Тексерілді: Қысқа мерзімді сабақ жоспары №100
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. 3 (А) Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байток А |
||||
|
Күні: |
04.02.2026ж |
||||
|
Сынып: |
4 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару; 4.1.2.8көптаңбалысандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығарады, көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Құндылық |
Жасампаздық және жаңашылдық «Жасампаздық - бәрімізге өнеге» |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин Сабақтың басы 10 минут |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді.
(Ұ) Психологиялық ахуал ЖИ Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) 68-бет, №9
Айналадағы түстер жарықтың заттарға түсуінен және сол заттардың жарықты қалай шағылдырғанынан пайда болады. Кемпірқосақ жарықтың түрлі түстерінің табиғи көрінісі. Мұғалім оқулықтағы №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Арман кемпірқосақтың суретін салды. Оның бояу жиынтығында 7 түс бар. Алдымен ол 2 түсті таңдағысы келді. Жиынтықтан бояудың 2 түсін неше тәсілмен таңдауға болады?
Комбинаторлық есептер дегеніміз – есепті шығару барысында берілген нысандардан әртүрлі комбинация құруға және комбинациялардың санын санауға тура келетін есептер. Жай есептерді мүмкін нұсқаларды әдеттегідей толық таңдап алу арқылы шығарады. Қарапайым жағдайларда біз өзімізге қажетті барлық комбинацияларды жазып және олардың санын анықтай аламыз №2-тапсырма Тапсырманы орында.
Өзіндік жұмыс №3-тапсырма Тапсырманы орында. 100 метрге жүгіруден финалға Арман, Серік және Нұрлан шықты. Оларға жүлделі орындар берудің мүмкін нұсқаларын ата.
Жұптық жұмыс Математика күнделікті өмірде №4-тапсырма А) Таңдап алу тәсілімен орында.
№5-тапсырма Кесте құрып, тапсырманы орында
Жұптық жұмыс №6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрып, олардың мәнін тап.
Сергіту сәті
“Көңілді би” Топтық жұмыс «Ойлан , топтас, талқыла» әдісі 1-топ
2 – топ
3 - топ
ЕБҚ
ҚБ
Оқу тапсырмасы: 71-бет, №9 ЖИ Рефлексия
|
Сәлемдеседі Тыңдайды. Көгершінді ұшыру арқылы ізгі тілектерін айтады. №1-тапсырманы орындайды Қанша тәсілмен бояу қажетін анықтайды. №2-тапсырманы орындайды . Қанша екі таңбалы сан құрастырады. №3-тапсырманы орындайды Жүлделі орындар берудің мүмкін нұсқаларын атайды №4-тапсырманы орындайды №5-тапсырманы орындайды №6-тапсырманы орындайды Топтасып түсіндіре отырып орындайды
|
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Жиынтықтан бояудың 2 түсін неше тәсілмен таңдауға болатындығын айтады– 1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: 1,2,3 цифрларынан қанша екі таңбалы сан құрастырғанын айтады – 1б 1,2,3,4,5 цифрларынан қанша екі таңбалы сан құрастырғанын айтады – 1б
Дескриптор: Жүлделі орындар берудің мүмкін нұсқаларын атайды– 1б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Кесте құрады – 1б Ұлдар мен қыздардың би жұптарын құрады –1 б ҚБ: Жарайсың
Дескриптор: Таңдап алу тәсілін орындайды – 1б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Өрнектер құрады – 1б Өрнектердің мәнін табады – 1б Дескриптор: Топтық жұмыс орындайды– 1б ҚБ: Жарайсың
ҚБ: Жарайсың
Бағалау парағы
|
Слайд
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд Оқулық Слайд Слайд Оқулық Слайд Слайд, дәптер Слайд, дәптер Топтық жұмыс тапсырма лары |
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер
Тексерілді: Қысқа мерзімді сабақ жоспары №100
|
Бөлім: |
Табиғат құбылыстары. 3 (А) Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байток А |
||||
|
Күні: |
04.02.2026ж |
||||
|
Сынып: |
4 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Таңдап алу тәсілімен шығарылатын комбинаторлық есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.4.4.1 «таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығару; 4.1.2.8көптаңбалысандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығарады, көптаңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолданады |
||||
|
Құндылық |
Жасампаздық және жаңашылдық «Жасампаздық - бәрімізге өнеге» |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин Сабақтың басы 10 минут |
Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді.
(Ұ) Психологиялық ахуал ЖИ Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) 68-бет, №9
Айналадағы түстер жарықтың заттарға түсуінен және сол заттардың жарықты қалай шағылдырғанынан пайда болады. Кемпірқосақ жарықтың түрлі түстерінің табиғи көрінісі. Мұғалім оқулықтағы №1 тапсырманы орындауды ұсынады. Арман кемпірқосақтың суретін салды. Оның бояу жиынтығында 7 түс бар. Алдымен ол 2 түсті таңдағысы келді. Жиынтықтан бояудың 2 түсін неше тәсілмен таңдауға болады?
Комбинаторлық есептер дегеніміз – есепті шығару барысында берілген нысандардан әртүрлі комбинация құруға және комбинациялардың санын санауға тура келетін есептер. Жай есептерді мүмкін нұсқаларды әдеттегідей толық таңдап алу арқылы шығарады. Қарапайым жағдайларда біз өзімізге қажетті барлық комбинацияларды жазып және олардың санын анықтай аламыз №2-тапсырма Тапсырманы орында.
Өзіндік жұмыс №3-тапсырма Тапсырманы орында. 100 метрге жүгіруден финалға Арман, Серік және Нұрлан шықты. Оларға жүлделі орындар берудің мүмкін нұсқаларын ата.
Жұптық жұмыс Математика күнделікті өмірде №4-тапсырма А) Таңдап алу тәсілімен орында.
№5-тапсырма Кесте құрып, тапсырманы орында
Жұптық жұмыс №6-тапсырма Кесте бойынша өрнектер құрып, олардың мәнін тап.
Сергіту сәті
“Көңілді би” Топтық жұмыс «Ойлан , топтас, талқыла» әдісі 1-топ
2 – топ
3 - топ
ЕБҚ
ҚБ
Оқу тапсырмасы: 71-бет, №9 ЖИ Рефлексия
|
Сәлемдеседі Тыңдайды. Көгершінді ұшыру арқылы ізгі тілектерін айтады. №1-тапсырманы орындайды Қанша тәсілмен бояу қажетін анықтайды. №2-тапсырманы орындайды . Қанша екі таңбалы сан құрастырады. №3-тапсырманы орындайды Жүлделі орындар берудің мүмкін нұсқаларын атайды №4-тапсырманы орындайды №5-тапсырманы орындайды №6-тапсырманы орындайды Топтасып түсіндіре отырып орындайды
|
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Жиынтықтан бояудың 2 түсін неше тәсілмен таңдауға болатындығын айтады– 1б ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: 1,2,3 цифрларынан қанша екі таңбалы сан құрастырғанын айтады – 1б 1,2,3,4,5 цифрларынан қанша екі таңбалы сан құрастырғанын айтады – 1б
Дескриптор: Жүлделі орындар берудің мүмкін нұсқаларын атайды– 1б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Кесте құрады – 1б Ұлдар мен қыздардың би жұптарын құрады –1 б ҚБ: Жарайсың
Дескриптор: Таңдап алу тәсілін орындайды – 1б ҚБ: Жарайсың Дескриптор: Өрнектер құрады – 1б Өрнектердің мәнін табады – 1б Дескриптор: Топтық жұмыс орындайды– 1б ҚБ: Жарайсың
ҚБ: Жарайсың
Бағалау парағы
|
Слайд
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары Слайд Оқулық Слайд Слайд Оқулық Слайд Слайд, дәптер Слайд, дәптер Топтық жұмыс тапсырма лары |
|

шағым қалдыра аласыз


























