|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Наурызбаева Г.М. |
|||||
|
Күні: |
20.11.2024. |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: 13 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Таңғажайып ертегілер. Алтын сақа |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы
және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның
себебін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжеттің дамуын болжауды,кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың,жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сергіту сәті: Қорытынды Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс 5 минут Үй тапсырмасы |
Амандасу. Түгелдеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Топтармен «Оюлар сөйлейді» 1.Қошқармүйіз оюы 2.»Құс қанаты» оюы 3. «Толқын» оюы арқылы сабақты бастау Өткенді пысықтау «Қарлы кесек» әдісі арқылы пысықтау. Сұрақтар: 1.Ұлттық ойындардың қандай түрлерін білесіңдер? 2.Өткен сабақта ұлттық ойынның қай түрімен таныстық? 3Дайындап әкелген ойынын тақтаға шығып көрсету ұсынылады.(Демонстрация әдісі) 4.Асық атауларын атаңдар (сақа, топай, кеней, ешкімер, қойлақ) 5.Асықтың түсуіне қарай атауларын сұрау. ( суреттер көрсетіліп балалар анықтайды) 6.Асық ойынының атауларын білесіңдер ме? -Өте жақсы, сабақ соңында өздеріңнің сабаққа қаншалықты қатысқандарыңды бағалайсыңдар. Жаңа тақырып «Есіңе түсір» Ертегінің атауларын тауып, қысқаша мазмұнын айту
1.Мақта қыз 2.Алдар көсе 3.Түлкі мен тырна Сабақтың тақырыбы оқушылармен бірге анықталады: Сабақтың тақырыбы: Таңғажайып ертегілер. Таңғажайып-сөзіне түсінік беріп өту. Фантастика-грек сөзі.Қиял-ғажайып оқиғалар фантазияға құрылады Ертегілердің үш түрі бар. Олар: 1. Хайуанаттар туралы ертегілер.Мысалы: «Ит пен мысық», «Жыл басына таласқан хайуанаттар» 2. Шыншыл ертегілер .Мысалы: «Алдар көсе»,»Жиренше шешен» 3. Қиял – ғажайып ертегілер.Мысалы: «Кер құла атты Кендебай»,»Ер Төстік» Үш көзді дәу,жезтырнақ,мыстан кемпір,7 басты айдаhар,бойы бір қарыс,сақалы қырық қарыс т.б.
Оқулықпен жұмыс:«Алтын сақа» «Мағынаны тану» 1.Ертегі желісі бойынша сюжетті суретті тамашалап отырып,мәтінді оқу Оқулықта берілген ертегіні балаларға оқу ұсынылады. 1.Тізбектей оқу. 2.Тауып оқу 3.Болжам жасау: Балаға көмектесу үшін қандай қиял-ғажайып оқиға айтар едіңдер? Күй ырғағымен қағазға шертіп би билеу. Дәптермен жұмыс: 4.Жалмауыз кемпір,Бай,бала Үшеуіне мінездеме беру.(Тақтаға жазу) Жалмауыз кемпір-зұлым,айлакер,өз мүддесін ғана ойлайды.Балаларды алдап,өзіне бағындырғысы келеді.,жағымсыз кейіпкер Бала-батыл,ержүрек,ақылды,еңбекқор,кез-келген қиындықтан сытылып шығатын тапқыр Бай-байлығы көп,аңқау,қорқақ ЕБҚ және ЕҚБ Топтық жұмыс: «Қойылым көрсету» Әр кейіпкер қуыршағын таратып беріп,кейіпкерлердің әрекеттерін,сөздерін,мінез-құлықтарын сахналайды. Рефлексия: -«Алтын сақа» бізді неге үйретеді? Жақыныңа жанашырлыққа,қиындықта көмек көрсете білуге,басыңа қиындық түскенде тапқырлық танытуға үйретеді. -Қазіргі өмірмен байланыстыратын тұстары бар ма? Басыңа небір қиындықтар түссе де,мойымай,жеңе білу,жанашырлықтан алыстамау. -Қазіргі заманның жалмауыз кемпірі деп нені айтар едіңдер? -Ертегідегі негізгі ой не? (жақсылықтың жеңуі) -Қандай кейіпкерлер жақсылық үшін күресті? Бағалау: «Ашық микрафон» әдісі бойынша видео көріп,сабақты қорыту -Ал,сабақта өзіңді қалай бағалар едің? -Не қызықты болды? -Қай кезең қиындық туғызды ? «Алтын сақа» ертегісінің мазмұнын айтып беру,9-тапсырма. |
