|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Примбетова У.К. |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны:25 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғатты зерттейміз |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу 4.3.2.1 таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төрт жолды) жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты табады,, белгі қойып оқиды, талдау жасап оқиды, сын тұрғысынан бағалап оқиды Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосады, жаңа сюжеттер енгізеді, өлең (төрт жолды) жазады |
||||
|
Бис технологиясы |
«Ауызша сабақ-2» картасы |
||||
|
Мақсаты |
Сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру |
||||
|
Сабақтың барысы. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі |
Сыныпты белсендіру (көшбасшы) Картамен жұмыс тәртібін түсіндіру |
|
|
тақтаның жоғарғы жағына норманы жазу 63%/ |
|||||||||
|
2 |
Іс-әрекет тәсілдері мен білімдер кешенін өзектендіру |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Өткен сабақта не туралы білдік? Тақырып бойынша өз ойыңды түйінде «Серпілген сауалдар» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді.
|
Сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді. Жалпы 44 сөз жазған оқушы 1 балл Дәптер алмасып сөз санын санайды. |
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. 1 балл |
Бірінші баға ООМ орнын көрсету
|
|||||||||
|
3 |
Қабылдауды ұйымдастыру |
Бірінші сыни нүкте. Жаңа тақырып бойынша кіріспе жасау. Оқушылардың назарын осы тақырыпта өтілетін білім көлеміне аудару.Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып, тақырып бойынша көрсетілген нормаға сай тірек сөздерді табады. Алдымен оқушылар мәтінді оқиды, одан кейін олар қолды көтеріп сөздерді атай бастайды. Егер оның сөзі мұғалім сөзімен сәйкес келсе ООМ ұяшығына оқушы плюс алады.Егер сәйке келмесе, оқушы сөздер сәйкес келгенше немесе уақыт біткенше оқуды жалғастырады. Уақыт аяқталған соң әр оқушы +,- таңбасын алады. Тірек сөздерді іздеуге оқушыларды ынталандыру. 21 тірек сөздер эталонын алдын ала дайындау Тірек сөздер: құстар, құпия, жаңбырлы, экспедиция, таныс, сары төбенің, геологтар, құдық, ботаник, өсімдіктерді, малға, шырылдап, жылылап, мақта, бақылау, бозторғай, шыж-быжы, ұясын,кітабының |
Дескриптор: Дәптер алмасу, сөздер саналады. Тексеріледі, сәйкес келмесе екі оқушы да «–» алады. Тірек сөздерді тексереді 7 тірек сөзге 1 балл қойылады
|
Мадақтау
1 балл
|
Екінші белгі 3-4 сынып 4 минут 1 парағына 2 сөзден тұратын түсініктер екі сөз болып есептелінеді. тақтаға нәтижені жазу
|
|||||||||
|
4 |
Түсінуді ұйымдастыру |
7 сөзден 21 сөзге дейін тақтаға шығару. Сөздерді жаттау. Уақыт аяқталғаннан кейін тірек сөздерді жабу, жатқа жазу. Дәптерге құстар, құпия, жаңбырлы, экспедиция, таныс, сары төбенің, Жазып болғаннан кейін, тірек сөздерді ашу, дәптер алмасу, бір-бірінің жазған сөздерін санау, +,- таңбасын қою Проблемалық аймақтарды анықтау. Кезең аяқталған кезде екі минусы бар оқушыларға «Құтқару шеңбері» тасталады. 3 сұрақ қойылады., оқушылар өз минусын жоя алады. |
Дескриптор: Оқушылар әрбір дұрыс жауапқа 1 балл алады.
|
1 балл
|
Үшінші белгі
Жаттауға берілген уақыт нормативі 7 сөз-30 сек 10-сөз 45 сек
|
|||||||||
|
5 |
Түсінудің бірінші тексерілуі |
Қарама-қарсы сұрау.
Кезең аяқталған соң 2 минусы бар оқушыларға Құтқару шеңберін тастау. Сол оқушыға 3 сұрақ қою |
Дескриптор: Оқушылар әрбір дұрыс жауапқа 1 балл алады. Проблемалық аймақтарды анықтау. Кезең аяқталған кезде екі минусы бар оқушыларға «Құтқару шеңбері» тасталады. 3 сұрақ қойылады., оқушылар өз минусын жоя алады. . |
1 балл |
Төртінші белгі
егер оқушылар жауап берсе, бірінші нұсқадағылар тест құрастырады, екінші нұсқа тестке дайындалады |
|||||||||
|
6 |
Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру 5 минут |
Өз аралық тестілеу. Екі нұсқа беру. Оқушылар өтілген тақырып бойынша тест құрады.
