|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Атамұра |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№71 сабақ. Талпақ танау тарғылым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.9.1 – сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан, жинақтардан, сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңді түсініп оқиды Өлеңді бөліктерге бөліп ат қояды Қосымша мәліметтер жинайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы Жаңа тақырып Сергіту сәті Сабақты қорыту |
Сабаққа психологиялық дайындық
Үй тапсырмасын тексеру «Торы құлын» үзінді айту. 5-тапсырма Сен досыңа сыйлық алдың? Оны сипаттап ал «Ой қозғау» әдісі ФС тапсырмасы 1-тапсырма Төрт түлікке нелер жатады? Әрқайсы сына қатысты 5 сөз ойластырып айт Ф. С. (слайд) Төрт түлік жырларына сиыр және оның төлдері туралы өлеңдер де жатады. Сиыр қазақ халқы үшін үйдің берекесі, айран-сүттің көзі, отбасының асыраушысы ретінде қадірлі мал болған. Ертеде сиыры жоқ үй ас-ауқаты жұтаң болып есептелген. Ертеде сиыр терісінен құдықтан су тартатын қауға ыдыстар. Қымыз ашытатын сабалар, сусын құятын торсықтар жасалған. Тіпті сиырдың тезегін отын ретінде, егіншілікке пайдаланған. Ал мүйізінен тарақ жасаған. 2-тапсырма Оқулықпен жұмыс Оқылым. «Талпақ танау тарғылым» өлеңі Мәнерлеп оқу Тізбектей оқу Сөздік жұмысы Баспақ-бір жасқа дейінгі бұзау, торпақ. 3-тапсырма Өлеңді екі бөлікке бөліп, әр бөлікке ат қой. 1-ші бөлік: Сиырдың пайдасы 2-ші бөлік: Сиырға күтім жасау «Төлін тап ойыны»
4-тапсырма Өлеңге сүйеніп, сиыр сүтінен әзірленетін тағамдардың атын жаз.
«Кім тапқыр» ЕБҚ Суретті атауымен сәйкестендір
Топтық жұмыс 5-тапсырма Өзің қосымша мәліметтер тауып, кестені толтыр.
«Аяқталмаған сөйлем» Саралау тапсырмасы
Үй тапсырмасы Өлеңді мәнерлеп оқы, мазмұнын өз сөзіңмен айт
|
Жылы лебіздер айтады
Үзіндіні жатқа айтады.
Төрт түлік туралы баяндайды. Сөздерді атайды
Ақпаратпен танысады.
Өлеңді оқиды
Сөздік жұмысын жүргізеді.
Бөліктерге ат қояды.
Малды төлдерімен сәйкестендіреді
Тағамдардың атын жазады.
Суретті атауымен сәйкестендіреді.
Жеке жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Қажетті сөздермен сөйлемдерді толықтырып жазады.
Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру
Бірін-бірі бағалау
Дескриптор: Төрт түлік туралы баяндайды-1б Сөздерді атайды-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектей оқиды-1б Жаңа сөздің мағынасын біледі-1б
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру ұйымының
атауы
Пәні:
Әдебиеттік оқу.
Атамұра
Бөлім:
Салт-дәстүр және ауыз
әдебиеті
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
2
Сабақтың
тақырыбы:
№71 сабақ. Талпақ танау
тарғылым
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 2.2.9.1 –
сұраққа жауапты анықтамалық кітаптардан,
жинақтардан,
сөздіктерден табу және ақпаратты берілген үлгі кестеге салу.
Сабақтың
мақсаты Өлеңді түсініп
оқиды Өлеңді бөліктерге бөліп ат
қояды
Қосымша мәліметтер
жинайды
Құндылықтар
ТАЛАП: Қоршаған орта тазалығын
сақтайды
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Басы Жаңа
тақырып Сергіту
сәті Сабақты
қорыту Сабаққа психологиялық
дайындық Үй тапсырмасын
тексеру «Торы құлын» үзінді
айту. 5-тапсырма Сен досыңа сыйлық алдың? Оны
сипаттап ал «Ой қозғау»
әдісі ФС
тапсырмасы 1-тапсырма Төрт түлікке нелер жатады?
Әрқайсы сына қатысты 5 сөз ойластырып
айт Ф. С.
(слайд)
Төрт түлік жырларына
сиыр және оның төлдері туралы өлеңдер де жатады. Сиыр қазақ халқы
үшін үйдің берекесі, айран-сүттің көзі, отбасының асыраушысы
ретінде қадірлі мал болған. Ертеде сиыры жоқ үй ас-ауқаты жұтаң
болып есептелген. Ертеде сиыр терісінен құдықтан су тартатын қауға
ыдыстар. Қымыз ашытатын сабалар, сусын құятын торсықтар жасалған.
Тіпті сиырдың тезегін отын ретінде, егіншілікке пайдаланған. Ал
мүйізінен тарақ жасаған. 2-тапсырма Оқулықпен
жұмыс Оқылым. «Талпақ танау
тарғылым» өлеңі Мәнерлеп
оқу Тізбектей
оқу Сөздік
жұмысы Баспақ-бір жасқа дейінгі
бұзау, торпақ. 3-тапсырма Өлеңді екі
бөлікке бөліп, әр бөлікке ат
қой. 1-ші бөлік: Сиырдың
пайдасы 2-ші бөлік: Сиырға күтім
жасау «Төлін тап ойыны» 4-тапсырма Өлеңге сүйеніп, сиыр сүтінен әзірленетін
тағамдардың атын жаз. «Кім тапқыр» ЕБҚ Суретті атауымен
сәйкестендір
құрт
ірімшік
май
қаймақ
Топтық
жұмыс
5-тапсырма
Өзің қосымша мәліметтер тауып, кестені
толтыр.
Сиырдың
сүтінен әзірленетін тағамдар
Сиырдың
терісінен жасалатын бұйымдар
Сиырдың
етінен әзірленетін тағамдар
«Аяқталмаған
сөйлем»
Саралау
тапсырмасы
Үй
тапсырмасы
Өлеңді мәнерлеп оқы,
мазмұнын өз сөзіңмен айт
Жылы лебіздер
айтады
Үзіндіні жатқа
айтады.
Төрт түлік туралы
баяндайды.
Сөздерді
атайды
Ақпаратпен
танысады.
Өлеңді
оқиды
Сөздік жұмысын
жүргізеді.
Бөліктерге ат
қояды.
Малды төлдерімен
сәйкестендіреді
Тағамдардың атын
жазады.
Суретті атауымен
сәйкестендіреді.
Жеке жұмыс
жасайды
Кестені
толтырады
Қажетті сөздермен
сөйлемдерді толықтырып
жазады.
Үй тапсырмасын
алады
Мадақтау арқылы бағалап
отыру
Бірін-бірі
бағалау
Дескриптор:
Төрт түлік туралы
баяндайды-1б
Сөздерді
атайды-1б
Дескриптор:
Өлеңді тізбектей
оқиды-1б
Жаңа сөздің мағынасын
біледі-1б
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