Сәлемдесу. Балалар бір-біріне жақсы тілектер айтады Топтар бір-біріне сұрақ жазылған парақ-қар кесегін лақтырады. Екінші топ сұраққа жауап береді Тақтада көрсетілген суреттер арқылы тақырыпты болжайды. Жаңа тақырыппен жұмыс жасайды Талдау Ертегінің сюжетті суреттері бойынша оқу Суреттегі ертегі кейіпкерлеріне постер қорғайды Жағымды, жағымсыз кейіпкерлерге ажыратады Жұптық,топтық жұмыс жасайды Топтардың жауабы тыңдалады. Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Дескриптор: Ұлттық ойындардың түрлерін атайды.-1б Асықтың түсуіне қарай атауларын атайды.-1б Асық ойынының атауларын атайды. -1б
Дескриптор: Суреттерден ертегі атауларын табады-1б Ертегі мазмұнынын біледі-1б
Дескриптор: Дауыс ырғағын сақтады-1б
Дескриптор: Бір-бірінің пікірін тыңдады-1б. Берілген кейіпкерді сипаттады.-1б ҚБ:
ҚБ:
жалпы сабақ бойынша білімдерін сұрақтарға жауап бере отырып көрсетеді |
Слайд оюлар Ұлттық ойындар туралы суреттер Асықтар Ертегілер туралы суреттер Ертегілер слайды Ертегі түрлері туралы слайд Ертегі кейіпкерле рінің суреттері Оқулық,дәптер,тақта Кесте Ертегі туралы суреттер Суреттер Әр топқа парақтар таратыла ды
Видеокөрсетілім микрафон |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№33.Кітап-асыл қазына.Ертегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы
және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның
себебін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың оқиғасын болжауды, оқиғаның маңызды тұстарын талдауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың,жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Алтын сақа» ертегісінің мазмұнын айтып беру Тақырыпты ашу Жұмбақ шешу ,жауаптарынан мақал құрау
Бір сандық бар өзгеше, Қасыңа алып жүресің. Ішін ашып ақтарсаң, Өмір сынын білесің. Ол не? /Кітап/ 2-топқа
Зәулім көктей шынары. Биігіне бойлаған Қанбайды адам құмары. Ол не? /Білім/ 3-топқа
Биіктен сырғиды. Ән салып былдырлап, Іздейді ылдиды. Ол не? /Бұлақ/ Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс « Ертегі» Оқулықта берілген Олас Сүлейменовтың «Ертегі » өлеңімен танысады. Тізбектеп оқиды. Сөздікпен жұмыс Күзге қалу- үлгірімінің нашарлауына байланысты келесі сыныпқа көшіру үшін қайта емтихан тапсыру. Меймаза – мазасыз, тынышсыз Жас кейіпкер қандай бала? «ПОПС» формуласы арқылы жеке жұмыс Бірінші сөйлем:«Менің ойымша ... » Екінші сөйлем: «Себебі , мен оны былай түсіндіремін ... » Үшіншісөйлем :«Оны мен мынафактілермен, мысалдармендәлелдейаламын ... » Соңғысөйлем: «Осығанбайланысты мен мынадайқорытындығакелдім... » Топтық жұмыс «Түртіп ал!» әдісі. «Кітапханада қандай кітаптардың болғанын қалайсыңдар» неге? Постермен жұмыс І топқа Ертегі кітаптар-неге? ІІ топқа Әдеби кітаптар-неге? ІІІ топ Ғылыми кітаптар-неге? ФС тапсырмасы «Екі шындық, бір өтірік» әдісі. (Тақырыпқа байланысты оқушылар екі шын мәлімет айтады, және бір жалған мәлімет береді. Топ мүшелері жалған мәліметті анықтайды.) ЕБҚ және ЕҚБ Кестемен жұмыс
ҚЖ: «Төрт бұрыш »әдісі 1 .Кітап оқығанды ұнатасың ? 2. Мен үшін кітап маңызды. Интернет тек көмекші құрал. 3. Мен жылына 5 көркем шығарма оқимын. 4. Бүгіннен бастап көркем шығарма оқумен айналысамын. Үй тапсырмасы Өзің оқып жүрген кітабыңды жарнамалауға дайындалып кел.