а) в) с) Кезең аяқталған соң 2 минусы бар оқушыларға Құтқару шеңберін тастау. Сол оқушыға 3 сұрақ қою |
Дескриптор: Оқушылар әрбір дұрыс құрастырған теске 1 балл алады. |
1 балл |
Бесінші белгі Тест 3 жауаптан тұратын сұрақ, жауап толық болуы керек.
|
|||||||||
|
7 |
Талдау Уақыт 5 мин |
Тақырып бойынша сөздік қор. Төртінші сыни нүкте Шығарма түрінде де жазуға болады. 44 сөз жазуы тиіс Мәтіндегі кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалап жазуға болады Жалпы кері байланыс: Кейіпкердің қадамын түсіндір Тақырып не туралы? |
Дескриптор: Тақырып бойынша сөздік қор. Шығарма түрінде жазылады немесе тақырыптағы сөздерді жазады 44 сөз жазған оқушы Мәтіндегі кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалап жазуға болады |
1 балл |
Алтыншы белгі Тақтаға нәтижені жазу:
|
|||||||||
|
8 |
Рефлексия |
Әр кезеңінің орындалуы бойынша талдау жасау. |
|
|
|
|||||||||
|
9 |
Бағалар |
4-5 бағ – 5 ұпай; 3 баға – 4 ұпай; 2 баға – 3 ұпай; 1 баға – 2 ұпай. |
|
|
Сапа нормативті орындалды деп есептелінеді,егер 63 % оқушы 5 ұпай алса |
|||||||||
|
10 |
Үй тапсырмасы |
Кері байланыс - «Менің сөзім» әдісі. Үй тапсырмасы: 49-бет оқу, мазмұндау. Тапсырма талдап, талқыланады 4 белгіден кем алған оқушыға үй тапсырмасы беріледі.
|
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды. Күнделікке тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы : "Табиғатты зерттейміз" БжС техологиясы "Ауызша сабақ -2" картасы бойынша
Тақырыбы : "Табиғатты зерттейміз" БжС техологиясы "Ауызша сабақ -2" картасы бойынша
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Примбетова У.К. |
||||
|
Күні: |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны:25 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Табиғатты зерттейміз |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу 4.3.2.1 таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосу, жаңа сюжеттер енгізу, өлең (төрт жолды) жазу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты табады,, белгі қойып оқиды, талдау жасап оқиды, сын тұрғысынан бағалап оқиды Таныс мәтінге жаңа кейіпкерлер қосады, жаңа сюжеттер енгізеді, өлең (төрт жолды) жазады |
||||
|
Бис технологиясы |
«Ауызша сабақ-2» картасы |
||||
|
Мақсаты |
Сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілігін дамыту. Жетістікке жеткен адам көрсеткіші ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру |
||||
|
Сабақтың барысы. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
1 |
Ұйымдастыру кезеңі |
Сыныпты белсендіру (көшбасшы) Картамен жұмыс тәртібін түсіндіру |
|
|
тақтаның жоғарғы жағына норманы жазу 63%/ |
|||||||||
|
2 |
Іс-әрекет тәсілдері мен білімдер кешенін өзектендіру |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Өткен сабақта не туралы білдік? Тақырып бойынша өз ойыңды түйінде «Серпілген сауалдар» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді.
