|
Білім беру ұйымының атауы |
№60 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым».«Бізді қоршаған әлем» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Укен Айман Бекмаханқызы |
|||||
|
Күні: |
11.11.2024жыл |
|||||
|
Сынып: |
1 «Ә» |
|
||||
|
Тақырыбы |
2, 3 сандарын қосу және азайту / Менің атам мен әжем |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.4 бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу жəне қолдану 1.5.2.4 өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдалану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады және қолданады; Өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдаланады; |
|||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: Достарын, сыныптастарын сыйлайды |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Бізде жақсы баламыз, Өсті ақыл санамыз Апайымызбен ең алғаш, амандасып аламыз. Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз, Жақсы ниет тілекпен, Бастайық сабақ бүгін біз. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсың-дар! |
|
||
|
3 минут |
Өткен сабақты пысықтау «Мен қай санды жасырдым?» ойыны
|
Жасырынған санды табады. . |
Ауызша мадақтау ҚБ:Жарай-сың! Өте жақсы! Дұрыс! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу.Түсіну 6 минут 7 минут Қолдану 2 минут 4минут Жинақтау Бағалау |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. «Кім тапқыр?» ойыны Маған да ,саған да, Жақын туыс бес адам. Үш әріптен тұратын. Онға оқы, солға оқы Өзгермейді еш одан. Бәріде өз жұртың Айтады,қане кім атын?(ана, апа, аға, іні, ата) Оқу мақсаты: -Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрамыз және қолданамыз; - Өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдаланамыз; Бағалау критерийі: -Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады және қолданады; - Өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдаланады; Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Ұ.Ж. 1-тапсырма Берілген өрнектердің қалай орындалғанын түсіндір 2-тапсырма.Мысалдар құрастыр және жаз.
6+2=8 5+3=8 Әр сөреде 8 кеседен болды. 1) 10-2=8 6-2=4 8-2=6 2) 10-3=7 6-3=3 8-3=5 Сергіту сәті «Көңіл-күй» Ө.Ж. 3-тапсырма.Бос орындарға тиісті сандарды жаз.
1) 5+3=8 2)4+3=7 3)5+2=7 4)4+2=6 3+5=8 3+4=7 2+5=7 2+4=6 8-3=5 7-3=4 7-5=2 6-4=2 8-5=3 7-4=3 7-2=5 6-2=4 Ж.Ж. «Кім жылдам?» ойыны 4-тапсырма.Тез есепте.
9-2=7 7+3=10 10-2=8 8+1=9 9-3=6 6+2=8 Дәптермен дұмыс Берілген сандардан 2,3 сандарының қосу кестесін құра. «Ханталапай» ойыны. Берілген асықтарда дұрыс орындалған өрнектерді көрсетеді. 4+2 =6 7-3=5 8-2=7 5+3=8 6+2=9 |
Жұмбақтың жауабын шешеді, өз ойларын айтады. Оқушылар оқулықтағы берілген өрнектің қалай орындалғанын түсіндіреді Берілген суреттерден мысал құрып, діптерге жазады Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Белгісіз компоненттерді табады. Өзін-өзі тақтадан тексереді. Мысалдар құрастырады және жазады. Бос орындарға тиісті сандарды жазады. Тізбек бойынша тез есептейді. Берілген сандардан 2,3 сандарының қосу кестесін құрайды Берілген асықтарда дұрыс орындалған өрнектерді көрсетеді. |
ҚБ:Жарай-сың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескрип-тор: Берілген сандарды бос орындарға қояды. Есептейді. Керемет орындау
Дескрип-тор: -Сурет бойынша өрнек құрады; -өрнектің мәнін дұрыс табады; ҚБ:Жарай-сың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Керемет жұмыс жасадыңдар! Дескрип-тор: Бос орындарға тиісті сандарды жазады. ҚБ:Жарай-сың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дұрыс орныдаған оқушыға кеселер таратылады
Дескрип-тор: Тізбек бойынша тез есептейді. Дұрыс орныдаған оқушыға кеселер таратылады
Дескрип-тор: Дұрыс орындалған өрнектерді көрсетеді; |
Оқу-лық.
Оқу-лық Дәп-тер
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут 2минут |
IV.Сабақты қорытындылау. « Мен бастайын, сен жалғастыр » ойыны -2 ,3 сандарының қосу кестесін жалғастыра айтып шығады (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия «Кеселер» Сабақ ұнады, бәрі түсінікті болды жасыл кесе. Сабақ ұнады, бірақ кейбір тапсырмаларды түсінбедім сары кесе. Сабақта ештеңе түсінбедім қызыл кесе.
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Өз ой қорытындысымен бөліседі.