«Мен үшін маңызды
болғаны» *................. қызықты болды.
*.......................... қиын болды.
|
Өлеңді хормен оқиды Ертегі мазмұнын айтып береді Оқушыларды үш топқа бөліп, оларға үш тапсырма беріледі. Жауаптарынан мақал құрастыру «Кітап білім бұлағы.» Ертегі өлеңінің мазмұнын айтып береді Ертегі өлеңді тізбектеп оқиды Формула бойынша өз ойларын жеткізеді Постер қорғайды Топтар өзара бірін –бірі бағалайды. Постер қорғайды
Кестені толтырады
Кестенітолтырады
Төрт сұраққа жауап береді Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ертегі мазмұнын түсінеді-1б
Дескриптор: Ойларын жаңа сабаққа бейімдейді.-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектеп оқи алады-1б Сөздіктермен жұмыс істей алады-1б Дескриптор: Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашты.-1б Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі. Дескриптор: Кітап оқуға құмарлық жайында ортаға сала отырып,постермен жұмыс жасады.-1б
1.Тақырып бойынша оз ойын жазады.-1б 2. Мәтінге байланысты қорытынды жасайды.-1б 3. Мәтіннің негізгі идеясын ашады. -1б Дескриптор: Мәтін бойынша түсінгендерін көрсете алды-1б Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.
Тамаша!
Парақшаны толтырады
|
Суреттер Ертегі туралы суреттер Жұмбақтың шешуіне байланысты суреттер Суреттер Оқулық Ертегілер туралы суреттер Ертегі кітаптар
Кітапхана туралы суреттер Кітаптар «Екі шындық, бір өтірік» парақшасы Кестелер Суреттер Ертегілер туралы суреттер Бағалау парағы Оқулық Кері байланыс парақшала ры |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таңғажайып ертегілер. Алтын сақа
Таңғажайып ертегілер. Алтын сақа
|
Білім беру ұйымының атауы |
С.Сейфуллин атындағы ЖББМ |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Наурызбаева Г.М. |
|||||
|
Күні: |
20.11.2024. |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: 13 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Таңғажайып ертегілер. Алтын сақа |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы
және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның
себебін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжеттің дамуын болжауды,кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың,жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сергіту сәті: Қорытынды Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс 5 минут Үй тапсырмасы |
Амандасу. Түгелдеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Топтармен «Оюлар сөйлейді» 1.Қошқармүйіз оюы 2.»Құс қанаты» оюы 3. «Толқын» оюы арқылы сабақты бастау Өткенді пысықтау «Қарлы кесек» әдісі арқылы пысықтау. Сұрақтар: 1.Ұлттық ойындардың қандай түрлерін білесіңдер? 2.Өткен сабақта ұлттық ойынның қай түрімен таныстық? 3Дайындап әкелген ойынын тақтаға шығып көрсету ұсынылады.(Демонстрация әдісі) 4.Асық атауларын атаңдар (сақа, топай, кеней, ешкімер, қойлақ) 5.Асықтың түсуіне қарай атауларын сұрау. ( суреттер көрсетіліп балалар анықтайды) 6.Асық ойынының атауларын білесіңдер ме? -Өте жақсы, сабақ соңында өздеріңнің сабаққа қаншалықты қатысқандарыңды бағалайсыңдар. Жаңа тақырып «Есіңе түсір» Ертегінің атауларын тауып, қысқаша мазмұнын айту
1.Мақта қыз 2.Алдар көсе 3.Түлкі мен тырна Сабақтың тақырыбы оқушылармен бірге анықталады: Сабақтың тақырыбы: Таңғажайып ертегілер. Таңғажайып-сөзіне түсінік беріп өту. Фантастика-грек сөзі.Қиял-ғажайып оқиғалар фантазияға құрылады Ертегілердің үш түрі бар. Олар: 1. Хайуанаттар туралы ертегілер.Мысалы: «Ит пен мысық», «Жыл басына таласқан хайуанаттар» 2. Шыншыл ертегілер .Мысалы: «Алдар көсе»,»Жиренше шешен» 3. Қиял – ғажайып ертегілер.Мысалы: «Кер құла атты Кендебай»,»Ер Төстік» Үш көзді дәу,жезтырнақ,мыстан кемпір,7 басты айдаhар,бойы бір қарыс,сақалы қырық қарыс т.б.
