Сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Таңғажайып логикалық ойлау
|
Мерзімі: |
Сынып -4 Сабақ № 5 |
||
|
Тақырыбы: |
Анаграмманы оқып, жазу |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Білімділік: ойлау операцияларын дамыту арқылы есептеу дағдыларын жаттықтыру. Дамытушылық: салыстыру, жалпылау, талдау, жинақтау сияқты ойлау операцияларын дамыту, ес, зейін, қабылдау және сөйлеу танымдық үрдістерін дамыту. Тәрбиелік: өздігімен білім алуға тәрбиелеу, өз жұмысының нәтижесіне жауапкершілікпен қарауға баулу.
|
||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқу материалын пайдалана отырып, өз білімін, ойын жеткізуге үйренеді. Ұжыммен жоспар бойынша жұмыс істей алады. Жаттығуларды орындау барысында ережелерді сақтап, оларды қолдана біледі. Өз ойын, білімін басқаларға жеткізу, түсіндіруді үйренеді. |
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
3 минут |
Ұйымдастырушылық кезең. Психологиялық ахуал |
Қойылған мақсаттарды түсінеді. Геометриялық фигуралар бойынша топтарға бөлінеді. |
|
|
5 минут |
Өткен тақырыпты қайталау. «Идеялар қобдишасы» әдісі арқылы оқушылардың білімін тексеру. |
Өз білімін көрсету. Стикерлерге түсінгенін жазу. |
|
|
5 минут |
Жаңа тақырыпқа кіріспе. Қысқаша түсіндіру. |
Білімін көрсету. Әр оқушының алғашқы ұғымы қалыптасады. |
Дәптер, қажет құралдар, кітап |
|
15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіріп, оқушыларға топтық тапсырмалар береді. Тапсырмалар: 1.Анаграмманы оқып жаз
|
Әр оқушыға дидактикалық материалдар таратылады. Ары қарай оқушылар сол тапсырмаларды орындайды. |
|
|
7 минут |
Сабақты бекіту. Оқушыларға жаңа тақырып бойынша сұрақтар қою арқылы, сабақтағы білімді бекітеді. |
Оқушылар білімін көрсетеді |
|
|
5 минут |
Сабақты қорытындылау. Сабағымыз осымен аяқталды. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын еске түсірейікші. Рефлексия Оқушылар бағдаршам арқылы сабақты бағалайды.
Жасыл– сабақ қызықты болды, белсенді қатыстым; Сары – сабақта бірақ кедергілер, қиындықтар туындады; Қызыл – сабақты түсінбедім |
|
Стикерлер |
|
Оқушылардың білімін формативті бағалау |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таңғажайып логикалық ойлау. Анаграмманы оқып, жазу
Таңғажайып логикалық ойлау. Анаграмманы оқып, жазу
Сабақтың қысқа мерзімді жоспары
Таңғажайып логикалық ойлау
|
Мерзімі: |
Сынып -4 Сабақ № 5 |
||
|
Тақырыбы: |
Анаграмманы оқып, жазу |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Білімділік: ойлау операцияларын дамыту арқылы есептеу дағдыларын жаттықтыру. Дамытушылық: салыстыру, жалпылау, талдау, жинақтау сияқты ойлау операцияларын дамыту, ес, зейін, қабылдау және сөйлеу танымдық үрдістерін дамыту. Тәрбиелік: өздігімен білім алуға тәрбиелеу, өз жұмысының нәтижесіне жауапкершілікпен қарауға баулу.
|
||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқу материалын пайдалана отырып, өз білімін, ойын жеткізуге үйренеді. Ұжыммен жоспар бойынша жұмыс істей алады. Жаттығуларды орындау барысында ережелерді сақтап, оларды қолдана біледі. Өз ойын, білімін басқаларға жеткізу, түсіндіруді үйренеді. |
||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
3 минут |
Ұйымдастырушылық кезең. Психологиялық ахуал |
Қойылған мақсаттарды түсінеді. Геометриялық фигуралар бойынша топтарға бөлінеді. |
|
|
5 минут |
Өткен тақырыпты қайталау. «Идеялар қобдишасы» әдісі арқылы оқушылардың білімін тексеру. |
Өз білімін көрсету. Стикерлерге түсінгенін жазу. |
|
|
5 минут |
Жаңа тақырыпқа кіріспе. Қысқаша түсіндіру. |
Білімін көрсету. Әр оқушының алғашқы ұғымы қалыптасады. |
Дәптер, қажет құралдар, кітап |
|
15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыпты түсіндіріп, оқушыларға топтық тапсырмалар береді. Тапсырмалар: 1.Анаграмманы оқып жаз
|
Әр оқушыға дидактикалық материалдар таратылады. Ары қарай оқушылар сол тапсырмаларды орындайды. |
|
|
7 минут |
Сабақты бекіту. Оқушыларға жаңа тақырып бойынша сұрақтар қою арқылы, сабақтағы білімді бекітеді. |
Оқушылар білімін көрсетеді |
|
|
5 минут |
Сабақты қорытындылау. Сабағымыз осымен аяқталды. Бүгінгі сабақтың тақырыбын және мақсатын еске түсірейікші. Рефлексия Оқушылар бағдаршам арқылы сабақты бағалайды.
Жасыл– сабақ қызықты болды, белсенді қатыстым; Сары – сабақта бірақ кедергілер, қиындықтар туындады; Қызыл – сабақты түсінбедім |
|
Стикерлер |
|
Оқушылардың білімін формативті бағалау |
|||
шағым қалдыра аласыз
















