Тақырыбы: Танымдық қабілетін дамыту.
Сабақтың мақсаты: Танымдық психологиялық процестерді дамыту,бағытты интеллектуалды қызметті жатықтыру,көңіл аудармау тапшылығын меңгермеу, танымдық мотивацияны қалыптастыру. Ұсақ қол маторикасын дамыту. Сөздік қорын көбейту. Оны күнделікті өмірде пайдалану. Әр ісіне ұқыпты болуға үйрету.
Әдіс- тәсілдері:Әңгімелесу,суретпен жұмыс,шығармашылық жұмыс ,ойын- жаттығу, қортынды.
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер, эмоцияналды қалыптар , оқу құралдары, ватман,жапырақтар.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Балалрмен көңілді амандасу, бүгінгі күніне сәттілік тілеу. Сұрақ қою арқылы әңгімеге тарту.Сабақтың тақырыбымен таныстыру.Сабақ барысындағы эмоционалды ақуалына назар аудару.Сабаққа қажетті құралдарын түгелдеу.
Кіріспе:
- Сәлеметсіздер ме ?
-Балалар, көңіл-күйлерің қалай?
-Бүгінгі күндеріңе сәттілік тілеймін!
-Балалр бүгінгі сабақты ерекше етіп өткіземіз, мұқият болыңдар!
-Бүгінгі сабақта өте көп қызықты ойындар мен тапсырмалар болады, олай болса бастайық.
1. Шаттық шеңбері:
Қуан, шатан, алақай !
Қуанатын күн келді
Қайырлы күн балақай !
Күліп шықты күн бүгін
2. Жылулық шеңбері: «Күн шуағы»
3. Әңгіме:
-Күзмезгілі туралы не білесіңдер?
-Күз мезгілінде қандай табиғат құбылыстары болады?
-Сендерге күз мезгілі ұнай ма?
Балалрдың жауабын тыңдау.
4. Ойын : «Табиғат пен көңіл-күй»
Балаларға табиғат құбылыстары бар сурет пен эмоциялық қалыптарды беру. Бала суретке қарап, сол табиғат құбылысында өзінің көңіл күйі қандай болатынын көрсетеді.
5.Ойын: «Бетперделер»
Балалр өздері таңдаған эмоцияналдық қалыптарды жеке –жеке көтеріп өзі сол көңіл-күйді көрсетеді.
6. Арт терапиясы: «Күзгі көрініс »
А3 фарматтағы қағазға күз мезгілінің суретін әр түрлі тәсілдерді қолданып сал.
-
Қылқаламмен жұмыс
-
Жапсыру
-
Саусақ ұшымен сурет салу
-
Ермексазбен жұмыс
7. Жаттығу: «Тал»
Екі қолды жоғары көтеріп, алақандарын қосу.
Көке қарай барынша созылу.
«Жел соқанда тал қалаай қозғалады ?»-деп , оңға солға, алдыға , артқа тепе –теңдікті сақтай отырып тербелу.
8. Қортынды:
Дайын болған суретке зер салып қарау ұсынылады. Өз әсерлерімен бөлісу .
Жұмыс барысы бойынша сұрақ –жауап алу.
Осы суретке қарап өздерінің жаттаған тақпақтарын айту.
-
Алтын, сары, қызыл,көк,
Алуан – алуан жапырақ.
Күзгі бақта күлімдеп,
Көз тартады атырап.
-
Келді міне күз,
Айнала сары түс.
Керемет, тамаша!
Қандай әсем күз.
-
Балалр сендерге бүгінгі сабақ ұнады ма ?
-
Несімен ұнады?
-
Сендер бүгін керемет жұмыс атқардыңдар ,сабақта белсенді болдыңдар, Жарайсыңдар балалар!(Смайликтер беру)
« Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы Сарысу ауданы әкімінің білім бөлімінің Психологиялық- педагогикалық түзету кабинеті» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Танымдық қабілетті дамыту
(ПДТ балалардың зейінін дамыту жаттығулар)
Педагог-психолог: Абайдилдаева А
Жанатас 2021
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Танымдық қабілетін дамыту
Танымдық қабілетін дамыту
Тақырыбы: Танымдық қабілетін дамыту.
Сабақтың мақсаты: Танымдық психологиялық процестерді дамыту,бағытты интеллектуалды қызметті жатықтыру,көңіл аудармау тапшылығын меңгермеу, танымдық мотивацияны қалыптастыру. Ұсақ қол маторикасын дамыту. Сөздік қорын көбейту. Оны күнделікті өмірде пайдалану. Әр ісіне ұқыпты болуға үйрету.
Әдіс- тәсілдері:Әңгімелесу,суретпен жұмыс,шығармашылық жұмыс ,ойын- жаттығу, қортынды.
Көрнекілігі: Тақырыптық суреттер, эмоцияналды қалыптар , оқу құралдары, ватман,жапырақтар.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Балалрмен көңілді амандасу, бүгінгі күніне сәттілік тілеу. Сұрақ қою арқылы әңгімеге тарту.Сабақтың тақырыбымен таныстыру.Сабақ барысындағы эмоционалды ақуалына назар аудару.Сабаққа қажетті құралдарын түгелдеу.
Кіріспе:
- Сәлеметсіздер ме ?
-Балалар, көңіл-күйлерің қалай?
-Бүгінгі күндеріңе сәттілік тілеймін!
-Балалр бүгінгі сабақты ерекше етіп өткіземіз, мұқият болыңдар!
-Бүгінгі сабақта өте көп қызықты ойындар мен тапсырмалар болады, олай болса бастайық.
1. Шаттық шеңбері:
Қуан, шатан, алақай !
Қуанатын күн келді
Қайырлы күн балақай !
Күліп шықты күн бүгін
2. Жылулық шеңбері: «Күн шуағы»
3. Әңгіме:
-Күзмезгілі туралы не білесіңдер?
-Күз мезгілінде қандай табиғат құбылыстары болады?
-Сендерге күз мезгілі ұнай ма?
Балалрдың жауабын тыңдау.
4. Ойын : «Табиғат пен көңіл-күй»
Балаларға табиғат құбылыстары бар сурет пен эмоциялық қалыптарды беру. Бала суретке қарап, сол табиғат құбылысында өзінің көңіл күйі қандай болатынын көрсетеді.
5.Ойын: «Бетперделер»
Балалр өздері таңдаған эмоцияналдық қалыптарды жеке –жеке көтеріп өзі сол көңіл-күйді көрсетеді.
6. Арт терапиясы: «Күзгі көрініс »
А3 фарматтағы қағазға күз мезгілінің суретін әр түрлі тәсілдерді қолданып сал.
-
Қылқаламмен жұмыс
-
Жапсыру
-
Саусақ ұшымен сурет салу
-
Ермексазбен жұмыс
7. Жаттығу: «Тал»
Екі қолды жоғары көтеріп, алақандарын қосу.
Көке қарай барынша созылу.
«Жел соқанда тал қалаай қозғалады ?»-деп , оңға солға, алдыға , артқа тепе –теңдікті сақтай отырып тербелу.
8. Қортынды:
Дайын болған суретке зер салып қарау ұсынылады. Өз әсерлерімен бөлісу .
Жұмыс барысы бойынша сұрақ –жауап алу.
Осы суретке қарап өздерінің жаттаған тақпақтарын айту.
-
Алтын, сары, қызыл,көк,
Алуан – алуан жапырақ.
Күзгі бақта күлімдеп,
Көз тартады атырап.
-
Келді міне күз,
Айнала сары түс.
Керемет, тамаша!
Қандай әсем күз.
-
Балалр сендерге бүгінгі сабақ ұнады ма ?
-
Несімен ұнады?
-
Сендер бүгін керемет жұмыс атқардыңдар ,сабақта белсенді болдыңдар, Жарайсыңдар балалар!(Смайликтер беру)
« Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы Сарысу ауданы әкімінің білім бөлімінің Психологиялық- педагогикалық түзету кабинеті» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Танымдық қабілетті дамыту
(ПДТ балалардың зейінін дамыту жаттығулар)
Педагог-психолог: Абайдилдаева А
Жанатас 2021
шағым қалдыра аласыз