Оқулықпен жұмыс:«Алтын сақа» «Мағынаны тану» 1.Ертегі желісі бойынша сюжетті суретті тамашалап отырып,мәтінді оқу Оқулықта берілген ертегіні балаларға оқу ұсынылады. 1.Тізбектей оқу. 2.Тауып оқу 3.Болжам жасау: Балаға көмектесу үшін қандай қиял-ғажайып оқиға айтар едіңдер? Күй ырғағымен қағазға шертіп би билеу. Дәптермен жұмыс: 4.Жалмауыз кемпір,Бай,бала Үшеуіне мінездеме беру.(Тақтаға жазу) Жалмауыз кемпір-зұлым,айлакер,өз мүддесін ғана ойлайды.Балаларды алдап,өзіне бағындырғысы келеді.,жағымсыз кейіпкер Бала-батыл,ержүрек,ақылды,еңбекқор,кез-келген қиындықтан сытылып шығатын тапқыр Бай-байлығы көп,аңқау,қорқақ ЕБҚ және ЕҚБ Топтық жұмыс: «Қойылым көрсету» Әр кейіпкер қуыршағын таратып беріп,кейіпкерлердің әрекеттерін,сөздерін,мінез-құлықтарын сахналайды. Рефлексия: -«Алтын сақа» бізді неге үйретеді? Жақыныңа жанашырлыққа,қиындықта көмек көрсете білуге,басыңа қиындық түскенде тапқырлық танытуға үйретеді. -Қазіргі өмірмен байланыстыратын тұстары бар ма? Басыңа небір қиындықтар түссе де,мойымай,жеңе білу,жанашырлықтан алыстамау. -Қазіргі заманның жалмауыз кемпірі деп нені айтар едіңдер? -Ертегідегі негізгі ой не? (жақсылықтың жеңуі) -Қандай кейіпкерлер жақсылық үшін күресті? Бағалау: «Ашық микрафон» әдісі бойынша видео көріп,сабақты қорыту -Ал,сабақта өзіңді қалай бағалар едің? -Не қызықты болды? -Қай кезең қиындық туғызды ? «Алтын сақа» ертегісінің мазмұнын айтып беру,9-тапсырма. |
Сәлемдесу. Балалар бір-біріне жақсы тілектер айтады Топтар бір-біріне сұрақ жазылған парақ-қар кесегін лақтырады. Екінші топ сұраққа жауап береді Тақтада көрсетілген суреттер арқылы тақырыпты болжайды. Жаңа тақырыппен жұмыс жасайды Талдау Ертегінің сюжетті суреттері бойынша оқу Суреттегі ертегі кейіпкерлеріне постер қорғайды Жағымды, жағымсыз кейіпкерлерге ажыратады Жұптық,топтық жұмыс жасайды Топтардың жауабы тыңдалады. Тапсырманы орындайды Кері байланыс жасайды Үй тапсырмасын алады |
Дескриптор: Ұлттық ойындардың түрлерін атайды.-1б Асықтың түсуіне қарай атауларын атайды.-1б Асық ойынының атауларын атайды. -1б
Дескриптор: Суреттерден ертегі атауларын табады-1б Ертегі мазмұнынын біледі-1б
Дескриптор: Дауыс ырғағын сақтады-1б
Дескриптор: Бір-бірінің пікірін тыңдады-1б. Берілген кейіпкерді сипаттады.-1б ҚБ:
ҚБ:
жалпы сабақ бойынша білімдерін сұрақтарға жауап бере отырып көрсетеді |
Слайд оюлар Ұлттық ойындар туралы суреттер Асықтар Ертегілер туралы суреттер Ертегілер слайды Ертегі түрлері туралы слайд Ертегі кейіпкерле рінің суреттері Оқулық,дәптер,тақта Кесте Ертегі туралы суреттер Суреттер Әр топқа парақтар таратыла ды
Видеокөрсетілім микрафон |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№33.Кітап-асыл қазына.Ертегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.3.1 шығарманың тақырыбы
және қорытынды бөлімі негізінде сюжеттің дамуын болжау, оның
себебін түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың оқиғасын болжауды, оқиғаның маңызды тұстарын талдауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың,жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Алтын сақа» ертегісінің мазмұнын айтып беру Тақырыпты ашу Жұмбақ шешу ,жауаптарынан мақал құрау
