|
Бөлім: |
3 тоқсан. 4 бөлім. Python тіліндегі алгоритмдерді программалау |
|
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Таңдауды ұйымдастыру.
Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тіліндегі таңдауды ұйымдастыру алгоритмін программалайды. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезені |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Кітап |
|
Үй тапсырмасы |
9-10 тапсырма 132 бет Үй тапсырмасын сұрайды. |
Тапсырманы орындап келеді
|
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты өмірмен байланыстыра отырып түсіндіреді. Мысалдар келтіреді. Күнделікті өмірде тармақталған алгоритм бойынша таңдау ұйымдастыру программаларын құрастыру жолдарының оңтайлы тәсілдерін түсіндіреді.
|
Зер салып тыңдайды Жаңа сөздерді дәптерге түртіп алады. Компьютерде тапсырманы орындайды
|
|
Кітап Компьютер https://almatykitap.kz/catalog/informatika-7-synyp-21807/ Дәптер |
|
Тапсырма |
1-тапсырма топтық жұмыс
Дискрипторы: Таңдауды ұйымдастыру алгоритмін программалайды. Блок-сызба құрайды. 2-тапсырма Жұптық жұмыс
Дискрипторы: Сандарды енгізеді. Сандардың атауын көрсететін программа құрады. 3-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы: Айдың онкүндігін анықтайтын программа құрастырады. 4-тапсырма топтық жұмыс
Дискрипторы: 5 сұрақтан тұратын тест тапсырмасына программа кодын құрады. Берілген тапсырма мазмұнына с»йкес программа құрастырады. Алгоримді ретімен орындайды. Python (пайтон) программалау тіліндегі таңдауды ұйымдастыру алгоритмін программала. Программа коды орындалғанда қандай нәтиже шығатынын жазады. |
Компьютерде тапсырмаларды орындайды. 1-тапсырма 136-бет n=int(input()) n=n%12 ai={1:'Qantar',2:'Aqpan',3:'Nauryz',0:''} print(ai[n]) F5 3 Nauryz >>> Нәтижені шығарады. 2-тапсырма 136-бет Программа коды n=int(input()) n=n%10 ai={0:'Nol',1:'Bir',2:'Eki',3:'Ush',4:'Tort'} print(ai[n]) F5 >>>3 Ush Нәтижені шығарады.
3-тапсырма 136-бет компьютерде орындайды. n=int(input()) if 1<=n<=10: print(1) elif 10<n<20: print(2) else: print(3) F5 29>>>3 Ush Нәтижені шығарады. 4-тапсырманы орындайды. |
10 шкала бойынша балл жинайды 1-тапсырма 3 балл 2 балл 3 балл 2 балл |
Компьютер Кітап |
|
Сабақты қорыту |
|
Сұрақтарға жауап береді Талқылайды |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер https://wordwall.net/ru/resource/27782099 |
|
Кері байланыс |
Кері байланыс Не білдім, не үйрендім, не білгім келеді деген сұрақтарға жауапты стикерлерге жазу арқылы кері байланыс береді. «Айфон» әдісі Телефон үлгісі таратылады. |
Айфон үлгісіне мұғалімге хабарлама кері байланыс жазады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Есептің программасын құру дәптерге. |
Күнделікке жазып
алады |
|
Кітап Дәптер |
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таңдауды ұйымдастыру 7-сынып
Таңдауды ұйымдастыру 7-сынып
|
Бөлім: |
3 тоқсан. 4 бөлім. Python тіліндегі алгоритмдерді программалау |
|
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Таңдауды ұйымдастыру.
Практикалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
7.3.2.1 Python (пайтон) программалау тіліндегі таңдауды ұйымдастыру алгоритмін программалайды. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезені |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Кітап |
|
Үй тапсырмасы |
9-10 тапсырма 132 бет Үй тапсырмасын сұрайды. |
Тапсырманы орындап келеді
|
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
|
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты өмірмен байланыстыра отырып түсіндіреді. Мысалдар келтіреді. Күнделікті өмірде тармақталған алгоритм бойынша таңдау ұйымдастыру программаларын құрастыру жолдарының оңтайлы тәсілдерін түсіндіреді.
|
Зер салып тыңдайды Жаңа сөздерді дәптерге түртіп алады. Компьютерде тапсырманы орындайды
|
|
Кітап Компьютер https://almatykitap.kz/catalog/informatika-7-synyp-21807/ Дәптер |
|
Тапсырма |
1-тапсырма топтық жұмыс
Дискрипторы: Таңдауды ұйымдастыру алгоритмін программалайды. Блок-сызба құрайды. 2-тапсырма Жұптық жұмыс
Дискрипторы: Сандарды енгізеді. Сандардың атауын көрсететін программа құрады. 3-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы: Айдың онкүндігін анықтайтын программа құрастырады. 4-тапсырма топтық жұмыс
Дискрипторы: 5 сұрақтан тұратын тест тапсырмасына программа кодын құрады. Берілген тапсырма мазмұнына с»йкес программа құрастырады. Алгоримді ретімен орындайды. Python (пайтон) программалау тіліндегі таңдауды ұйымдастыру алгоритмін программала. Программа коды орындалғанда қандай нәтиже шығатынын жазады. |
Компьютерде тапсырмаларды орындайды. 1-тапсырма 136-бет n=int(input()) n=n%12 ai={1:'Qantar',2:'Aqpan',3:'Nauryz',0:''} print(ai[n]) F5 3 Nauryz >>> Нәтижені шығарады. 2-тапсырма 136-бет Программа коды n=int(input()) n=n%10 ai={0:'Nol',1:'Bir',2:'Eki',3:'Ush',4:'Tort'} print(ai[n]) F5 >>>3 Ush Нәтижені шығарады.
3-тапсырма 136-бет компьютерде орындайды. n=int(input()) if 1<=n<=10: print(1) elif 10<n<20: print(2) else: print(3) F5 29>>>3 Ush Нәтижені шығарады. 4-тапсырманы орындайды. |
10 шкала бойынша балл жинайды 1-тапсырма 3 балл 2 балл 3 балл 2 балл |
Компьютер Кітап |
|
Сабақты қорыту |
|
Сұрақтарға жауап береді Талқылайды |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер https://wordwall.net/ru/resource/27782099 |
|
Кері байланыс |
Кері байланыс Не білдім, не үйрендім, не білгім келеді деген сұрақтарға жауапты стикерлерге жазу арқылы кері байланыс береді. «Айфон» әдісі Телефон үлгісі таратылады. |
Айфон үлгісіне мұғалімге хабарлама кері байланыс жазады. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Есептің программасын құру дәптерге. |
Күнделікке жазып
алады |
|
Кітап Дәптер |
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз




