|
Сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді. Жалпы 44 сөз жазған оқушы 1 балл Дәптер алмасып сөз санын санайды. |
Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. 1 балл |
Бірінші баға ООМ орнын көрсету
|
|||||||||
|
3 |
Қабылдауды ұйымдастыру |
Бірінші сыни нүкте. Жаңа тақырып бойынша кіріспе жасау. Оқушылардың назарын осы тақырыпта өтілетін білім көлеміне аудару.Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып, тақырып бойынша көрсетілген нормаға сай тірек сөздерді табады. Алдымен оқушылар мәтінді оқиды, одан кейін олар қолды көтеріп сөздерді атай бастайды. Егер оның сөзі мұғалім сөзімен сәйкес келсе ООМ ұяшығына оқушы плюс алады.Егер сәйке келмесе, оқушы сөздер сәйкес келгенше немесе уақыт біткенше оқуды жалғастырады. Уақыт аяқталған соң әр оқушы +,- таңбасын алады. Тірек сөздерді іздеуге оқушыларды ынталандыру. 21 тірек сөздер эталонын алдын ала дайындау Тірек сөздер: құстар, құпия, жаңбырлы, экспедиция, таныс, сары төбенің, геологтар, құдық, ботаник, өсімдіктерді, малға, шырылдап, жылылап, мақта, бақылау, бозторғай, шыж-быжы, ұясын,кітабының |
Дескриптор: Дәптер алмасу, сөздер саналады. Тексеріледі, сәйкес келмесе екі оқушы да «–» алады. Тірек сөздерді тексереді 7 тірек сөзге 1 балл қойылады
|
Мадақтау
1 балл
|
Екінші белгі 3-4 сынып 4 минут 1 парағына 2 сөзден тұратын түсініктер екі сөз болып есептелінеді. тақтаға нәтижені жазу
|
|||||||||
|
4 |
Түсінуді ұйымдастыру |
7 сөзден 21 сөзге дейін тақтаға шығару. Сөздерді жаттау. Уақыт аяқталғаннан кейін тірек сөздерді жабу, жатқа жазу. Дәптерге құстар, құпия, жаңбырлы, экспедиция, таныс, сары төбенің, Жазып болғаннан кейін, тірек сөздерді ашу, дәптер алмасу, бір-бірінің жазған сөздерін санау, +,- таңбасын қою Проблемалық аймақтарды анықтау. Кезең аяқталған кезде екі минусы бар оқушыларға «Құтқару шеңбері» тасталады. 3 сұрақ қойылады., оқушылар өз минусын жоя алады. |
Дескриптор: Оқушылар әрбір дұрыс жауапқа 1 балл алады.
|
1 балл
|
Үшінші белгі
Жаттауға берілген уақыт нормативі 7 сөз-30 сек 10-сөз 45 сек
|
|||||||||
|
5 |
Түсінудің бірінші тексерілуі |
Қарама-қарсы сұрау.
Кезең аяқталған соң 2 минусы бар оқушыларға Құтқару шеңберін тастау. Сол оқушыға 3 сұрақ қою |
Дескриптор: Оқушылар әрбір дұрыс жауапқа 1 балл алады. Проблемалық аймақтарды анықтау. Кезең аяқталған кезде екі минусы бар оқушыларға «Құтқару шеңбері» тасталады. 3 сұрақ қойылады., оқушылар өз минусын жоя алады. . |
1 балл |
Төртінші белгі
егер оқушылар жауап берсе, бірінші нұсқадағылар тест құрастырады, екінші нұсқа тестке дайындалады |
|||||||||
|
6 |
Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру 5 минут |
Өз аралық тестілеу. Екі нұсқа беру. Оқушылар өтілген тақырып бойынша тест құрады.
а) в) с) Кезең аяқталған соң 2 минусы бар оқушыларға Құтқару шеңберін тастау. Сол оқушыға 3 сұрақ қою |
Дескриптор: Оқушылар әрбір дұрыс құрастырған теске 1 балл алады. |
1 балл |
Бесінші белгі Тест 3 жауаптан тұратын сұрақ, жауап толық болуы керек.
|
|||||||||
|
7 |
Талдау Уақыт 5 мин |
Тақырып бойынша сөздік қор. Төртінші сыни нүкте Шығарма түрінде де жазуға болады. 44 сөз жазуы тиіс Мәтіндегі кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалап жазуға болады Жалпы кері байланыс: Кейіпкердің қадамын түсіндір Тақырып не туралы? |
Дескриптор: Тақырып бойынша сөздік қор. Шығарма түрінде жазылады немесе тақырыптағы сөздерді жазады 44 сөз жазған оқушы Мәтіндегі кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінез-құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалап жазуға болады |
1 балл |
Алтыншы белгі Тақтаға нәтижені жазу:
|
|||||||||
|
8 |
Рефлексия |
Әр кезеңінің орындалуы бойынша талдау жасау. |
|
|
|
|||||||||
|
9 |
Бағалар |
4-5 бағ – 5 ұпай; 3 баға – 4 ұпай; 2 баға – 3 ұпай; 1 баға – 2 ұпай. |
|
|
Сапа нормативті орындалды деп есептелінеді,егер 63 % оқушы 5 ұпай алса |
|||||||||
|
10 |
Үй тапсырмасы |
Кері байланыс - «Менің сөзім» әдісі. Үй тапсырмасы: 49-бет оқу, мазмұндау. Тапсырма талдап, талқыланады 4 белгіден кем алған оқушыға үй тапсырмасы беріледі.
|
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды. Күнделікке тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады.
|
|
шағым қалдыра аласыз