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы:2,3 сандарын қосу және азайту
|
Білім беру ұйымының атауы |
№60 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
«Менің отбасым және достарым».«Бізді қоршаған әлем» |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Укен Айман Бекмаханқызы |
|||||
|
Күні: |
11.11.2024жыл |
|||||
|
Сынып: |
1 «Ә» |
|
||||
|
Тақырыбы |
2, 3 сандарын қосу және азайту / Менің атам мен әжем |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.4 бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу жəне қолдану 1.5.2.4 өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдалану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады және қолданады; Өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдаланады; |
|||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: Достарын, сыныптастарын сыйлайды |
|||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Бізде жақсы баламыз, Өсті ақыл санамыз Апайымызбен ең алғаш, амандасып аламыз. Жарқырасын күніміз, жайнап тұрсын гүліміз, Жақсы ниет тілекпен, Бастайық сабақ бүгін біз. |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады . |
Жарайсың-дар! |
|
||
|
3 минут |
Өткен сабақты пысықтау «Мен қай санды жасырдым?» ойыны
|
Жасырынған санды табады. . |
Ауызша мадақтау ҚБ:Жарай-сың! Өте жақсы! Дұрыс! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу.Түсіну 6 минут 7 минут Қолдану 2 минут 4минут Жинақтау Бағалау |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. «Кім тапқыр?» ойыны Маған да ,саған да, Жақын туыс бес адам. Үш әріптен тұратын. Онға оқы, солға оқы Өзгермейді еш одан. Бәріде өз жұртың Айтады,қане кім атын?(ана, апа, аға, іні, ата) Оқу мақсаты: -Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрамыз және қолданамыз; - Өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдаланамыз; Бағалау критерийі: -Бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құрады және қолданады; - Өрнектерді оқу жəне жазу кезінде қосу, азайту амалдары компоненттерінің атауларын пайдаланады; Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс. Ұ.Ж. 1-тапсырма Берілген өрнектердің қалай орындалғанын түсіндір 2-тапсырма.Мысалдар құрастыр және жаз.
6+2=8 5+3=8 Әр сөреде 8 кеседен болды. 1) 10-2=8 6-2=4 8-2=6 2) 10-3=7 6-3=3 8-3=5 Сергіту сәті «Көңіл-күй» Ө.Ж. 3-тапсырма.Бос орындарға тиісті сандарды жаз.
1) 5+3=8 2)4+3=7 3)5+2=7 4)4+2=6 3+5=8 3+4=7 2+5=7 2+4=6 8-3=5 7-3=4 7-5=2 6-4=2 8-5=3 7-4=3 7-2=5 6-2=4 Ж.Ж. «Кім жылдам?» ойыны 4-тапсырма.Тез есепте.
9-2=7 7+3=10 10-2=8 8+1=9 9-3=6 6+2=8 Дәптермен дұмыс Берілген сандардан 2,3 сандарының қосу кестесін құра. «Ханталапай» ойыны. Берілген асықтарда дұрыс орындалған өрнектерді көрсетеді. 4+2 =6 7-3=5 8-2=7 5+3=8 6+2=9 |
Жұмбақтың жауабын шешеді, өз ойларын айтады. Оқушылар оқулықтағы берілген өрнектің қалай орындалғанын түсіндіреді Берілген суреттерден мысал құрып, діптерге жазады Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Белгісіз компоненттерді табады. Өзін-өзі тақтадан тексереді. Мысалдар құрастырады және жазады. Бос орындарға тиісті сандарды жазады. Тізбек бойынша тез есептейді. Берілген сандардан 2,3 сандарының қосу кестесін құрайды Берілген асықтарда дұрыс орындалған өрнектерді көрсетеді. |
ҚБ:Жарай-сың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескрип-тор: Берілген сандарды бос орындарға қояды. Есептейді. Керемет орындау
Дескрип-тор: -Сурет бойынша өрнек құрады; -өрнектің мәнін дұрыс табады; ҚБ:Жарай-сың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Керемет жұмыс жасадыңдар! Дескрип-тор: Бос орындарға тиісті сандарды жазады. ҚБ:Жарай-сың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын! Дұрыс орныдаған оқушыға кеселер таратылады
Дескрип-тор: Тізбек бойынша тез есептейді. Дұрыс орныдаған оқушыға кеселер таратылады
Дескрип-тор: Дұрыс орындалған өрнектерді көрсетеді; |
Оқу-лық.
Оқу-лық Дәп-тер
дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут 2минут |
IV.Сабақты қорытындылау. « Мен бастайын, сен жалғастыр » ойыны -2 ,3 сандарының қосу кестесін жалғастыра айтып шығады (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Бұл сабақта қандай жаңа білім алдың Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия «Кеселер» Сабақ ұнады, бәрі түсінікті болды жасыл кесе. Сабақ ұнады, бірақ кейбір тапсырмаларды түсінбедім сары кесе. Сабақта ештеңе түсінбедім қызыл кесе.
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Өздері кері байланыс жасайды. |
Өз ой қорытындысымен бөліседі.
|
|
||
шағым қалдыра аласыз









