тапқыр болсаң тауып көр

Тақырып бойынша 31 материал табылды

тапқыр болсаң тауып көр

Материал туралы қысқаша түсінік
балалардың ойлау қабілетін арттыратын сайыс
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

Сыныптан тыс математика

Мұғалімнің аты-жөні

Парменова Қ

Күні:

17.02.2023

Сынып: 4 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тапқыр болсаң тауып көр

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

Өтілген тақырыптар бойынша оқушылардың білімдерін қортындылау және білімдерін тексеру сабақтын басты мақсаты

Сабақтың мақсаты


Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, логикалық ойлауға тәрбиелеу

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті


Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру,

өзін –

өзі тексеру





Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпты екі топқа бөлу.


Топқа бөлу «Таңдау» әдісі арқылы жүреді.

Бүгінгі сыныптан тыс сабағымызға қош келдіңіздер

Сонау-сонау алысқа,

Жүзсін десең кемелер

Тылсым-сыры ғарышқа

Ұшсын десең денелер

Жасау үшін бәрінде,

Математика-ең маңызды ғылым бұл

Сондықтан да, сол ғылымның тілін біл

«Тапқыр болсаң тауып көр» сайысы 5 бөлімнен тұрады.

  1. «Кім білгір»

  2. «Блиц-турнир»

  3. «Ойлан, тап»

  4. «Математикалық хоккей»

  5. «Адасқан әріптер»



Топқа бөлінеді



































Сұраққа жауап берген оқушыны «Ауызша таныстыру

мадақтау»


тақта















Жаңа білім
























Екі көманда бір –біріне сәттілік тілейді

  1. «Кім білгір»

1 топқа.

1.Пайыздарды бөлшек түрінде жазыңдар: 18,58,76,99

2.1метрде неше см бар?

3.1ғасырда неше жыл бар ?

4.1жылда неше ай.Неше күн бар?

5. тұйықталған түзу сызықты не деп атаймыз?

6. 6 мен 8-дің көбейтіндісінің мәні нешеге тең ?

7.Шаршының ұзындығы 6 см.Шаршының ауданын тап.

8. 6 ның кубы қанша болады?

9. Қашықтықтың өлшем бірлігі.


2 топқа

1. 9 санының квадраты нешеге тең ?

2. Екі ғасырда неше жыл?

3. Шеңбер сызатын құрал?

4. Бір нүктемен шектелген түзудің бөлігі?

5. пайыз түрінде жаз 2см, 3см, 5см, 9см

6.Тік төртбұрыш ауданын есепте

Ұзындығы 8см. Ені 9см.

7. Қайсы артық 1кг мақта, әлде 1кг темір?

8. 6 мен 5-тің көбейтіндісі.

9.72-нің 2-ге бөліндісі.

2 кезең «Блиц-турнир»

1)Егер 1 жұмыртқаны 4 минут қайнатса, 5 жұмыртқаны неше минут қайнатады?

2) Төрт ағайындының әрқайсысының бір-бірден қарындасы болған. Жан ұяда неше бала?

3) Сағат үшті көрсеткенде, оның сағатының және минутының тілдері қандай бұрыш жасайды .

4) Бір топ бала тоғаннан Он бес балық ұстады.

Бөліскенде оларды, Тиді әркімге үш балық.

Сынайын ал бір сені,

Бала саны қанша еді ?

5) Мұз айдында жеті бала

Асыр сап жүр сырғанап.

Сырғанамай екі бала,

Жағалауда тұр қарап.

6)10 келі қар ауыр ма? Әлде 10 литр су ауыр ма?

3 кезең «Ойлан тап»

1) Төрт ағайындының әрқайсысының бір-бірден қарындасы болған. Жан ұяда неше бала?

2) 6,7,9 сандарынан неше екі таңбалы сан шығадың

3) Қабырғасы 6 см және 8 см тіктөртбұрыштың ауданы нешеге тең?

4) Қабырғасы 6 см және 8 см тіктөртбұрыш ауданы нешеге тең?

5) 58 265+6 529 576+47 654=6635495

нешеге тең

6) 1л сүттің ескі бағасы 300тг 5 пайыз жеңілдікпен жаңа бағасы нешеге тең

4 ші кезең «Математикалық хоккей»

2 топқа бір тапсырма кім бірінші дұрыс орындайды сол топ бағаланады.

1)Арақашықтығы 125км болатын екі қаладан бір уақытта екі автобус,біріне-бірі қарама-қарсы екі бағытқа қарай жолға шықты. Бірінің жылдамдығы-80км\сағ, екіншісінің жылдамдығы-75км\сағ. 4 сағаттан кейінолардың арақашықтығы қанша болды?

S=745км

2)Есептеңдер: 620 029 - ( 3408 + 5006) =611615

5 ші кезең «Адасқан әріптер»

Еңшбер-шеңбер

Шұбршүы-үшбұрыш

Рвадкат-квадрат

Бртыұөтрш-төртбұрыш


  • таныстыру

  • сұрақтарға жауап береді

  • Топқа бірігеді.


  • Сұрақтарға жауап береді.










.


Тапсырмаларды орындайды

















  • Сұрақтарға жауап береді, есептерді шығарады

















Жылдам орындаған топ бағаланады









Басбармақ әдісімен бағалау








Мадақтау














Мадақтау













Жұлдызшамен бағалау

















Жұлдызшамен бағалау


















Шапалақ арқылы мадақтау

Интерактивті тақта













Қорытынды

5 мин

Білімділер” сайысына қатысушыларға
көп-көп рахмет

Кері байланыс жасайды.


.

Жеңген топты мадақтау

Б45-60




























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.05.2023
419
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі