Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
4.8. Таңдауды ұйымдастыру
(Ашық сабақтың тақырыбы)
|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурмагамбетова Д.Р. |
|
Күні: |
19.03.2025 ж. |
|
Сыныбы: 7 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Ашық сабақтың тақырыбы: |
4.8. Таңдауды ұйымдастыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Python программалау тіліндегі таңдауды ұйымдастыру алгоритмін қалай программалауға болатынын біледі. Оқушылардың көбі үшін: таңдау алгоритмдерінің көмегімен қандай есептерді программалауға болатынын біледі. Кейбір оқушылар үшін: күнделікті өмірден алынған таңдау алгоритміне жататын мысалдар келтіреді. |
|
Бағалау критерийлері |
Python программалау тілінде таңдауды ұйымдастыруда if, elif, else құрлымы мен сөздікті қолданып салыстырады · Python программалау тілінде if, elif, else операторларын қолданып күрделі тармақталған алгоритмдердің программалау кодын жазады |
|
Тілдік мақсаттар |
Диалогтер мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
|
|
Алдыңғы білім |
Тармақталу алгоритмдерін программалау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату. 4. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. |
«Өзен» тәсілі!Тақтаға бірнеше оқушы шығарып қатарластырып тұрғызу. Қайталауға арналған сөзді таңдап аламыз,мысалы python,idle,print,input, үстел,парта,индекс, ай. |
Баскетбол әдісі арқылы |
Lumio платформасында слайд. |
|
|
Wordwall платформасы арқылы сабақты пысықтау. 1)Құрамды шарттар деген не? 2)Логикалық амалдар нешеге бөлінеді? Атап бер. 3)Логикалық көбейту деген не? 4)Логикалық қосу деген не? 5)Логикалық теріске шығару деген не? |
О |
Бағалау: Баскетбол әдісі арқылы cұраққа жауап берген оқушыға баскетбол добын беру |
Интербелсенді тақта https://wordwall.net/ru/resource/69068506 |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе. Жаңа сабақ бойынша видео көрсету, соңында пысықтау мақсатында сұрақ-жауап алу https://www.youtube.com/watch?v=iRh3OUz0RAc&feature=youtu.be |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ бойынша тапсырма беру Енгізілген апта күніне сай күн атауын экранға шығару.
|
Оқушылар жеке тапсырмаларды компьютерде орындау. Дескриптор: Білім алушы -Есептің программа кодын жазады -Экранға нәтижесін шығғарады |
Баскетбол әдісі арқылы бағалау |
Компьютер мен жұмыс Lumio платформа сында слайд. Python . |
|
|
a=int(input()) b=input() if a>0: if a-b>0 a:=a-b else: a=a+b+c else: a=a**2 print(a) |
Қатемен жұмыс, оқушылар берілген тапсырмадан қатесін тауып, орындайды Дескриптор: Білім алушы -Есептің қатесін тауып дұрыс кодын жазады -Экранға нәтижесін шығғарады |
Баскетбол әдісі арқылы бағалау |
Компьютермен жұмыс |
|
|
Сергіту сәті. Нейрожаттығу
жасату |
Оқушылар алдарында тұрған қағаз бетіндегі жаттығуларды қолдарымен қайталап орындайды |
|
Нейро жаттығу бар қағаздар |
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты бекіту Берілген сөздерді сәйкестендір. Wordwall платформасы арқылы сәкестендіреді.
Кері байланыс: Миға мәліметтің жол алу линиясы. |
Таңдауды ұйымдастыру алгоритмі дегеніміз не?
|
Бағалау: Баскетбол әдісі арқылы оқушыларға берілген доптарды санап, сол бойынша қорытынды бағалау |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/88782857
|
|
|
Үй тапсырмасы 133-135 оқып, мазмұндау 136 беттегі Үй тапсырмасын орындау |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таңдауды ұйымдастыру
Таңдауды ұйымдастыру
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
4.8. Таңдауды ұйымдастыру
(Ашық сабақтың тақырыбы)
|
Бөлімі: |
4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нурмагамбетова Д.Р. |
|
Күні: |
19.03.2025 ж. |
|
Сыныбы: 7 «Г» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Ашық сабақтың тақырыбы: |
4.8. Таңдауды ұйымдастыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Python программалау тіліндегі таңдауды ұйымдастыру алгоритмін қалай программалауға болатынын біледі. Оқушылардың көбі үшін: таңдау алгоритмдерінің көмегімен қандай есептерді программалауға болатынын біледі. Кейбір оқушылар үшін: күнделікті өмірден алынған таңдау алгоритміне жататын мысалдар келтіреді. |
|
Бағалау критерийлері |
Python программалау тілінде таңдауды ұйымдастыруда if, elif, else құрлымы мен сөздікті қолданып салыстырады · Python программалау тілінде if, elif, else операторларын қолданып күрделі тармақталған алгоритмдердің программалау кодын жазады |
|
Тілдік мақсаттар |
Диалогтер мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
|
|
Алдыңғы білім |
Тармақталу алгоритмдерін программалау |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал орнату. 4. Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру. |
«Өзен» тәсілі!Тақтаға бірнеше оқушы шығарып қатарластырып тұрғызу. Қайталауға арналған сөзді таңдап аламыз,мысалы python,idle,print,input, үстел,парта,индекс, ай. |
Баскетбол әдісі арқылы |
Lumio платформасында слайд. |
|
|
Wordwall платформасы арқылы сабақты пысықтау. 1)Құрамды шарттар деген не? 2)Логикалық амалдар нешеге бөлінеді? Атап бер. 3)Логикалық көбейту деген не? 4)Логикалық қосу деген не? 5)Логикалық теріске шығару деген не? |
О |
Бағалау: Баскетбол әдісі арқылы cұраққа жауап берген оқушыға баскетбол добын беру |
Интербелсенді тақта https://wordwall.net/ru/resource/69068506 |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе. Жаңа сабақ бойынша видео көрсету, соңында пысықтау мақсатында сұрақ-жауап алу https://www.youtube.com/watch?v=iRh3OUz0RAc&feature=youtu.be |
|||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ бойынша тапсырма беру Енгізілген апта күніне сай күн атауын экранға шығару.
|
Оқушылар жеке тапсырмаларды компьютерде орындау. Дескриптор: Білім алушы -Есептің программа кодын жазады -Экранға нәтижесін шығғарады |
Баскетбол әдісі арқылы бағалау |
Компьютер мен жұмыс Lumio платформа сында слайд. Python . |
|
|
a=int(input()) b=input() if a>0: if a-b>0 a:=a-b else: a=a+b+c else: a=a**2 print(a) |
Қатемен жұмыс, оқушылар берілген тапсырмадан қатесін тауып, орындайды Дескриптор: Білім алушы -Есептің қатесін тауып дұрыс кодын жазады -Экранға нәтижесін шығғарады |
Баскетбол әдісі арқылы бағалау |
Компьютермен жұмыс |
|
|
Сергіту сәті. Нейрожаттығу
жасату |
Оқушылар алдарында тұрған қағаз бетіндегі жаттығуларды қолдарымен қайталап орындайды |
|
Нейро жаттығу бар қағаздар |
|
Сабақтың соңы
|
Сабақты бекіту Берілген сөздерді сәйкестендір. Wordwall платформасы арқылы сәкестендіреді.
Кері байланыс: Миға мәліметтің жол алу линиясы. |
Таңдауды ұйымдастыру алгоритмі дегеніміз не?
|
Бағалау: Баскетбол әдісі арқылы оқушыларға берілген доптарды санап, сол бойынша қорытынды бағалау |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/ru/resource/88782857
|
|
|
Үй тапсырмасы 133-135 оқып, мазмұндау 136 беттегі Үй тапсырмасын орындау |
|||
шағым қалдыра аласыз

қушылар
сұраққа жауап береді.


















