Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу.

Материал туралы қысқаша түсінік
Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану

Мектеп: «Ақтоғай ауданының Мүткенов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Алимжанова Ә.О.

Сынып: 6а

Қатысқандар саны:12

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.2.13

таңбалары бірдей, таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосуды орындау;

Сабақ

мақсаттары

Оқушылар:

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін білу;

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін қолданып есептер шығару


Бағалау

критерийлері

Оқушылар:

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін біледі;

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін қолданып есептер шығарады.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

  • рационал сандарға қосу және азайту амалдарын орындауда түсінік береді;

  • сан модулінің мәнін қалай есептеу керектігін түсіндіреді;

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

  • оң сан;

  • теріс сан;

  • бүтін сан;

  • қарама-қарсы сандар;

  • рационал сан;

  • бүтін сандар жиыны;

  • рационал сандар жиыны;

  • координаталық түзу;

  • санақ басы;

  • бірлік кесінді;

  • оң бағыт;

  • нүкте координатасы;

  • оң/теріс жарты ось;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

  • жазуын «а мен b-ның айырмасының модулі» деп оқимыз;

  • + жазуын «а саны мен b санының модульдерінің қосындысы» деп оқимыз;

  • таңбасы бірдей сандарды қосу үшін керек;

  • таңбалары әртүрлі сандарды қосу үшін ... керек.

Құндылықтарды

дарыту

Академиялық әділдік: басқа оқушының пікірі мен ойын құрметтеу; академиялық әділдік принциптерін сақтау; плагиатқа, дереккөздерін көрсетпестен ақпаратты көшіруге жол бермеу. Жұппен және жеке жұмыстандыру арқылы құндылықтарды дарыту

Пәнаралық

байланыстар

Рационал сандарға амалдар қолдану жаратылыстану – математика бағытындағы пәндердің қолданбалы есептерін шығаруға мол мүмкіндік береді.

АКТ қолдану

дағдылары

Оқушылардың ActiveBoard белсенді тақтаны пайдалану мүмкіндігін жетілдіру.

Бастапқы білім

Координаталық сәуле туралы ұғым. Ондық және жай бөлшектерге арифметикалық амалдарды орындай алу. Жай және ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндей алу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы







Ұйымдастыру кезені

Бірлескен оқу ортасын құру.

Үй тапсырмасын тексеру.

Алған білімдерін жүйелеу.

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін тұжырымдаңыз;

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін қолдануға мысал келтіріңіз.

«Түймедақ» әдісі арқылы топқа бөлу. Ортаға түймедақ гүлі қойылады. Балалар, бүгінгі сабақта армандары орындалу үшін түймедақтың бір-бір гүлін жұлып алады. Артындағы сандар бойынша топтасады

І топ: Рационал сандар

ІІ топ: Бүтін сандар

ІІІ топ: Натурал сандар


Слайд 1


Топқа бөлуге арналған түрлі түсті түймедақ жапырақтары

Сабақтың ортасы































































































Оқушылардың тақырыпты нақтылап ойын сабаққа аудару мақсатында блок схема ұсыну.



Топтық жұмыс ұйымдастыру

І топ

1. Қосуды орындаңдар:

2. Жай бөлшектерді қосыңдар:

3. Мына теңсіздіктерден тура теңсіздіктерді теріп жазыңдар:

-10 + 3 < 0;

6,5 – 2,5 > 0;


ІІ топ

1. Қосуды орындаңдар:

2. Жай бөлшектерді қосыңдар:

3. Мына теңсіздіктерден тура теңсіздіктерді теріп жазыңдар:

;

2,4 – 5 < 0;


ІІІ топ

1. Қосуды орындаңдар:

2. Жай бөлшектерді қосыңдар:

3. Мына теңсіздіктерден тура теңсіздіктерді теріп жазыңдар:

1,5 – 8 > 0;

0,4 + (-1) < 0.

Дескриптор: Білім алушы:

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін біледі;

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін қолданып есептер шығарады.


Дайын жауап арқылы әр топ бірін – бірі бағалайды.



Сергіту сәті

Әр есептің тұсындағы дөңгелекшеге жауап тұсындағы әріпті сәйкестердіріңіз, бұл нені білдіреді?

34

-13

-73

-95

-35

-30

2

Қ

Қ-С

С

Ж-С

Ж

К

К


Жауабы: Спектрдің жеті түсі (қызыл, қызылсары, сары, жасыл-сары, жасыл, көк, көгілдір).


Жеке жұмыс

1 нұсқа

2 нұсқа

1. Амалдарды орындаңыз:

а) ;

а)

Жауабы:

Жауабы:

б) - 0,81 + 0,66;

б) 0,54 + (- 0,83);

Жауабы: -0,15

Жауабы: -0,29

в) 8 + ;

в) -9,8 + ;

Жауабы:

Жауабы:

2. Теңдеуді шешіңіз:

а) 2,4 + х = - 2,8;

а) 7,8 - х = 9,3;

Жауабы: -5,2

Жауабы: -1,5

б) 18,24 – у = 20;

б) 6,7 + у = - 4,3;

Жауабы: -1,76

Жауабы: -11

3. Өрнектерді ықшамдаңыз:

а) 2,3а +(-3,56а)+7,8а;

а)

Жауабы: 6,54а

Жауабы: -15,4b

б)-69,7с+34,83с+(-26,18с);

б)

5,36d+(-9,13d)+(-5,46d)

Жауабы: -61,05с

Жауабы: -9,23d


Әр нұсқаның оқушылары бір – бірінің жұмысын «Карусель» әдісімен бағалайды.





Слайд 2

















Слайд 3


Карточкалар












Қосымша 3



Слайд 4








































Слайд 5




















Слайд 6












Сабақтың соңы



Сабақты қорытындылау:

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесін тұжырымдау;

  • таңбалары әртүрлі рационал сандарды қосу ережесіне мысал келтіру.

Үйге тапсырма: № 476

Бос орынға теңдік тура болатындай санды қойыңдар:

1Shape2 Shape1 ) + (-10) = -6; 4) + (-2,8) = -5;

2Shape3 Shape4 ) -7,5 + = -6; 5) -3,4 + = -8;

3Shape5 Shape6 ) + (-5,1) = -7 6) + (-1,75) = -3.


Рефлексия: «Пойыз»

Оқушы сабақтың әр бөліміндегі өзінің белсенділігіне сай стикерді вагондарға бекітеді.

















Стикер

Слайд 7

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

Сабақ үрдісінде оқушылардың жеке ерекшеліктерін ескеріп, деңгейлік тапсырмалар беру. Сараланған тапсырмалар беру арқылы қабілеті жоғары оқушылардың өз білімін арттыру, қабілеті қарапайым оқушыны талпындыру.



Жұптық , жеке жұмыста бірін-бірі бағалау,жалпы, жұмыста өзін өзі бағалау, мұғалімнің бағалауы. Әр жұмыстан кейін кері байланыс жасап отыру.

Дұрыс отыруын қадағалау, жұмыстану кезінде емін еркін қозғалыста болу, көзге жаттығу орындау.



6

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.01.2019
1347
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі