Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: I-тарау «Сандар және өлшемдер» |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Эзджанова Р |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандарсаны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондықтармен санау «10 саны және цифры» |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.1.2 сандарды салыстыру кезінде қолданылатын түсініктерді пайдалану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
0-ден 100-ге дейін ондықпен санау |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Қандай сандар бір таңбалы және екі таңбалы екенін түсінеді; 10 санының орнын сан түзуінде таба алады; 10 цифрын жаза алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Он-десять-ten Біртаңбалы-однозначное-one digit number Екітаңбалы-двузначное –two digit number |
|||||
|
Құндылықтарды баулу |
Шығармашылық және сыни тұрғысынан ойлау -өзгелердің мәдениетіне және көзқарасына құрметпен қарау; -жауапкершілік |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сынып оқушыларының цифрларды пернетақтадан тауып, жазу барысында АКТ пәнімен байланыс, ал күз жайлы әңгіме жүргізу барысы дүниетану пәнімен байланысты. |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар күнделікті өмірде сандар ретімен санауды, цифр мен сан туралы білу тәжірибесіне сүйенеді |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 мин 10мин |
1.Шаттық шеңбері. Қол алысып қане біз, 2.Топқа бөлу.Ұйымдастыру. Оқушыларды үш топқа бөлу. Бірліктер,Ондықтар,Жүздіктер 1.Суретте қанша гүл көріп тұрсың?Сана.Оларды боя.10 санын жаз 2.Жемістерді боя.Сана.Шыққан санды жаз. 3.Суреттегі балапандарды сана және боя.10санын жаз.
Дескриптор: Білім алушы 1.Гүлді,Жемісті,Балапанды 10-ға дейін санай алады 2.10 –ға дейін толықтыра алады. 3.Ашық сұрақ 1.10 саны неше таңбалы сан? 2.10 санының алдында қай сан бар? 3.10-ға дейінгі сандарды тура және кері санау 4.Миға шабуыл Жаңа сабақты ашу мақсатында топтарға үш тілдегі жазылған әріптер беріледі.Сол әріптерден сөздер құрату Он,десять,ten. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Әрбір дұрыс тапсырма үшін геометриялық пішіндермен мадақтау. 1.Жеке жұмыс ( дәптермен ) 1.Сан түзуіндегі сандарды жазу 2.Сан түзуіндегі 1-ден 10-ға дейінгі сандарды орналастыр және 10 саныныңорнын табу 3.10 санын айналдыра қоршау Дескриптор:Білім алушы 1.10 санының орнын сан түзуінде таба алады 2.10 санын жаза алады. 2.Ойлант тап әдісі арқылы жұпта,топта талқылайды. Санды 10-ға дейін толықтыр. Сұрақ белгісінің орнына қандай санды қоямыз?
10 10
7 ? 5 ?
10 10
9 ? 6 ?
Сергіту сәті 1, 2, 3 ал қанеки ұш. 4, 5, 6, 7 анау ауыл шеті 8, 9, 10 ал қанеки қон. |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Қазір барлығымыз10 санына байланысты мультфильм көрейік. Мультфильм сендерге ұнады ма?
-Бір таңбалы сандарды атаңдар.Оларды неге бір таңбалы сандар дейді? |
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия 3 мин |
-Сабақ қалай өтті? -Кім түсінбеді? -Кімде сұрақ бар ? -Кім бәрін түсінді ? |
Смайликтерді жапсырады |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Таныс болайық"
"Таныс болайық"
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: I-тарау «Сандар және өлшемдер» |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Эзджанова Р |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандарсаны: Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондықтармен санау «10 саны және цифры» |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.1.2 сандарды салыстыру кезінде қолданылатын түсініктерді пайдалану |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
0-ден 100-ге дейін ондықпен санау |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Қандай сандар бір таңбалы және екі таңбалы екенін түсінеді; 10 санының орнын сан түзуінде таба алады; 10 цифрын жаза алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Он-десять-ten Біртаңбалы-однозначное-one digit number Екітаңбалы-двузначное –two digit number |
|||||
|
Құндылықтарды баулу |
Шығармашылық және сыни тұрғысынан ойлау -өзгелердің мәдениетіне және көзқарасына құрметпен қарау; -жауапкершілік |
|||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сынып оқушыларының цифрларды пернетақтадан тауып, жазу барысында АКТ пәнімен байланыс, ал күз жайлы әңгіме жүргізу барысы дүниетану пәнімен байланысты. |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар күнделікті өмірде сандар ретімен санауды, цифр мен сан туралы білу тәжірибесіне сүйенеді |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 мин 10мин |
1.Шаттық шеңбері. Қол алысып қане біз, 2.Топқа бөлу.Ұйымдастыру. Оқушыларды үш топқа бөлу. Бірліктер,Ондықтар,Жүздіктер 1.Суретте қанша гүл көріп тұрсың?Сана.Оларды боя.10 санын жаз 2.Жемістерді боя.Сана.Шыққан санды жаз. 3.Суреттегі балапандарды сана және боя.10санын жаз.
Дескриптор: Білім алушы 1.Гүлді,Жемісті,Балапанды 10-ға дейін санай алады 2.10 –ға дейін толықтыра алады. 3.Ашық сұрақ 1.10 саны неше таңбалы сан? 2.10 санының алдында қай сан бар? 3.10-ға дейінгі сандарды тура және кері санау 4.Миға шабуыл Жаңа сабақты ашу мақсатында топтарға үш тілдегі жазылған әріптер беріледі.Сол әріптерден сөздер құрату Он,десять,ten. |
|
||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Әрбір дұрыс тапсырма үшін геометриялық пішіндермен мадақтау. 1.Жеке жұмыс ( дәптермен ) 1.Сан түзуіндегі сандарды жазу 2.Сан түзуіндегі 1-ден 10-ға дейінгі сандарды орналастыр және 10 саныныңорнын табу 3.10 санын айналдыра қоршау Дескриптор:Білім алушы 1.10 санының орнын сан түзуінде таба алады 2.10 санын жаза алады. 2.Ойлант тап әдісі арқылы жұпта,топта талқылайды. Санды 10-ға дейін толықтыр. Сұрақ белгісінің орнына қандай санды қоямыз?
10 10
7 ? 5 ?
10 10
9 ? 6 ?
Сергіту сәті 1, 2, 3 ал қанеки ұш. 4, 5, 6, 7 анау ауыл шеті 8, 9, 10 ал қанеки қон. |
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Қазір барлығымыз10 санына байланысты мультфильм көрейік. Мультфильм сендерге ұнады ма?
-Бір таңбалы сандарды атаңдар.Оларды неге бір таңбалы сандар дейді? |
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия 3 мин |
-Сабақ қалай өтті? -Кім түсінбеді? -Кімде сұрақ бар ? -Кім бәрін түсінді ? |
Смайликтерді жапсырады |
||||
шағым қалдыра аласыз













