысы келеді – хочет производить |
||
|
иық – полечо |
шынтақ – локоть |
||
|
жасанды - искусственный |
алайда – однако |
||
|
жіті – зорко; энергично; интенсивно |
тәжірибе – опыт |
||
|
жалғыз – один; одинокий |
нәтижесінде – в результате |
||
|
нарық – рынок; рыночный |
сұраныс – спрос |
||
|
өндіретін – который производит |
сапа – качество |
||
|
кепілдік – гарантия; залог |
Талаптыға нұр жауар – Расторопного находит счастье (букв. На молодца, имеющего стремление, прольется свет) |
||
|
Мәтінмен жұмыс: 72-бет, 4-тапсырма. |
Топтық жұмыс. |
Мәтінді үш бөлікке бөліп оқу, сөздік көмегімен аудару.
Орысша мәтін мазмұнын әңгімелеу. |
|
|
Бейнематериал. |
|
Мәтін мен қосымша ақпарат бойынша ойтізбек.
Бейнематериалдағы мәтін бойынша шылауларды атау, мағыналық түрін анықтау. |
|
|
Жазылым: Грамматикалық тапсырма. Сөйлемдерден үстеудің, жалғаулық шылаулардың, септеулік шылаулардың мағыналық түрлерін табады. |
І қатар.
ІІ қатар.
ІІІ қатар.
|
||
|
Оқушы білімін әлеуметтендіру: |
|
||
|
Тыңдалым. |
Мәтінді тыңдату. Қозғалтқыш – двигатель Өнертапқыш – изобретатель Құрылғы – устройство Омарта – пасека; пчеловодство Сұлба – контур; силуэт; очертание Әзірлену – подготовиться Егіс алқаптары – поля Суару – поливать Түтін – дым Сүзгі – фильтр Желдеткіш – вентилятор Үздіксіз – непрерывно; регулярно І нұсқа
ІІ нұсқа
ІІІ нұсқа
|
Үлестірме тапсырма. Нұсқа бойынша берілген сөйлемдерді толықтырып жазу.
І нұсқа ___________________________
ІІ нұсқа ___________________________
ІІІ нұсқа _________________________________
|
|
|
|
|
Берілген дұрыс жауаптар көмегімен өзін-өзі тексеру (1-5 балл). |
|
|
Сабақтың соңы: |
Үй тапсырмасын беру. Қалыптастырушы бағалау. |
|
|
|
Рефлексия |
«Мұғалімге жеделхат» Өзіне жақын ойды жалғастырады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Талаптыға нұр жауар» - 11 сынып
«Талаптыға нұр жауар» - 11 сынып
|
Сабақтың күні: |
15.02.2024 |
Өтетін сыныбы: |
11 «А» |
|
Пән атауы: |
Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мұғалім: |
Садуакасова А.А. |
|
Сабақтың тақырыбы: «Талаптыға нұр жауар» |
|||
|
Оқу мақсаттары: |
Айтылым 11.2.1.1-ғылыми және публицистикалық мәтіндердегі сөздер мен сөз тіркестерін меңгеру, тілдесімде орынды қолдану; 11.2.2.1- ғылыми және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог пен диалогті үйлестіре қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||
|
|
Сабақтағы іс-әрекеттер |
Рессурстар |
|
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
|
Сабақтың басы Үй тапсырмасын тексеру: Сабақтың ортасы: Сөздік жұмысы: |
М.Әуезовтің даналық сөзін ұсыну. Сұрақтарға жауап алу. |
|
Дәптер |
|
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау:
|
|||
|
|||
|
І нұсқа
10)в прошлом году |
ІІ нұсқа
10)устное творчество
әр дұрыс сөз – 0,5 балл – барлығы – 5 балл. |
ІІІ нұсқа
10)устойчивые словосочетания
Бірін-бірі бағалау. |
|
|
Өткенді тақырыпты қайталау |
«Туризмнің тарихын білесің бе?» |
1-5 балл аралығында бағаланған сұрақтарға жауап береді. |
Дұрыс жауап берген оқушы сұрағының бағаланған балына ие болады. |
|
Мәтіналды жұмыс: Жаңа сөздер: |
|||
|
талапты – целеустремленный: инициативный |
нұр – свет, луч солнца, сияние |
||
|
жауар – жауу – идти; выпадать; сыпаться |
зертхана – лаборатория |
||
|
маңызды – важный; значительный |
іске асыру - осуществлять |
||
|
іздену – поиск; разыскивать |
жетістік – успех; достижение |
||
|
қол жеткізу - добиться |
есім – имя |
||
|
байланыс - связь |
үнемі – постоянно; все время |
||
|
қызықтыру - интересовать |
бұлшық ет - мышца |
||
|
құрылғы – устройство; механическое приспособление |
сәт – момент; время; удача; благоприятное обстоятельство |
||
|
жабдықталу – быть снаряженным; быть оборудованным |
теңестіру – выравнение; приравнивать; равнять; уравнивать |
||
|
тамыр – корень; анат.кровеностный сосуд, вена |
яғни – то есть |
||
|
қою – ставить; класть; поместить; ударять; хоронить; погребать; густой |
жасап шығарғысы келеді – хочет производить |
||
|
иық – полечо |
шынтақ – локоть |
||
|
жасанды - искусственный |
алайда – однако |
||
|
жіті – зорко; энергично; интенсивно |
тәжірибе – опыт |
||
|
жалғыз – один; одинокий |
нәтижесінде – в результате |
||
|
нарық – рынок; рыночный |
сұраныс – спрос |
||
|
өндіретін – который производит |
сапа – качество |
||
|
кепілдік – гарантия; залог |
Талаптыға нұр жауар – Расторопного находит счастье (букв. На молодца, имеющего стремление, прольется свет) |
||
|
Мәтінмен жұмыс: 72-бет, 4-тапсырма. |
Топтық жұмыс. |
Мәтінді үш бөлікке бөліп оқу, сөздік көмегімен аудару.
Орысша мәтін мазмұнын әңгімелеу. |
|
|
Бейнематериал. |
|
Мәтін мен қосымша ақпарат бойынша ойтізбек.
Бейнематериалдағы мәтін бойынша шылауларды атау, мағыналық түрін анықтау. |
|
|
Жазылым: Грамматикалық тапсырма. Сөйлемдерден үстеудің, жалғаулық шылаулардың, септеулік шылаулардың мағыналық түрлерін табады. |
І қатар.
ІІ қатар.
ІІІ қатар.
|
||
|
Оқушы білімін әлеуметтендіру: |
|
||
|
Тыңдалым. |
Мәтінді тыңдату. Қозғалтқыш – двигатель Өнертапқыш – изобретатель Құрылғы – устройство Омарта – пасека; пчеловодство Сұлба – контур; силуэт; очертание Әзірлену – подготовиться Егіс алқаптары – поля Суару – поливать Түтін – дым Сүзгі – фильтр Желдеткіш – вентилятор Үздіксіз – непрерывно; регулярно І нұсқа
ІІ нұсқа
ІІІ нұсқа
|
Үлестірме тапсырма. Нұсқа бойынша берілген сөйлемдерді толықтырып жазу.
І нұсқа ___________________________
ІІ нұсқа ___________________________
ІІІ нұсқа _________________________________
|
|
|
|
|
Берілген дұрыс жауаптар көмегімен өзін-өзі тексеру (1-5 балл). |
|
|
Сабақтың соңы: |
Үй тапсырмасын беру. Қалыптастырушы бағалау. |
|
|
|
Рефлексия |
«Мұғалімге жеделхат» Өзіне жақын ойды жалғастырады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