Бір сандық бар өзгеше, Қасыңа алып жүресің. Ішін ашып ақтарсаң, Өмір сынын білесің. Ол не? /Кітап/ 2-топқа
Зәулім көктей шынары. Биігіне бойлаған Қанбайды адам құмары. Ол не? /Білім/ 3-топқа
Биіктен сырғиды. Ән салып былдырлап, Іздейді ылдиды. Ол не? /Бұлақ/ Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс « Ертегі» Оқулықта берілген Олас Сүлейменовтың «Ертегі » өлеңімен танысады. Тізбектеп оқиды. Сөздікпен жұмыс Күзге қалу- үлгірімінің нашарлауына байланысты келесі сыныпқа көшіру үшін қайта емтихан тапсыру. Меймаза – мазасыз, тынышсыз Жас кейіпкер қандай бала? «ПОПС» формуласы арқылы жеке жұмыс Бірінші сөйлем:«Менің ойымша ... » Екінші сөйлем: «Себебі , мен оны былай түсіндіремін ... » Үшіншісөйлем :«Оны мен мынафактілермен, мысалдармендәлелдейаламын ... » Соңғысөйлем: «Осығанбайланысты мен мынадайқорытындығакелдім... » Топтық жұмыс «Түртіп ал!» әдісі. «Кітапханада қандай кітаптардың болғанын қалайсыңдар» неге? Постермен жұмыс І топқа Ертегі кітаптар-неге? ІІ топқа Әдеби кітаптар-неге? ІІІ топ Ғылыми кітаптар-неге? ФС тапсырмасы «Екі шындық, бір өтірік» әдісі. (Тақырыпқа байланысты оқушылар екі шын мәлімет айтады, және бір жалған мәлімет береді. Топ мүшелері жалған мәліметті анықтайды.) ЕБҚ және ЕҚБ Кестемен жұмыс
ҚЖ: «Төрт бұрыш »әдісі 1 .Кітап оқығанды ұнатасың ? 2. Мен үшін кітап маңызды. Интернет тек көмекші құрал. 3. Мен жылына 5 көркем шығарма оқимын. 4. Бүгіннен бастап көркем шығарма оқумен айналысамын. Үй тапсырмасы Өзің оқып жүрген кітабыңды жарнамалауға дайындалып кел.
«Мен үшін маңызды
болғаны» *................. қызықты болды.
*.......................... қиын болды.
|
Өлеңді хормен оқиды Ертегі мазмұнын айтып береді Оқушыларды үш топқа бөліп, оларға үш тапсырма беріледі. Жауаптарынан мақал құрастыру «Кітап білім бұлағы.» Ертегі өлеңінің мазмұнын айтып береді Ертегі өлеңді тізбектеп оқиды Формула бойынша өз ойларын жеткізеді Постер қорғайды Топтар өзара бірін –бірі бағалайды. Постер қорғайды
Кестені толтырады
Кестенітолтырады
Төрт сұраққа жауап береді Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Ертегі мазмұнын түсінеді-1б
Дескриптор: Ойларын жаңа сабаққа бейімдейді.-1б
Дескриптор: Өлеңді тізбектеп оқи алады-1б Сөздіктермен жұмыс істей алады-1б Дескриптор: Мәтіннің мазмұны мен идеясын ашты.-1б Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі. Дескриптор: Кітап оқуға құмарлық жайында ортаға сала отырып,постермен жұмыс жасады.-1б
1.Тақырып бойынша оз ойын жазады.-1б 2. Мәтінге байланысты қорытынды жасайды.-1б 3. Мәтіннің негізгі идеясын ашады. -1б Дескриптор: Мәтін бойынша түсінгендерін көрсете алды-1б Қалыптастырушы бағалау “Шапалақ” тәсілі арқылы жүргізіледі.
Тамаша!
Парақшаны толтырады
|
Суреттер Ертегі туралы суреттер Жұмбақтың шешуіне байланысты суреттер Суреттер Оқулық Ертегілер туралы суреттер Ертегі кітаптар
Кітапхана туралы суреттер Кітаптар «Екі шындық, бір өтірік» парақшасы Кестелер Суреттер Ертегілер туралы суреттер Бағалау парағы Оқулық Кері байланыс парақшала ры |
||
шағым қалдыра аласыз
























